Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beszédhiba miatt nem lehetek...

Beszédhiba miatt nem lehetek óvónő?

Figyelt kérdés

Hogyan fogadjam el, hogy beszédhiba miatt nem lehetek óvónő? Raccsolok és valószínűleg így nem fognak átengedni az alkalmassági vizsgán.

Minden álmom az, hogy óvónő legyek, logopédushoz is jártam az utóbbi időben, de ennyi idő alatt csak részben javult.

Milyen más ehhez kapcsolódó hivatás van, ahol a beszédhibám nem hátrány?



2021. ápr. 29. 14:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
21%
Emiatt nem valószínü, hogy elutasítanának, ez nem annyira komoly gond. De elvileg elkezdhetsz logopédushoz is járni, így meg lehet teljesen szüntetni a problémát.
2021. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

Amíg hivatalosan több helyről, fellebbezés után kapsz elutasítást, akkor az úgy van, amíg nem, addig nyomni kell és próbálkozni.


Esetleg családsegítő ? Vagy védőnő ?

2021. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Tehát ha elmegyek az egyik alkalmassági vizsgára és nem sikerül, akkor elmehetek egy másik egyetem alkalmassági vizsgájára is? Vagx hogy érted ezt, utolsó válaszoló?
2021. ápr. 29. 15:03
 4/34 A kérdező kommentje:

Azt mondták a februári előalkalmasságin, hogy menjek el logopédushoz és májusban menjek vissza az alkalmasságira. Jártam is logopédushoz lelkiismeretesen, változott is egy kicsit, de 3 hónap alatt nyilvánvaló, hogy nem tud elmúlni.


Csak most nagyon elbizonytalanodtam.

2021. ápr. 29. 15:05
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha hallani lehet a javulást, akkor lehet, hogy felvesznek, és továbbra is járnod kell a logopédushoz a képzés mellett. De ha idén mégsem sikerül, akkor jársz tovább a logopédushoz, és megpróbálod akkor a felvételit, ha kijavítottátok a beszédhibádat. Nagyon sok embert nem vesznek fel elsőre a kinézett szakra. Nem dől össze a világ, meg kell próbálni újra.
2021. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Hú én biztos védőnőnek mennék a helyedben.
2021. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%

Okj-s dajka, csecsemőgondozó?

Úgy látom még mindenhol is van utolsó utáni 2-vel tanfolyam az átszervezések előtt...

2021. ápr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%

Nem leszek népszerű és nagyon sajnálom, ha most szomorú vagy, de én logopédus vagyok és nagyon indokoltnak látom az óvodapedagógusok szűrését. A gyerekek életük számottevő részét veletek töltik, ti lesztek a beszéd-, a viselkedésmintában a szülők után a következők. Sok háromévesnek még nem fejlett a beszéde, sőt élettani pöszék és hallás után fogják finomhangolni a beszédhangjukat.

Azt javasolnám, hogy mindenképp menj el a beszédalkalmasságira, hátha nem kell feladnod az álmod, de logopédushoz is járj. Ha most nem sikerül végezd el mondjuk a védőnőit, járj tovább logopédushoz, mert a tiszta beszéd sehol sem hátrány, aztán meglátod, hovat tovább.

2021. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
29%

Simán lehet hogy májusban másik embereket kapsz ki akik vizsgálnak + még javultál is, simán meglehet.


8,


Ok, de attól még simán átcsúszhat, fontos amit írsz, de az még fontosabb hogy ne idegbeteg szakmájukból kiégett banyatankok legyenek az óvodákban, mert sajnos sok ilyen van.


Kérdező csináld tovább, ne add fel.

2021. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy először menj dajkának. Elhelyezkedsz egy oviban, mint dajka, közben jársz logopédiára és ha sikerül a felvételi, elvégzed a sulit, hogy óvónő legyél.
2021. ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!