Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Iskolaérettséggel kapcsolatban...

Iskolaérettséggel kapcsolatban kutatok. Mi a véleményetek arról, hogy a gyermeknek 6 éves korában kötelező iskolába mennie? Ha korainak tartjátok, milyen területen?

Figyelt kérdés
2021. márc. 20. 20:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%

Nem, szerintem sokan fogják ismételni az elsőt.


Az én gyerekem megkapta a halasztást, nem 2x1 óra, hanem egy órás felmérő alapján. Formarajzolás, nyugton ülés, figyelés.. Szerintem ez a legtöbb 6 évesnek nem megy.

2021. márc. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Azért zavar, mert akkor mondjuk az én éppen 6 évesem ( augusztusi) zömében 7 majdnem akár 8 éves gyerekekkel járna, ami valljuk be nagyon nem normális.

Nem arról beszélek, ahol az óvónővel egyetértésben, valóban éretlen gyereket tartanak vissza, ( van idegrendszeri éretlenséggel diagnosztizált gyerekem is, szóval tudom, hogy van amikor 4-5 hónap is számítana)hanem a "hagy jàtszin még típusra"

2021. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
22%
Ha a 6 éves iskolaérett, akkor pedig tökmindegy. Vagy mi zavar? Hogy nem a te gyereked rajzol a legszebben mert az egyik már egy évvel idősebb és szebben tud? Vagy az egy évvel magasabb gyerek gyorsabban fut? Ne vicceljünk már.
2021. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

Az enyémek is 6 évesen mennek, az egyik ráadásul júliusi.

Én örülök neki, mert nem szeretném, ha csupa 7-8 évessel járnának egy osztályba.

Inkább az lenne jó megoldás, hogy játékosabbra veszik az első osztályt, hogy tényleg ne kelljen 45 percet vegigülni.

Vagy tolják fel 7 éves korra a kezdést mindenkinek.

2021. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Az alapelgondolás, hogy ne maradhasson oviban minden jóskapista, akinek a szülője minden alap nélkül azt akarja, hogy a gyereke még "hadd játsszon",

s csak a tényleg fejlesztésre szoruló gyerekek kapják meg a +1 évet...

Teljesen jó lett volna, csak éppen a 2 éve érvényben lévő törvénnyel PONT NEM EZ valósult meg.

Egyrészt nem alkottak egységes szabályrendszert,

másrészt egyáltalán nem szakértőket bíztak meg a döntéssel.

Valójában pont a fejlesztésre szorulókkal toltak ki a legjobban, mert elvették a komolyan hátrányos SNI-sek 1+1 évét és ebben a rendszerben ők is ugyanonnan indulnak mint az épek.

Az új rendszer semmi másról nem szól, csak papírcsinálásról. Az egészségesek veszik a lemaradást igazoló fecniket, a tényleg problémásokat pedig jól megkínozzák.

Az augusztus 31-i gyerekemmel több mint 30 orvosi papírunk volt, köztük neurológus, mozgásszervi rehabilitációs szakorvos, neuropszichológus, logopédus, gyógytornász... és nem adták meg egyből az OH-nál a halasztást, tovább küldtek bizottsághoz,

míg a januári csoporttársnak (azaz 8 hónappal idősebb), aki olvas-ír, tisztán beszél, a "gyerekem szociálisan éretlen" indoklással (egyébként a gyerek a csoport legnépszerűbb kölyke, semmi szociális éretlensége nincs) egy tollvonással megadták a maradást.

Hol igazságos ez?

Hol csökkenti ez a különbségeket, amikor hasraütésszerűen megy?

2021. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"az óvoda és az iskola között óriási szakadék van. Szerintem 6 évesen kéne egy előkészítő év, ahol képesség alapú fejlesztés folyna"

Ez nagyon igaz, viszont tovább gondolva, a baj az, hogy nem is lehet igazán megérni az iskolára, olyan távol áll, nem csak a gyermekközpontúságtól, de az emberközpontúságtól, hogy felnőttként sem szívesen mennék vissza. Így aztán hiába minden "átmenet", ha nem is jó az irány, ahova annak a végén elérkezünk.

Nyilván jó lenne legalább ennyi (és esetleg itt visszatartani a gyerekeket, ha szükséges).

2021. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
15 ebben az országban mindennel ez megy. A mutyi. Ki kit ismer. Stb. Stb.
2021. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
48%

15# Teljesen egyet kell, hogy értsek. Lányom IUGR-ként született toxémia miatt. 4 napig volt oxigéninkubátorban,1 hetesen került ki a PIC-ről. 1 éves korig jártunk fejlődésneurológiára. Ami egy vicc volt.

Mielőtt elkezdte volna az ovit megindultam a pedagógiai szakszolgálathoz. 1 éven keresztűl ment a hitegetés hogy hívnak, befognak hívni. Az oviban is nem 1x beszéltem az illetékessel.. Na azóta is hívtak. Az ovi is látta, hogy fejlesztés kellene de szarták küldeni. Ovit váltottunk. Fejlődött, de még mindig el van maradva. Közöltem az ovival szeretném ha maradna még 1 évet, segítsenek elindítani. Az ovi felmérte - szerintük a gyerek képességeit illetően nem olyan rossz, de mivel stressz szorongó sokat is hiányzik.. Itt csak halkan jegyezte meg az ovi bizony jó lenne ha maradna..

