Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Két napot leigazolhatok,...

Két napot leigazolhatok, akkor is ha betegség miatt nem megy oviba?

Figyelt kérdés

A gyerekemnek 2 napig láza volt (38.5 nem vészes) aztán elmúlt azóta semmi baja. Mivel hetfo kedd még nem dolgozom, itthon tartanám megfigyelni, várni nem e kezd folyni az orra stb. Szerdán bevinném ha egészséges mivel szünet előtt is táppénzen voltam velük, marhára nem vennék jó néven ha ismét táppénzel indítanék....

S mivel látszólag már nincs baja nen vinném a dokihoz covid kellős közepén, és mert ő kapásból kiírja egész hétre akár van baja akár nincs.

Ebben az esetben bevihetem szülői igazolással? Vagy mindenképp orvosit fognak kérni? Nem tagadhatom le hogy betegség miatt nem ment mert mindent elmondd az ovónőnek.


2021. jan. 3. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nagy felelőtlenség volna. Persze megértem a táppénz miatti aggodalmadat, de gondolj bele: ha lefertőzi a gyerkőcöd az egész csoportot, akkor azok a szülők is táppénzre kényszerülnek, ha esetleg az óvónőt is, azzal egyegesz csoportnyi gyereket és szülőt szivatsz meg. Ráadásul simán visszaeshet a te gyereked is, ha még nem teljesen gyógyultan visszamegy az oviba és felülfertőződik. Aztán lehet még többet otthon kell vele maradnod, mint amennyit így kéne.

Pedagógusként én ebben az nem fogadnám el az igazolást. A hazugság meg tényleg nem megoldás, a gyerekek tényleg mindent elmondanak.

2021. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha szünet előtt beteg volt akkor csak igazolassal mehet vissza. Akkor is ha ők küldik haza a gyerekeket.
2021. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem ők küldték haza. Azt tudom hogy ha betegseg miatt hazaküldik csak igazolással mehet. És nem szoktam bevinni ha egy kicsit is beteg, legutóbb 4 napig volt náthás és azzal két hetet volt otthon....de most már félek hogy ki fognak akadni a melóhelyemen és a jelenlegi helyzetben muszáj mérlegelnem.

De persze minden vélemény érdekel hiszen azért írtam ki a kérdést. Szombaton volt láza és szerdán menne ha addig semmi tünete nincs.

2021. jan. 3. 20:15
 4/10 A kérdező kommentje:

2: ja értem mire írod. Szübet előtt tappénzen voltunk két hetet, dec közepéig, de utána még egy hetet jártak oviba. Szóval amiatt biztos nem kell őket orvoshoz vinni mert az le lett igazolva.

De ott is az volt hogy épp hogy náthás volt és két hétre kiírták, anélkül hogy megvizsgálták volna őt. :(

Az 5. Napon már semmi baja sem volt és mégis a rákövetkező hetet is ki kellett vennem és már akkor beszóltak érte a munkahelyemen így most nem vagyok könnyű helyzetben

2021. jan. 3. 20:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az orvost és kérj igazolást
2021. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg sem vizsgálják a covid miatt, kapásból kiirják egy hétre, múltkor ugyanez volt, 2 hétre kiírtra látatlanra
2021. jan. 3. 20:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, de nem is viheted, ha lázas volt a napokban.
2021. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha már 3 napja láztalan és semmi tünete? Akkor mikor vihetem?
2021. jan. 3. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdez meg a gyerekorvost. Nálunk fél nap tünettel volt pozitív az egyik gyerekünk. 10 nap itthon mindenkinek.
2021. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Az e3n gyerekem december második hetében került karanténba, mert az ovis csoportjaban valaki igazoltan koronas lett. (4 pedagogus es 26 gyerek maradt otthon)

A karantén második napján elkezdett köhögni, ami még most sem teljesen javult meg. Holnap nem megy. Őt sem látta a gyermekorvos. (Mivel ki nem jött, Azt mondta ha kovidos, ha nem, ugyis karantenban van. 4 napra rá lebetegedtem én is meg a kisebbik gyerekünk is. A férjemet áttették homeofficeba. Bejött a szünet. Itthon voltunk 3 hetet. Jobban vannak, de sajnos köhögnek még... Igaz, foleg ha szaladgalnak, vagy éjjel. A nagy kb. 3, a kicsi 2 hete beteg. En nem viszem őket, mert úgyis az lenne a vége, hogy minek vittem be, ha még köhög. (De!!! Hozzáteszem én most szabin leszek meg a héten, es nem emiatt hanem alapbol azon lettem volna, így nekem most a munkahelyem nem kothet ebbe bele)


A lázat nem vennék észre. A munkahely meg fontos. Szerintem rád van bízva, de ha a hivatalos eljárásrendet nézzük akkor nem viheted a héten.

2021. jan. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!