Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért fontos nyolcra beérni?

Miért fontos nyolcra beérni?

Figyelt kérdés

Kulturált beszélgetést szeretnék, ha lehet.

Az oviban már kiscsoport előtt arról szólt az első szülői, hogy hogyan készítik fel a gyerekeket az iskolára, és ettől rosszul voltam.

Azóta is ez megy, például kis csoportban f9-re, középsőben negyed kilencre, most pedig (nagycsoportos a fiam) nyolcra kellene beérni, mert “az iskolában is majd úgy lesz”.


Most nem azok a negyedorak számítanak (de), mégis:

- ha te egy ev múlva olyan munkahelyre kerülsz, ahol hatkor kell kelni, akkor elkezdesz gyakorolni rá egy evvel előtte?

- egyre több iskolában nem is nyolckor kezdődik az oktatás, hanem később.

- óvodások és nem iskolások!


Egyszerűen értelmetlennek tartom, és zavar.

Mit gondoltok erről? (Vagy egyéb, értelmetlen, erőltetett dolgokról?)

Nem veszekedést, hanem értelmes érvelést tudnék díjazni.

Előre is köszi.



2021. szept. 2. 22:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk kiscsoporttól 8ra kell beérni. Nyíregyháza.
2021. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy szokásos berögzült hülyeség. Anyám is elvan azzal, hogy ne 9-kor keljek már, mert egyetemen nem akkor kelek.


1. Kisiskolásként kísérleteztem a felkeléssel/lefekvéssel. 9-kor fel tudok simán kelni, még ha éjjel 2-kor feküdtem is le. De ha 6-kor kelek, akkor is zombi vagyok, ha este 8-kor lefeküdtem. Függetlenül attól hogy hányszor keltem korán.

2. Egyetemen már se biztos hogy reggel 8-kor kezdődik mindig a napom.

2021. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%
#22! Juhú! Végre valaki. Ugyanígy vagyok ezzel. Az összes pacsirta, meg kényszerkoránkelő hülyének néz.Itt is jól lepontoztak, mert azt mertem írni, hogy butaság 1 évig tréningezni egy gyereket. 16 évig jártam iskolába+volt, amikor munka miatt is korán kellett kelnem, és nem, nem lehet megszokni. Ugyanúgy szenvedek akármennyi tréning után is, mert 🦉 típus vagyok. Gyerek is lehet az. Miért kell 1 évvel meghosszabbítani a szenvedését, ha egyébként semmi nem indokolja? Az meg, hogy ezért csak 7,5 órát játszhat az oviban 8 helyett, röhejes érv. Ha a gyerek koránkelő és neki fontos az a korai játék, az más, de itt nem arról volt szó!
2021. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk fél9ig kell beérni, mert akkor kezdődik a foglalkozás. Éneklés, mondókázás, beszélgetés, kézműveskedés. Eszembe se jutott, hogy ez probléma lenne.
2021. szept. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagycsoportban már iskola előkészítő foglalkozások vannak, a nagycsoport régen is kötelező volt emiatt. Ezeket általában reggeli után, 9-kor kezdik. Ezért jó, ha fél 9-re bemegy mindenki, mert mire elkezdik a foglalkozásokat, addigra mindenki ott van, belerázódott a helyzetbe, megkajált, átöltözött, elment pisilni, stb.

Egyébként meg már oviban is van napirend, nem lehetne úgy semmit csinálni, ha 7 és 10 között random esnének be a gyerekek.

Nálunk is fél 9-re be kellett érni mindig. Előbb lehetett menni, de később nem.

2021. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Hű, nem számítottam ennyi válaszra, köszi!

Két hozzászóláshoz van észrevételem, de a számokat már nem nézem vissza, bocsi.

Az egyik szerint azok “nyígnak” így, akik többet szeretnének lazulni.

Egyrészt szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki szülő létére többet szeretne lazulni, rendkívül sokfélék vagyunk, belefér. Másrészt az én megfigyelésem, hogy azok haragszanak ennyire a “lazákra”, akik valami külső vagy belső kényszer hatására jobban hajszolják magukat, mint amennyire jól esik nekik, avagy olyan kereteket tartanak be, amiket nem szeretnek, de nem merik átlépni, és ezért utaljak azokat, akik igen.

A másik, valaki arról irt, hogy a bioritmusukat (gyerekekét) próbálják ezzel alakítani. Szerintem meg az megvan, és nem alakítani kene, hanem alkalmazkodni hozzá.

Amúgy meg valóban nem tűnik túl nagy problémának, viszont egyrészt zavar a sok (rengeteg) apró (és nagyobb) hülyeség az életben (bocs, ha valakit ezzel megbantok), amit kritikátlanul elfogadunk és betartunk, általában senkinek nem jut eszébe (vagy nem mer) rákérdezni, de úgy igazából senki nem is tudná kellően megmagyarázni, hogy mi értelme/jelentősége van.

Azt hiszem, én kicsit szabadságharcos alkat vagyok, és úgy élem meg, hogy nagyon hamar megpróbálják betörni az embert egy olyan rendszerbe, amit könnyebb működtetni, ha mindneki be van törve.

Na de a földhoz ragadtabb 😃 verzió az, hogy a kisfiam vagy másfél éve nem szeret már délután aludni, így az elmarad, viszont reggel van, hogy f8-kor a lábánál fogva kell kihúznom az ágyból: számítana az a félóra.

Mindekinek köszi! (Lesz még hamarosan egy hasonló súlyú kérdésem ovi témakörben.😉)

2021. szept. 3. 22:29
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Lányom most kezdte a kiscsoportot. Kérték, hogy mindenki érjen be 8-ra. Az oka, hogy az óvónők tapasztalata szerint sokkal jobban esznek a gyerekek, ha együtt egyszerre esznek, mintha folyamatos reggeliztetés van. Én is ezt tapasztaltam. Nagyobb lányomnál folyamatos volt a reggeli, ki mikor ment, akkor evett. A többség nem szívesen, hiszen azt látták, hogy aki korábban érkezett, már vígan játszott. Nyilván nem volt kedvük nekik meg a vajas kenyér felett ülni.

A mostani csoportban mindenki eszik reggel 8-kor, aztán játszanak. Nem harapják le a fejét annak sem, aki később ér, de a reggelis kocsi addigra vissza van tolva a konyhára. Vagy jobb esetben egyedül eszik6a gyerek.

2021. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!