Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen kérdések merülhetnek...

Milyen kérdések merülhetnek fel egy kezdő óvodapedagógus számára, amikor jelentkezni akar az állásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az egyetemen kaptunk egy feladatot, mi szerint kérdezzünk utána egy óvodában, hogy van e felvétel.

Milyen kérdéseket tennétek fel ahhoz, hogy többet is megtudjatok az ottani munkáról? Mit kérdeznétek?

Nekem sajnos semmi ötletem sincs, hogy minek kellene utána kérdezni, ha én szeretnék ott dolgozni.

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. ápr. 15. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Kezdőbér? Hány csoport van? Vannak vegyes csoportok? Vannak idegen nyelvi csoprtok? Várhatóan melyikbe heyeznek? Lehet választani? Ott ki a másik óvónő? Egyáltalán van? Ki a dada? Vannak speciális nevelési igényű gyerekek? Jellemzően melyik társadalmi réteg hozza a gyerekét ide? Hogyan alakul a munkanap (délelőtt, délután, stb.). Támogatják-e a szakmai fejlődést? Hogyan? Így kapásból ennyi jutott eszembe. Férfiként.
2021. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"jellemzően melyik társadalmi réteg.." ezzel úgy vágna ki egy korrekt HRes, ahogy lehet! Onnan tudod, hogy kik kerülnek az oviba, hogy ismered melyik helynek a körzetese.


Kezdőbér bértábla szerint alakul.


Én megkérdezném, hogy van e ped.asszisztensi segítség(mindenhol vannak speciális igényű gyerekek, az összes állami ovi integráló!), meddig tartanak a délutános műszakok, hánytól kell reggelre menni, mi tartozik bele a dadusok feladatkörébe és mi a tiétekbe(van ahol óvónéni wct pucol, mert nincs pénz még egy takarítóra), milyen továbbképzések vannak, most az oltással kapcsolatban érdeklődnék, illetve hogy milyenek a kollégák, rágóta vannak e ott(ha igen, akkor az jó munkahely). Érdekelne még az ovira jellemző programok listája(nálunk egy csomó van)

2021. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb...milyen pedagógiai program szerint dolgoznak? Tudsz-e ezzel azonosulni? Milyen a helyi prpgramjuk? Van-e valami specializációjuk? Pl montessori vagy zenei vagy projekt...?
2021. ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!