Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aludjon a kisfiam az oviban?

Aludjon a kisfiam az oviban?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a 10 hónapos kistesóval, aki elkezdett 12-fél1 között aludni, így egyre nehezebb délben eljutnom az oviba a nagyért.

Már volt szájhúzás az óvónők részéről amikor jeleztem, hogy jobb lenne ha a kisfiam legalább heti 3 napot ott tudna aludni, mert nem tudom elhozni. Persze jött hogy a covid így meg úgy. Hozzáteszem nem egy problémás alvásos gyerek.

Emellett vannak más GYES-es anyukák és kismamák is, akik gyerekei még pénteken is vígan ott alszanak.

Én emiatt olyan rosszul érzem magam, olyan vagyok mint aki le akarja rázni a gyerekét :( Pedig hatalmas segítség lenne nekem is, mert mire hazaérünk, a nagy felélénkül és nem tudom sokszor már lerakni őt.


2021. febr. 10. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Te döntöd el, hogy ott alszik e. Közlöd az óvónővel, hogy majd jössz a gyerekért négykor és ott hagyod. Ennyi.
2021. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Igen.


Hogy az óvónő miért húzza a száját, teljesen irreleváns. Annál húzzák, akikből kinézik, hogy be tudnak próbálkozni.


Ne te legyél balek!

2021. febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
És ha húzza a száját, akkor mi van? Megmondod, hogy mostantól nem tudod megoldani, hogy érte menj. Ennyi. Nem kényszeríthet.
2021. febr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem szivatnám a kicsit mert az óvónő húzza a száját...
2021. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Kit érdekel, nem is értem. Aki nem akarja járatni, az irgumburgum mit képzel, a gyereknek kötelező stb. aki meg nem tudja megoldani, hogy alig legyen ott, azzal meg az a baj, hogy minek jár a gyerek. Ez a dolga, oldja meg. Ha COVIDozik, akkor meg add a hülyét, hogy őszintén nem érted, magyarázza már el léccike az összefüggést.
2021. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
A te döntésed. Felőlem mehetsz érte este 5-kor is. Én egyáltalán nem vinném, amíg tart a járvány.
2021. febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Mi ez a hülye kifogás hogy covid? Csak ebéd után fertőz, addig nem?


Semmi közük hozzá miért akkor mész a gyerekért.

2021. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os én se viszem, de ha már jár akkor a járvány szempontjából ugyan mindegy.
2021. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 18 hós a kicsi, és igen, délben már majdnem belefejel a borsófőzibe, pedig nem kel hajnalban. 5 hónapig csináltam azt, hogy nem fektettem le, hanem mentünk fél1-re az oviba, 1-re hazaértünk. A kicsi túljutott a holtponton, túlfáradt, plusz teljes extázisba került, hogy itthon a tesó. Nagytesó meg megörült hogy hazaért, még csak ezzel szeretne játszani egy kicsit, meg enne egy kis ezt meg azt, lényeg hogy fél2 volt mire lefeküdtek, aztán aludtak 5-ig. Este meg 9-kor alig lehetett még őket lelőni, reggel meg kelthettem, hogy idő van, rohanás az oviba. Mi múlt héten kezdtünk ott aludni, a gyerek elmondása szerint szereti, nekem jóval könnyebb így a napom, pláne hogy részmunkaidőben távmunkázom, amíg alszanak. Nem kell sürgetni őket hazafelé, ha minden kapualjban nézelődünk, az se baj, mindenki túl van az alváson és az uzsin, én meg megcsináltam a munkám. Ha megörülnek egymásnak itthon vagy kint maradnának még, az se baj, nem kell vitatkoznom velük, hogy most először alvás.


Sajos-nem sajnos ez egy olyan dolog, amit aki hasonló helyzetben van, az nagyon is ért, aki meg nem, az meg nem érti, hogy anyukaamúgyisotthonvanakicsivel... Egyébként nálunk is húzta az óvónő a száját, de engem nem érdekelt.


A lelkiismereted megnyugtatásául még annyit, nekünk azóta több a minőségi időnk (megyek érte alvás után rögtön, tehát amennyivel kevesebbet van itthon, azt itt is alvással töltené), viszont nincs ez az altatásos huzavona. Én azért utáltam magam, mert folyton sürgetnem kellett egy 3 éves gyereket (ami eleve mission impossible), hogy siessünk haza, tesó már nagyon nyűgös, meg ne most ne kezdj el festeni, majd alvás után...

2021. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!