Behívtak minket felülvizsgálatra. Ugyan az a nő akivel anno nem egyszer beszéltem..az illetékes. Nem érti anno miért nem lettünk behívva..hát igen, én főleg. Megannyi telefon és személyes megkeresés mellett. Elvesztünk a rendszerben..!?Nagyon gyenge lett az eredmény. Közben kértem mérjék fel kapjon végre fejlesztést..

Végre felmérés napja. Közlik covidos a pszichológus de a másik felméri. Én közlöm mielőtt kitőr a pánik gyermekem allergiás nem idült nem heveny bronhitises, gyakorlatilag ősztől tavaszig folyamat felsőlégúti problémája van (asztmás ha úgy vesszük). Erre eltűnik 20 perc után előkerül,ők megtanácskozták a gyerekem rizikó faktor menjünk haza, majd tavasszal hozzam vissza.. Itt volt az a pont mikor azt hittem asztalt borítok. 3 éve szarakodunk! Magánba hiába vinném vidéki lévén nem férünk be akik 40km belül vannak.. Fejlesztés kell. Ahhoz papír kell ahhoz felmérés.. Most fogták beküldték elvileg a papírokat a megyeibe,majd onnan hívnak. Majd ott felmérik, illetékes múltkori felülvizsgálata szerint lányom sni-s (bár a papírra semmi ilyet nem írt le. Ezen már nem tudom sírjak vagy nevessek? Fejletlen az idegrendszere még mindig. Apai ágról a tanulási nehézségek jelen a családban vastagon..sógornő sógor sni-s..

Első védőnőm mindig leintett "első gyerekes" túllihegem és hiába mentem/megyek verem az ajtót nem hagyom magam még sem jutok előbbre. Elkeserít mert hiába kaptuk meg a halasztást ha ugyan ott tartunk. Sehol. Most még az ovi zár miatt a heti 1 logopédiai fejlesztést sem kapja..

2021. márc. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
18%

Az iskolaérett

És érzelmileg, lelkileg ugyanolyan érett mint a többi nem ugyanaz..

Nem az iskolai teljesítményét féltem.

Én àtéltem


Borzalom sokkal idősebbekkel járni.

Gimire hoztam be..mert addigra begubóztam.


Lelkileg nem voltam ott, mint a nálam idősebbek.

Pont egy olyan osztályt fogtam ki, hogy 6 hónappal idősebb volt a következő legfiatalabb lány.


Más dolgok érdekeltèk őket.

Nemileg értek felső tagozatra pasiztak.. ilyesmi

Én még barbieztam.volna

.piszkáltak hogy nincs mellem.. meg nem menstruálok

És nem ez nem magánügy egy iskolában.


Jobban éreztem magam az egy évvel alattam lévő osztály tagjaival.


De iskolaérett voltam.

Nagyon az..

Ez van..



Ovis korban 1 év rengeteg idő...


Általában a visszatartott gyerekek (akik ok nélkül!) olyanok akik alapból nagy önbizalommal rendelkeznek, hisz olyan szüleik vannak akik ezt megoldották megkenték az óvónőt, vagy akármi.. vagy csak karizmájukkal érték el.


Az én szüleim szabálykövetőek.. hozzuk ki abból ami van a legjobbat típusúak..


( egyébként a tanulmányaimmal nem volt gond.. több tárgyból kiemelkedő is voltam)


A rajzos sértést pedig kokérem magamnak..


Pont emiatt a szülők miatt éreztem kevesebbnek gyerekként magam.


( igen, volt akit ilyenek miatt tartottak vissza.. és bement az anyja hepajkodni hogy de az a rajz szép.. és komolyan!)


Nah mindegy


Elfogadom a véleményt, hogy ez is mibt sok őtlet szaril működik


( legnagyobb gyerekem szeptemberben kezdi az ovit, szóval és még vsak az elméletet tapasztaltam)

2021. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
89%
19 és arra gondoltál, hogy mindennek nem az eletkorodhoz volt köze? Képzeld évvesztesként en menstrualtam utoljára az osztályban és gimiben csokoloztam először. Előtte egy fiú kezet se fogtam meg soha, 13 évesen meg barbieztam... ertem a problémádat. De valójában te voltál éretlen, nem a többiek túl érettek. En a korom miatt már nem maradhattam volna tovább, neked meg simán kellett volna. Ennyi. Na most a hozzad hasonlókat akarjak bekényszeríteni a suliba. Nem fog rajtuk segíteni, hogy a többiek is 6 évesek. Az általad felsorolt dolgok NEM 6-12 hónapon múlnak. Pont ezért kell és kellene egyedileg nézni a dolgokat.
2021. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!