Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mitől lehetett ilyen sírás...

Mitől lehetett ilyen sírás reggel az oviban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves múlt. 2,5 éves kora óta ovis, minicsoportos. A beszoktatás könnyen, gyorsan zajlott, egyszer volt egy kis sírás. Azóta imád járni. Reggel örömmel kel, várja az utazást, az ovit. Sosem volt gond reggel a búcsúzásnál, csak úgy szaladt befelé. Ma reggel viszont már a buszon mondogatta, hogy forduljunk haza. Aztán ahogy közeledtünk egyre jobban felhergelte magát, hogy ő nem akar menni, vigyem haza. Semmilyen ész ér nem hatott rá, pedig máskor szokott. Végül ölben kellett bevinnem, mert lecövekelt az ajtó előtt. Bent pedig olyan zokogást és üvöltést csinált, hogy 3-an kísérték be végül. Óvónéni sem tudta becsalogatni. Pedig szereti a fiam. Megkérdeztem tőle, hogy történt-e valami az oviban előző nap, ami miatt nem akar menni, de erre nemet mondott ő is és az óvónéni is. Lehet, hogy csak fáradt volt nagyon? 10-kor aludt el nagy nehezen és 6-kor már kelt. Nagyon rossz volt így otthagyni. Járt már más is így?
2021. máj. 19. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A fiam csinálta 1 év ovi után, még hányt is.

Korházban voltam előtte ez pont téli szünet előtt volt.

Mikor kérfeztem azt mondta hogy ha velem baj van ki viszi haza ez volt a baj félt, hogy nincs aki érte menjen, végig soroltunk jópár rokont, hogy tudja olyan nincs, hogy nem vosszük haza. Onnantől minden rendben volt.

2021. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg gyermekedtől, mondott-e neki valaki valamit az oviról (legjobb, ha elbábozod vele). Lehet, hogy megijedt egy számára új információtól. Az is lehet, hogy nem tudta jól értelmezni és azt hiheti, hogy ezentúl ő nincs biztonságban az ovi kapcsán. (Néha az is kiderül, hogy nem cska hiszi, hanem jogos: akadnak agresszív óvónők, dajkák is.)


Pl azt hiheti, netán már nem fogna érte jönni, vagy hallott valamit a vakcinákról és az ijeszthette meg (hogy hátha az oviban "doktorbácsi lesz"), vagy egyéb, számára ijesztőt hallhatott akár.


Beszélgetni vle erről legjobb játékos formában, szerepjátékkal, leginkább bábozással. Legyél az egyik bábbal, aki az anyuka (esetleg később más szereppel is próbálkozhatsz). Kérdezd őt "mint báb", hogy "jaj, te kisfiú, csak nem megijedtél valamitől? Nosza, mondd csak, mitől ijedtél meg? Én meghallgatlak, mert én vagyok anya."


Ha kiderült, hogy esetleg tényleg megijedt valami infótól, akkor mondd el neki a megnyugtató választ.


Persze más is meghúzódhat a háttérben, de abba mi válaszolók nem láthatunk bele, pláne ilyen kevésből, amit megosztottál velünk.

2021. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!