Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van jogom nem otthagyni az...

Van jogom nem otthagyni az oviban, ha nagyon beteg gyerekeket látok a csoportban reggel?

Figyelt kérdés

Rögtön első hét elején beteg lett a kisfiam,egy kisfiú iszonyúan,sípolva köhögött bent rögtön az ovikezdéskor,mikor az ajtóban elbúcsúztunk.Nem tudtam nem észrevenni,és magamban gondoltam is,hogy mi lesz ebből?A tapasztalataim szerint nyilván semmi jó,de aztán jött is péntekre a betegség,most tartunk a sípolós köhögésnél.A doki szerint vírus,letarolta a családunkat,a nagytesó kimarad a suliból,én is beteg lettem,apukájuk meg alig bír így dolgozni,mert amúgy is szánnéjával küzd,több hete alig lap levegőt.

A kérdésem az,hogy Van e jogom valamire hivatkozván nem otthagyni a kisebbet az oviban,ha rettentő beteg gyerekeket látók zöld takonnyal,iszonyúan köhögve,stb...

Elvileg ilyen betegen gyereket nem is hagyhatnak bent,nem vehetik át az óvónők sem,elvileg haza kell küldeniük őket azonnal.

Ötödik éve szívunk,de elegem volt/van,és lesz is.Egy rakás pénz a gyógyszer,kiesett munkaidő,suliban pótolni mindent szinte lehetetlen,és nem érdekli a tanárokat sem,hogy épp beteg volt,nem érte utol magát a tanulásban,megy az egyes,stb...

Úgyhogy erre gondoltam,hogy akkor nem hagyom ott,de így nagyon sok lesz a hiányzás-önhibánkon kívül-,viszont így tudnám csak a családot megvédeni a felelőtlen szülők beteg gyerekeinek fertőzéseitől.

Van tippetek,mit lehetne tenni?Beszéljek az óvodavezetővel?Szülőin csapjak az asztalra?Vagy igazoljak,amennyit csak tudok?



2019. szept. 11. 10:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Van hat. De igazolni mivel igazolod? Ha ovodakoteles, akkor napi x időt köteles az ovodaban tolteni.


Amúgy meg a ránézésre diagnosztizáló szülőtől komolyan az agyvérzés kerülget. Én is, a gyerekemnis hideg allergiásak vagyunk. Ez konkrétan azt jelenti, hogy szeptembertől kb júniusig mindkettőnk megfázásos tüneteket produkál. Orrfolyás, köhögés kb folyamatosan. Nem fertőző. Anno a sok baxogatas miatt rendkívüli szülőit kértem, ahova eljött a gyerekorvosunk is elmondani, higy semmi baja a gyereknek, ez allergia.

2019. szept. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Elvileg igen, haza kellene küldeni őket, azaz az óvónő nem vehetne be ilyen állapotban lévő beteg gyereket. A karakánabb óvónők így is cselekszenek, de van, aki nem lépi ezt meg.

Szerintem jogod van nem bent hagyni, ha ennyire beteg gyerek van a csoportban. Ezzel egyidejűleg érdemes beszélni az óvodavezetővel erről.

2019. szept. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Ha a gyereked óvodaköteles, elvileg igazolásssal hiányozhat csak. De szerintem semmi különös következménye nem lesz, ha x nap igazolatlan marad. Még az iskolában is elég sok órát lehet igazolatlanul hiányozni, mielőtt megvonják a családi pótlékot. Óvodásnál is ez a maximális retorzió, amire számíthatsz, esetleg felkeres egy családgondozó, és tanulmányozza, hogy megfeleleő körülményeket biztosítotok-e a gyerekeitek számára.

A szülőin felszólalás, meg a vezetőnek történő jelzés az akut aznapi problémán nem fog segíteni, hosszú távon esetleg javíthat a helyzeten.

De egy hurutosan köhögő gyereket egyáltalán nem minden orvos tart otthon, és sokuknál a nátha se indokolja a szülő táppénzbe vételét. Akkor se, a a gyerek orrválladéka sárga, meg zöld. Ha láztalan, mehet közösségbe.

2019. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Ha tudod igazolni, persze. Amúgy ez ilyen. A lányom most kezdte a középsőt, tavasz óta nem volt beteg. Van egy kislány a csoportban, aki a tavalyi évet is végigjárta köhögve. Az anyukája egyedül neveli, ha nem muszáj, nem tartja otthon. Már 3. nap hallom, hogy milyen hurotosan köhög. De nem csak ő, volt aki első héten, már ki is dőlt. Szerda délután azzal fogadott a lányom, hogy egész nap fújta az orrát. Megkérdeztem az óvónőt, azt mondja az túlzás, hogy egész nap, de fújta. Ez most ilyen időszak,ha nem lázas, vihetem. Gyorsan kúrálni kezdtem, így 2 napig fújta az orrát, meg 4 napig köhögött. Nem döntötte le. De a 9 hónapos öccsét megfertőzte, akit viszont megvisel, és s férjem meg én is elkaptuk. Tavaly is ez ment. Nem lehet mit tenni. Hiába tartod otthon, nem segítesz vele, sőt úgy az immunrendszere sem fog erősödni.
2019. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi az érdemben válaszolóknak,nyilván tudom,hogy ez ilyen,2 gyerekem van,de NEM ez a kérdés.És nem is az,hogy taknyosan menjen-e oviba,mert nyilván nem maradhat otthon egész szezonban.Hanem konkrétan akkor,amikor TÉNYLEG látszik,hogy beteg,és biztos összefertőzi a többit,aztán láncreakció szerűen a többi családtag is beteg lesz.

