Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen az oviban? Mire számítsak?

Milyen az oviban? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Nemsokára kezdjük az ovit és annyi kérdés van bennem.

Itt egy hét beszoktatás lesz. Nálatok az hogy zajlott? Minden nap egyre többet vagyunk bent vele, aztán 1 hét után ott hagyom? Vajon hogy fogja viselni? Épp válunk is és nagyon anyás-apás :(

Túl leszünk ezen is ugye?


Másik: mi még nem kaptunk listát. Ilyen ovis-zsákot kell vinni, vagy adnak? Hol lehet venni egyébként?

A ti ovitokba miket kell vinni havonta, meg mennyibe kerül a kicsi ellátása, étkeztetése? (Mivel egyedülálló leszek ezért is kérdezem)


Mik vannak bent még, plusz egy váltásruha, cipő, esokabat stb?


Alváshoz vihetünk be neki saját plüsst itthonról?


Mikor reggel beviszitek a gyereket, akkor nektek kell átvenni vele a cipőt, bekísérni stb.,aztan rohanni munkába?


Rég voltam már ovis és semmire nem emlékszem

Lehet picit túl is aggódom a dolgot

Köszönöm szépen


2021. ápr. 14. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lennél okosabb ezzel a kérdéssel, ha konkrétan megmondanád, hogy melyik oviról van szó és ha szerencséd van valaki tudna róla infót adni, mivel ezek mindenhol változóak!


Nálunk pl nincs 1 hetes beszoktatás, a nagyobb első nap bent volt 1 órát úgy, hogy ott voltam, 2. napon másfelet egyedül, 3. nap reggeltől ebéd előttig, 4. nap ment rendesen. Ezzel szemben a kicsinek semmi beszoktatás nem volt, már első nap rendesen ment.

Most a covid miatt semmilyen játékot nem lehet bevinni (alváshoz sem), érkezéskor csengetni kell, valaki beviszi aztán mikor mész érte kihozzák, szülő nem léphet be az épületbe.

Nekünk nem volt muszáj ovis zsákot venni, lehet bent műanyag dobozban is a cucca, vagy tornacsákban, az enyémnek kicsi 1 rekeszes hátizsákban van, 1 adag váltóruhát kérnek +1 benti cipőt. Volt olyan óvónő, aki kért külön tornához ruhát és cipőt is.

Nekünk évente 2x kell bevinni 1 cs. zsepit, egy 4es wc papírt, 1cs. szalvétát és 1 fogkrémet, a gyerekeknek külön csak 1 fogmosó poharat és fogkefét kell vinni. Csop.pénz megegyezés szerint van, nálunk pl 500ft/hónap, de a szmk-s azt mondja, hogy ez sok amúgy. Ha színház van vagy ilyesmi azt külön kell fizetni. Nálunk az szmks készít mindig év elején egy listát, hogy melyik nap kinek kell gyümölcsöt vinni, évi 2-3x esik 1 emberre.

Az étkezés nekünk ingyenes, erről valami papírt év elején ki kell tölteni, hogy mennyi az 1 főre jutó bevétel és az alapján dől el

2021. ápr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Itt egy hét beszoktatás lesz. Nálatok az hogy zajlott? Minden nap egyre többet vagyunk bent vele, aztán 1 hét után ott hagyom? Vajon hogy fogja viselni? Épp válunk is és nagyon anyás-apás :("


Nálunk anno egy nap volt, de bölcsiből mentünk és kb a fél csoporttal, így nem volt semmi gond.



"Túl leszünk ezen is ugye?"


Nyilván, nem marad örökké óvodás.



"Másik: mi még nem kaptunk listát. Ilyen ovis-zsákot kell vinni, vagy adnak? Hol lehet venni egyébként?"


Elsö szülőin el fogják mondani hogy mi kell. Nekünk venni kellett zsákot, interneten rendeltem.


"A ti ovitokba miket kell vinni havonta, meg mennyibe kerül a kicsi ellátása, étkeztetése? (Mivel egyedülálló leszek ezért is kérdezem)"


Wc papir, papírzsebkendő, papirszalveta, fogkrém, folyékony szappan, gyümölcs, idonkent papir, kreta, ceruza. Ingyenes volt az étkezés.



"Mik vannak bent még, plusz egy váltásruha, cipő, esokabat stb?"


2 teljes váltás ruha, alsonemuvel egyutt, benti cipo. Esokabat felesleges, nem mennek ki esőben.



"Alváshoz vihetünk be neki saját plüsst itthonról?"

Kiscsoportban lehetett, középsőben már leszokóban voltak.



"Mikor reggel beviszitek a gyereket, akkor nektek kell átvenni vele a cipőt, bekísérni stb.,aztan rohanni munkába?"


Hja, vagy neked kell ezt elintézned, hiszen a saját gyereked, vagy felfogását mellé egy szobalanyt, aki ezt intézi.....

2021. ápr. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol máshogy van, a szülői értekezleten elmondják, nálunk pl. semmit sem kell vinni, fogkefét, törülközőt, mindent adnak, pedig állami ovi, van ahol nem adnak ilyeneket.
2021. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom nálunk hogyan zajlott a beszoktatás :)

Áprilisban voltak nyílt napok, ezekre elmentünk, kicsit ismerkedtek a gyerekek, megnéztem melyik tetszik a legjobban a lányomnak. Beszélgettem az óvónőkkel, felmértem ki a szimpi, ki tűnik a legjobb választásnak. Mikor kiválasztottuk az ovit, kaptunk egy csomagot, amiben kis ajándékok voltak a suliba menőktől. Kis rajzok, mesék, pici ajándék stb, nagyon aranyos gesztus volt. Júniusban kiválasztottuk a jelet és kaptunk egy levelet is, hogy miket kell vinni, milyen szokások vannak az oviban stb. Augusztus utolsó hetében beköltöztünk az oviba. Bevittük a váltóruhát, cuccainkat, a gyerekek játszottak, mi pedig ismerkedtünk. Szeptember elején volt az első szülői.

Az első ovis héten bent maradtam vele, játszottunk, de igazából viszonylag könnyen megfeledkezett rólam. A második héten már elmentem kisebb-nagyobb időkre, utána vissza. Ilyenkor már azért több volt a sírás, de ez is ment. Ezután meg már ott hagytam reggel, itt is volt sírás, de az óvónénik szerint sosem tartott túl sokáig.

Az, hogy mit kell vinni mindenhol más, nekünk kell ágynemű+lepedő, ovis zsák, váltóruha, fogkefe, fogmosó pohár, tisztasági cucc és a heti gyümölcs, amikor ránk kerül a sor.

Ovis zsákot mi kaptuk ajándékba, ezt nem tudom hol lehet venni, de neten tuti van sok.

Az étkezés nekünk havi 8000. A tisztasági csomag szintén havi szintű, ebbe van papírzsepi, wc papír, folyékony szappan, szalvéta. Ez havonta kb. 2-3000 forint. Csoportpénz nálunk is havi 500 forint.

Esőkabát nincs bent, váltóruha, kiscipő van. Plüssállatunk van bent. Én szoktam átöltöztetni, és utána megy be a csoportba.

2021. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, nálunk minden évben szept. végén van először szülői, úgyhogy másoktól kellett kérdezni mindent... (ebben a nevelési évben egy sem volt a covid miatt)
2021. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De érdekes...Nalunk a nevelési év végén, júliusban volt az első szülői. Akkor kaptuk a listát, hogy mi kell, a beszoktatási kezdő időpontokat és minden más információt. 2. voltam
2021. ápr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!