Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beszédhiba miatt nem lehetek...

Beszédhiba miatt nem lehetek óvónő?

Figyelt kérdés

Hogyan fogadjam el, hogy beszédhiba miatt nem lehetek óvónő? Raccsolok és valószínűleg így nem fognak átengedni az alkalmassági vizsgán.

Minden álmom az, hogy óvónő legyek, logopédushoz is jártam az utóbbi időben, de ennyi idő alatt csak részben javult.

Milyen más ehhez kapcsolódó hivatás van, ahol a beszédhibám nem hátrány?



2021. ápr. 29. 14:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
61%
Én anyaként annak örülnék ha nem kerulhetnél be. Bocsánat. Nem szemetsegbol. De nem véletlen, hogy az ovonoknek pl énekelni is tudni kell(ene). Ezeknek a pici gyerekeknek meg a tanulás nagyrészben utánzás útján megy. Nem örülnék ha a gyerekem azért raccsolna, mert a szeretett ovonenit utánozza. Utána meg en koltsek rohadt sok pénzt, hogy kijavítsuk a beszedhibát?
2021. ápr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
51%

11


Majd meglátod (vagy már tudod) milyen "pedagógusok" vannak egy átlag állami óvodában, rokonságban van tapasztalat, tudnának mesélni...kb hasonló a helyzet mint az iskolákban.

2021. ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
33%
12 nyilván ezért írtam feltételes módban. Tudom hogy akkora a szakember hiány és annyira nincsenek megfizetve hogy kb aki igazoltan nem gyermek bántalmazó az mehet.
2021. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
55%

Igaza van a 11-es válaszolónak.

Nyilván azért (is) van alkalmassági vizsga, hogy az ehhez hasonló eseteket kiszűrjék.


Nem lenne szerencsés sem selyp, sem dadogó, sem raccsoló óvónéni.


Emiatt nem kell megsértődni, hanem tudomásul kell venni.

Ha tudsz rajta segíteni logopédussal, az jó, de ha nem, akkor ne erőltesd.


Üdv, egy óvónéni.

2021. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
88%

Lehet hogy nem májusban, hanem csak jövőre, de felnőtt korban is lehet javítani az ilyesmit, nyugodtan próbálkozz ne hallgass az többiekre!


Gondolom nem 30-40 éves vagy, akkor már nehezebb lenne, tudom mert én is jártam logopédushoz középiskolában.


Mondjuk én a helyedben nem mennék óvónéninek mert ha nincs melletted egy társ, vagy erős anyagi háttér akkor elég rossz lesz megélni a jövőben, kb semmit nem keresnek az óvónők, sajnos.

2021. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem, de rendhagyó eset mindig van. Volt olyan, aki diszlexiával lett óvónő, egy másik ismerősöm pedig szintén raccsolással lett tanító. Tessék próbálkozni, hátha szerencséd lesz. De ha most nem vesznek fel, menj el beszédtechnika tanárhoz és próbálkozz jövőre is.
2021. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 hónap alatt észrevehető a fejlődés, akkor igenis megéri foglalkozni a problémával!

Próbáld meg a mostani alkalmasságit, ha nem sikerül, ne add fel, menj el jövőre is és közben járj logopédushoz továbbra is. Egy év alatt simán elérhetsz olyan szintet, ami már nem okoz gondot.

Ha pedig esetleg tényleg nem lehet eléggé felfejleszteni, dajka, csecsemőgondozó, védőnő, esetleg gyermekápoló is lehetsz még. Vagy ha nagy fába is mered vágni a fejszéd, akkor gyermekpszichológus, gyermekorvos.

2021. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Én óvodapedagógus hallgató vagyok, előalkalmasságin szintén megbuktattak beszédhiba miatt(pöszeség). Elkezdtem járni egy héttel utána logopédushoz. Ez az egy konzultáció nem elég. Otthon rengeteget foglalkoztam vele, az s és az sz betű nem volt a helyén. Májusra elértem azt, hogy az s-t már helyesen tudtam mondani, és átengedtek a vizsgán amiatt, mert mondtam hogy még mindig járok logopédushoz, és járni is fogok. Ez addig ment, hogy most már szépen tudok beszélni:)

Ajánlom neked Montágh Imre-Tiszta beszéd könyvét(meg a többit is:)) , otthon sokat tudsz vele szépíteni a beszédeden, illetve csinálgasd a logopédussal gyakoroltakat.

2021. máj. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Katona Dius ***** válasza:
71%
Nálunk van beszédhibás óvónő. Szerintem nem kizáró ok.
2021. máj. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Az előalkalmasságiról emlékeztek rám! Azt mondták, hogy sokat fejlődtem, rendben van, megfeleltem. Majd kicsit kell még logopédushoz járnom, de olyan boldog vagyok, hogy sikerült!

Köszönöm mindenkinek, aki biztatott, szinte már biztosra vettem a bukásom.

2021. máj. 18. 16:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!