Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodapedagógus fiú - vannak...

Óvodapedagógus fiú - vannak még ilyenek? A minap hallottam ismerőstől hogy egyik csemetéjét fiú oktatja. Meglepett. :) Kíváncsi lennék HOGYAN tekintenek rájuk mind a szülők, mind a picik. Vannak még óvodákban férfiak? Nem nőiesedett el teljesen ez...

Figyelt kérdés
Nem nőiesedett el teljesen ez a szakma?

2021. ápr. 21. 15:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
De, nagyon elnőiesedett. Ugyanakkor más szakmák, például az aszfaltozó, kőműves, hulladékgyűjtő meg nagyon elférfiasodtak. Változtatni kellene ezen a régi szexista hozzáálláson!
2021. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Attól tartok nem értelek. :)
2021. ápr. 21. 16:00
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Tanítóbácsit én is ismerek.


Amúgy ö egy évig Kínában egy oviban dolgozott, szóval azért nem olyan meglepő:

https://www.youtube.com/c/Bef%C3%A9rekab%C5%91r%C3%B6ndbe/vi..

2021. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szuper dolog, hogy férfiak is mennek óvodapedagógusnak, tanítónak, tanárnak. Így a gyerekek nem csak női példát látnak.
2021. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviban is voltak férfi nevelők és a fiamnak most az iskolában is férfi tanára volt. Minden gyerek nagyon szerette/szereti őket.
2021. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Vannak óvóbàcsik, bár biztos kevesen és alsó tagozatos férfi tanítók is, én is hallottam már néhányról. Én nagyon örülnék neki, ha a gyerekemnek majd lenne óvóbácsija, tanító bácsija (természetesen"normális", de ezt ugyanígy elvárom nőtől is) szerintem is szuper dolog.
2021. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ilyen hozzászólásokat várok elsősorban, mint az ötösé, vagyis, akinek saját gyermekét (vagy ismerősének gyermekét) oktatta fiú óvodapedagógus. Mert így a hozzászóló a saját tapasztalatai alapján tudja megválaszolni, hogy:


"Hogyan tekintenek rájuk mind a szülők, mind a picik?"

2021. ápr. 21. 16:12
 8/20 A kérdező kommentje:
Természetesen négyes, hatos nektek is köszönöm! :)
2021. ápr. 21. 16:15
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt a városban is van egy, most pont hozzá került a gyermekem az ügyeletes ovi alatt. Tök jó, hogy van ilyen is. :)
2021. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársam fia most végzett óvóbácsiként, el is helyezkedett már.
2021. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!