Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Iskolaérettséggel kapcsolatban...

Iskolaérettséggel kapcsolatban kutatok. Mi a véleményetek arról, hogy a gyermeknek 6 éves korában kötelező iskolába mennie? Ha korainak tartjátok, milyen területen?

Figyelt kérdés
2021. márc. 20. 20:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Lányom halaszt 1 évet az iskolával. Ennek nagyon örülök. Annak viszint nem, hogy fejlesztést még mindig nem sikerült kapnia, mert nem mérte fel a pedagógiai szakszolgálat..

Igazából nekünk ez nagy kálvária. 3 éve toporgunk egy helyben.

2021. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem rossz. Valahol kell húzni egy határt, mert nagyon nem volt jó tendencia ez a "hadd maradjon meg gyerek" plusz egy évet az óvodában - miközben az óvodában meg annyit se foglalkoznak vele mint az első osztályban. Abból mégis sokkal többen csinálnak ügyet, ha elsőben bukik a gyerek, pedig szerintem jobb az, mint egy extra év óvodában.
2021. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Anyukam alsós tanár. Szerinte nagyon gyerek függő, de általánosságban ez eg rossz tendencia. Pont múltkor mondta hogy van egy kislány az osztályában. Nagyon okos de éretlen. Ha egy évvel később viszik suliba, simán kituno lenne. Így meg szenved. Nem bír fizikálisan ülni annyit, amennyit kell. Rohadtul nem mindegy, hogy hagyjuk e őket egy évet meg játszani, kuszni-mászni vagy beultetjuk őket a padba. Semmi sem múlik amúgy sem egy éven az ember életében.
2021. márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%

Én örülök neki


A legtöbb gyerek érett, csak anyuci nem akarta, hogy menjen.


Aki pedig nem érett, az most sem megy, csak az dönti el, aki kompetens a témában.

2021. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Azért baj, hogy életkorhoz van kötve, mert az óvoda és az iskola között óriási szakadék van. Szerintem 6 évesen kéne egy előkészítő év, ahol képesség alapú fejlesztés folyna.

Nem az életkorral kéne variálni. A tanulási nehézségek egy része simán megelőzhető lenne.

De alapvetően nem korainak tartom, csak a visszatartott gyerekek max maguktól érnek be, semmi extrát nem kapnak egy év ovitól.

2021. márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom most hogy van

Én 34 vagyok

Amikor én voltam 5 éves, akkor az utolsó évet iskolaelőkészítőbej hívták.

Rengeteg üldögélős, tesztírós stb feladat volt.

Amikor nem a torna és jàték volt, akkor más csoportokból is csatlakoztak.

/ az alattunk lévő csopoban voltak hatàreset korú gyerekek/


A mi időnkben annyi más volr, hogy az oviban csak ez az év volt kötelező.

Magam részéről ezen felül 2-3 hónap beszoktatásom volt az előttevaló èvben.


Akkor máj. 31 volt a határ, nem aug.31

Én máj. 31. Késő este születtem..

Mentem suliba...

Világ életemben a legfiatalabb voltam az osztályomban.

Volt, hogy éreztem hátrányát, mert mindemellett testileg későn érő voltam.



De nem gondolom, hogy jó lett volna egy évet maradni még.

2021. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
4 az a baj, hogy nem. Ebben az országban semmi sem működik. Ez sem, hogy majd a szakértők jól megmondják. Működhetne. De nem. Ez alapvetően egy felső kényszer. Egyébként csak érdekelne, téged miért zavar, ha csak anyuci tartott vissza valakit? Neked attól miben rosszabb az élet?
2021. márc. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

"csak az dönti el, aki kompetens a témában."

Pont hogy nem. A jelenlegi szabályozás szerint jogászok döntenek az Oktatási hivatalnál. Hozzájuk érkezik be a kérvény, ők döntik el a beadott kérvény alapján, hogy marad vagy megy a gyerek. Jobb esetben, ha úgy érzik nem tudnak dönteni, tovább küldik szakértői bizottsághoz a gyereket, ahol mindössze 2*1 óra vizsgálat alapján döntenek a sorsáról. Nem azok a szakemberek döntenek, akik ismerik a gyereket. Nem a saját neurológus, logopédus, gyógypedagógus, konduktor, gyógytornász, akikhez évek óta jár akár fejlesztés, felzárkóztatás miatt vagy az óvónő, hanem ismeretlenek papír alapján vagy egy rövid vizsgálat szerint.

Nézz utána, így van.

Egyébként a régi májusi határ sokkal gyerekbarátabb volt.

2021. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%
Július végén születtem, így épp betöltöttam a hatot mikor iskolába mentem. Jó volt ez így, nem volt nehéz. Örülök neki hogy ez a gyerekemnél is így lesz, és nem többségében 7-8 évesekkel fogja kezdeni az elsőt. Itt még nagyon sokat számít 1-2 év korkülönbség. Fontos hogy azonos korosztály legyen az osztály.
2021. márc. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán nem jó. 6 évesen rengeteg gyerek iskolaèretlen. Kicsik mèg ahhoz, hogy 45 perceket koncentráljanak napi 4-5òrában. Addig gyerek amíg òvodás. Elmebeteg volt aki kitalálta. Sajnos ennek pár évtized múlva elég negatív következményei lehetnek.
2021. márc. 21. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!