Ilyenek miatt már többször annyira betegek lettünk,hogy sokan el sem tudják képzelni.Volt,hogy kórház lett a vége,a kisebbik fiam pedig örök életére viseli a nyomait.

Na nekem ebből lett elegem.Az emberi nemtörődömségből,önzésből.

Az dühít,hogy ilyenkor cinkos az óvónő is (nem is értem,miért éri meg neki 20 gyerek orrát fújogatni egész nap,aztán a sajátját is),a gyerekorvos,aki biankó igazolást ír,a szülő,akinek teher a beteg gyereke otthon,inkább beadja oviba,letojja magasból,hogy több család szív miatta,mert ugyanmá' zöld/sárga takony,mindenki azt mondja,hogy ez normális,ezért könnyebb a csapatba beállni,és velük takarózva hangoztatni ezt immunrendszer erősítésre hivatkozván.

Pedig csak ki kéne kúrálni azt a szerencsétlen beteg gyereket,hogy a többi se kapja el,mert arra nem gondol,hogy az övé sem kapta volna el,ha a másik zöldtaknyos anyukája nem vitte volna be lavinát indítván.

Emberileg meg hadd ne mondjam melyik a fair...

A mai világban ráadásul luxus betegnek lenni,egy (átlag 4 tagú) család havi gyógyszerkiadása meg min.15e ft,nem beszélve a kiesett munka kiesett keresetéről.

Sablonszövegeket lehet nyomatni,de én arra vagyok kíváncsi,érdemileg lehet-e ez ellen tenni,és ha valakinek sikerült,akkor hogyan történt.

Köszönöm a válaszolóknak!

Minden választ -negatívat is!- elfogadok,csak ne a sablonszöveggel,szemellenzőkkel gyertek,hanem saját gondolatokkal,tapasztalatokkal,mert megoldásra vágyom végre!

Köszi! :)

2019. szept. 11. 11:00
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Ilyenbe mi is belefutottunk. A kislány jó váladékosan, mélyről köhögött, de apuka otthagyta. Látszott, hogy nem volt jól. Az egyik óvónő nem veszi át igy, a masik igen. Náthával nem foglalkoznak, a doki sem megjegyzem, az egész csoport egész télen orrfújós taknyos. Néha vegigsöpör 1-2 komolyabb,de kb ennyi.

Nekem sajnos ott kellett hagynom a gyereket, amikor láthatóan beteg volt a csoporttársa, mennem kellett dolgozni, most nem hagynám ott, bár ő akarna ott maradni. Szerencsére jó erős immunrendszere van, náthánál jobban nem betegszik le.

2019. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Három napot igazolhat a szülő, szóval ha meg tudod oldani, akkor ne vidd.

Viszont az is igaz, hogy ezek a köhögős-taknyos megfázások sokszor hetekig tartanak, annyit meg a legtöbb szülő nem tud kigazdálkodni. Illetve a is igaz, hogy legtöbbször már akkor elkapják egymástól, amikor még nincsenek tünetek.

2019. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Kissé nagy az arcod,nekem eddig ez jött le.

Honnan tudod te mint nagyokos,hogy Pistikét miért is vitték be betegen oda ? Gondolom dolgoznak,vagy nincs aki vigyázzon rá,stb.Kicsit gondolkodjál már ember mielőtt lehordasz itt bárkit is.. Tartsd búra alatt a gyereked ha nem akarod hogy elkapjon bármit,bár inkább a teljes karantént javaslom,aztán csapkodhatsz otthon .

2019. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk korlátlanul igazolhat a szülő írásban távolmaradást az oviban. Indokolni sem kell.
2019. szept. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Miért is nagy az arcom?Talán magadra ismertél? O-óóóó!

Az óvoda gyermekmegőrző talán?Ha egy játszóházba nem vihető be beteg gyerek,akkor az oviba miért is?

Nincs aki vigyázzon rá?Akkor tehát benyomható az a szerencsétlen az oviba,mi?

Ja,hogy akarat,energia,meg esetleg ész nincs rá,hogy megoldja?Legegyszerűbb...

Akkor ki is itt a nagyarcú?

Remélem nincs gyereked,mert az ilyennek,aki a gyereken,és másokon áttiporva harcoskodik,nem való.De ez is csak annyira személyes gondolat,mint a tied.

Gondoltam ám amúgy,hogy kapok ilyen választ,elfogadom,mert sablonos,de mi a francnak próbálsz kioktatni,ha nem segíteni próbálsz?Ja,az unalom talán?Mert van időd rá?

Ha kidühöngted magad,megpróbálhatnál ám segítőkész is lenni,hátha sikerül.Tudod,nem mindenki szereti,ha beteg a család...a többiek meg olyanok,mint te...

2019. szept. 11. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!