Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 eves kortól lehet vinni...

3 eves kortól lehet vinni oviba a gyereket, vagy mar elotte is?

Figyelt kérdés

En essignugy tudtam 3 eves kortól.

De olvastam tobb helyen hogy nincs még 3 eves es mar ovis.

Ezt hogy?

Meg itt isnugy van hogy szeptembertől, vagy amint betölti a harom eves kort mar masnap mennie kell?


Az enyem januari baba. Tehat gondolom nem majdnem 4 evesen fog oviba indulni szeptemberben.


2021. febr. 6. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk ez úgy működik, hogy aki márciusig bezárólag született, az mehet oviba már betöltött három év előtt, tehát akár 2,5 évesen, persze csak ha szobatiszta és valamennyire meg tudja magát értetni.

Az én lányom októberi, szeptemberben már kezdte az ovit, tehát még nem töltötte be akkor a hármat. De van egy csoporttársa, aki márciusban született, ő már 2,5 évesen kezdhetett szeptemberben. (Nagyon ügyes volt, értetően tisztán beszélt és persze szobatiszta volt)

De olyan is volt a csoportunkban, aki decemberi és csak januárban kezdte az ovit. (Addigra lett szobatiszta)

De arra is van nálunk példa, hogy csak majdnem 4 évesen kezdik az ovit.

Persze ez sok helyen nem kivitelezhető, ahol sok a gyerek, ott nem fogják felvenni a 2,5 évest.

2021. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Betöltött 3 évtől ovikötelesek. Ami úgy néz ki, hogy ha aug31-ig tölti a 3-at akkor szept 1-el oviköteles. Ha szept 1-én született, akkor csak egy év múlva lesz köteles menni, de ha egyéb feltételek adottak (pl szobatisztaság) akkor mehet oviba 3 évesen vagy pár hónappal előtte is. Ha jól emlékszem min. 2,5 éves kortól.

A fiam októberi, tavaly töltötte a 3-at, idén szeptembertől lesz ovis, vagyis majdnem 4 éves lesz mire óvodás lesz.

2021. febr. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

"Az enyem januari baba. Tehat gondolom nem majdnem 4 evesen fog oviba indulni szeptemberben."


De, legalábbis akkortól lesz oviköteles. ~3 év 8 hónaposan.

Az óvoda felveheti hamarabb is. A törvény úgy fogalmaz, hogy amennyiben a felvétel napjától számított fél éven belül betölti a 3 évet (gyakorlatban azt jelenti, hogy aug.31-ig minimum 2,5), ÉS az óvodába minden jelentkező ovikötelest felvettek, akkor a szabad helyek min. 2,5 évesekkel feltölthetők.

Tehát 2 év 8 hónaposan mehet a tiéd, ha lesz hely. Ha nem lesz, akkor nem mehet.

Marad a bölcsi arra az egy évre, ha vissza kell menned.

2021. febr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk is mehet közel 3 évesen ha szobatiszta. De előtte nyilván nem, mert azért kell az ovihoz a beszédkészség is meg némi önállóság.

A fiam decemberi, ha szobatiszta lett volna őszre, akkor mehetett volna.

2021. febr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Ha van hely, szobatiszta akkor 2.5 éves kortól van ovi ami beveszi. De ha van bölcsi a közelben inkább oda szoktak irányítani. Nyílván ahol nincs bölcsi, és van hely Te mennél vissza dolgozni akkor általában beveszik.

Az én lányomat pelusosan is bevették 2.5 évesen mert picike falusi ovi. Most 3 éves és szobatiszta.

2021. febr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Ovi függvénye, hogy van e hely.Illetve szobatisztának kell lennie a gyereknek,bár vidéken megodják ha épp úgy van a pelenkát is csak gyerek legyen(barátnőmé falun pld mehetett pelenkába viszont ott meg bölcsi nincs).Nálunk pld ha 2.5 évesen szobatiszta lett volna ,mehetett volna.De nem lett az és nálunk a szobatisztaság elvárás..
2021. febr. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hm. Köszi

Akkor a gyes is csaka eddig jar amig 3 eves nem lesz, gondol9m ha még nem jár óvodába akkor nen kapok semmit.

2021. febr. 6. 19:46
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Miért lett lepontozva a válaszom? Leírtam, hogy a MI OVINKBAN ez hogy működik! Biztos a lepontozók jobban tudják nálunk mi hogy megy🙄
2021. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Szabad helytől függ. Nálunk nem veszik fel, de a bölcsiért is ölni kell és legkésőbb szuletesekor beiratni.


3 éves kora után csak a családi pótlék jár és te sem vagy biztosított.


Fizetned kell az tb-d (kB havi 8000 ezer ft)

2021. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!