Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A fiatal óvónők tegeznek vagy...

A fiatal óvónők tegeznek vagy pedig magáznak titeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a fiatal, szinte még pályakezdő óvónők tegeznek vagy pedig magáznak titeket?

Az óvodapedagógusok válaszára is kíváncsi vagyok,ti tegezitek vagy pedig magázzátok a veletek egyidős vagy pedig az idősebb szülőket?

Mi a véleményetek erről?

Ti örültök neki vagy pedig rosszul esik nektek?



2021. ápr. 16. 17:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%
Első szülőin szoktuk megbeszélni, nem találkoztam még olyan szülővel, aki a magázódást választotta volna. 😊
2021. ápr. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
43%
#11. Az első szülőin nálunk szóba sem jön. Fontosabb dolgokat beszélünk meg. Különben, óvoda vezetőként írom, hogy nem tartom jó dolognak a tegeződést. 40 múltam. Érdekes lenne, ha az alig 17 éves roma mama tegezne. Ha, hivatalos levelet írok a szülőnek, ott is Ön a megszólítás. Persze, hogy szívesen tegeződnének. Ez azt az érzetet keltené, hogy együtt őriztúnk libákat. Pedig, nagyon Nem!
2021. ápr. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
26%
*őriztünk
2021. ápr. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk mindenki tegeződik. Szerintem tök jó, családias a hangulat. Én amúgy is utálom a magázódást.
2021. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
64%
#12, én csak óvónő vagyok, de úgy gondolom, igenis együtt őrizzük azokat a libákat... Sem pedagógusként, sem szülőként nem tartom jó ötletnek az ilyen modoros távolságtartást, hiszen egy csapat vagyunk. A szülő a számára legfontosabbakat bízza a pedagógusra, ezt nem lehet egy rideg viszonyban megtenni. Ráadásul annyi kellemetlen téma elő tud kerülni, kezdve egy alapos hasmenéstől vagy egy káromkodó kisgyerektől az egészen komoly dolgokig (halál, abúzus, stb.), el sem tudom képzelni, hogy lehet ezeket magázódva megbeszélni. Vezetőként persze lehet így is, de akik napi kapcsolatban vannak és erről a korosztályról beszélgetnek, azoknál szerintem kivitelezhetetlen és röhejes.
2021. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk az oviban tegeződés volt, a suliban viszont magázódnak, és én is sokkal jobban szeretem. Most tudom, hogy sokan nem fognak velem egyet érteni, de az a tapasztalatom, hogy ha a pedagógus tegeződik a szülőkkel, akkor sokkal nehezebb azt a bizonyos határt meghúznia. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, hanem hogy nehezebb.

Amikor elsős volt a lányom, két fiatal, jó fej, tegeződő tanítő nénije volt. A nagy barátkozás odáig fajult, hogy a szülők tavaszra már minősíthetetlen módon támadták be a pedagógusokat mindenért, belekötöttek az élő fába is. Másodikra egy távolságtartóbbat kaptak, ő nem tegeződik, és érdekes módon helyreállt a béke, senki nem kötözködik semmiért (pedig most is lehetne alkalmat találni, ha valaki nagyon keresné). Ez nem azt jelenti, hogy rideg a viszony, én kifejezetten jóban vagyok ezzel a tanítónővel, bármivel kereshetem, iskolához nem szorosan kötődő nevelési problémákat is megbeszélhetek vele. De minden egyes kimondott mondatunk emlékeztet arra, hogy nem vagyunk barátnők, keretek közé van a viszonyunk szorítva, és ez így van rendjén.

2021. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
79%
#12. 15 éve vezetem az óvodát. Ez idő alatt pár dolgot megéltem. Tapasztalatból írtam, hogy jobb a magázódás. Különben pedig a szülőknek is van beleszólásuk abba, hogy kit neveznek ki 5 évente az óvoda vezetőjének. Ezek szerint, nem probléma a magázódás. Lényegesebb dolgokon áll, vagy bukik egy óvoda hírneve.
2021. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
40%
Miért jó ha egy óvónő rideg és hűvös ? A tiszteletet meg lehet adni tegeződve is.
2021. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Az elején megkérdezték, hogy tegeződhetünk-e, igen. A helyettessel és a vezetővel viszont magázódunk.
2021. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
88%
Én meg 18 éve vagyok óvónő, és ez hogy jön ide? 😄
2021. ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!