Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A fiatal óvónők tegeznek vagy...

A fiatal óvónők tegeznek vagy pedig magáznak titeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a fiatal, szinte még pályakezdő óvónők tegeznek vagy pedig magáznak titeket?

Az óvodapedagógusok válaszára is kíváncsi vagyok,ti tegezitek vagy pedig magázzátok a veletek egyidős vagy pedig az idősebb szülőket?

Mi a véleményetek erről?

Ti örültök neki vagy pedig rosszul esik nektek?



2021. ápr. 16. 17:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Magáznak.
2021. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Szülôként válaszolok. Az oviban, ahova a fiam jár, évkezdés elôtt a szülôin konszenzusosan megbeszéltük, h mindenki tegezôdik mindenkivel, így nincs kellemetlen szitu.

Szülôk szülôkkel (nyilván, ha látom, h egy nagyszülô jött az egyik gyerekért, attól még nem tegezem le), és az oviban dolgozókkal is.

2021. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Tegezzük egymàst


De a védőnővel is..


Nekem fura magázni az óvónőt, úgy, hog a gyerekem tegezi.

A szülőkkel is tegeződünk.

2021. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Tegeződő viszony van , nálunk is így van megbeszélve, hogy így kommunikálunk. A tisztelet nem ettől függ.
2021. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Tegeződünk. Jóban vagyok szerencsére az ovis dolgozókkal, fura lenne magázni őket.
2021. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%
A pályakezdő magázott (marhára idegesítő volt), a picit idősebb tegezett
2021. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%

Az idősebb félnek illik csak kezdeményeznie. Meglepődnék, ha csak úgy letegezne.

Egyébként tegeződünk az óvónőkkel, a 60 körüli vezetőóvónő kérte az első szülőin, de ha kapnánk egy pályakezdőt és csak úgy ezzel indítana, néznék. Én magázok mindenkit első körben.

2021. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Ovivan dolgozom, a szülőkkel tegeződünk, néhány ritkábban látott apával és nagyszülővel magázódunk.
2021. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
Óvodavezető vagyok. Magázódunk.
2021. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki tegeződik, nekem nagyon furcsa nem szeretem, pedig huszonévesen lettem anya, de olyan kellemetlen alig ismert, néha látott emberekkel tegeződni, sokkal jobban szerettem a bölcsit, ott mindenki magázott.


Imádok magázódni, az olyan közegben érzem jól magam, nekem a tegeződés túl intim.. Tudod, hogy tartani kell a távolságot, de mégis úgy csinálsz, mintha haverok lennétek. Szerintem tök logikátlan, meg szeretem, ha van "tekintélye" az óvónőnek, illetve nem mossák el a korhatárokat, a lányomat is megkértem, hogy nénizze, ne tegezze, mert számára ő már egy néni, akkor is, ha csak 21 éves.. Nálunk nem muszáj a gyereknek tegezni az óvónénit, sokan Dórinak, sokan meg Dóri néninek hívják.


Nem jön be a korhatárok elmosása, sem a foglalkozásokhoz tartozó tekintély eltüntetése.. Ha a tanárokra külön szabályok vonatkoznak, a gyerek jobban fogja érezni a köztük lévő hatalmi különbséget, ami szerintem fontos. A gyerekemnek tanára/óvónője legyen, ne haverja.

2021. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!