Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány gyerek és hány nevelő...

Hány gyerek és hány nevelő van a csoportotokban? Vegyesnél hány kicsi van?

Figyelt kérdés
Gyermekem idén kezdte az óvodát. Egy magán ovit választottunk neki végül különböző okok miatt, és most kicsit csodálkozok azon, hogy 25 fős csoportja van úgy, hogy két óvónő van (még, de október közepétől nem lesznek végig egyszerre ott egész nap, mert hogy addigra össze fognak a gyerekek úgyis rázódni állítólag) plusz egy dajka. Vegyes csoport, az én gyerekemen és egy másikon kívül, akik már 4 és majdnem négy évesek a többi 7 gyerek, aki kezdett épp csak 2.5 éves, több egyáltalán nem beszél, csak hadonászik és artikulálatlanul ordít fél délelőtt... A gyerek ki van az ordításuktól és a zajtól, azt mondja mindig, hogy ez a legrosszabb, de különben szeretné a dolgot. Ez mennyire normális egyébként? Meg fogja szokni (meg a kicsik és megszokják már végre és abbahagyják ezt?) vagy nézzünk olyan hely után, ahol ha vegyes is a csoport legalább nem ennyi kicsi van benne? Meg egyáltalán magán óvodában 25 gyerek? A másik csoportban meg 28(!) van... eddig államinál hallottam, hogy 25-30 fővel riogatnak, eddig az ebben a csoportban állítólag 20 gyerek volt, most meg tessék.
2021. szept. 16. 18:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
🤣🤣🤣🤣 Gondold ezt át még, utolsó.
2021. szept. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen átgondolni?!

10 voltam...

2021. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az óvodapedagógus az óvónő ;)
2021. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Akkor engem átvágtak...


Nyár végén volt a szülői, majd október 1el kezdünk.


Úgy magyaráztak, a nagyoknak van az 1szem óvónő meg egy óvodapedagógus. Ez olyan, hogy nem az okj-s dajka, de nem is főiskolás óvónő, hanem a kettő közt csinált valami képzést.


Nálunk meg lesz az óvodapedagógus (aki ez a végzettség, most csinálja a főiskolát plusszba) plusz a dadus aki okj-s


10 voltam.

2021. szept. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azt érthetted félre, hogy egy pedagógiai asszisztens is dolgozik a csoportban. Az óvodapedagógus mindig óvónő. Esetleg az idősebb óvónők azok, akik nem végeztek egyetemet, régen úgy tudom,hogy nem volt diplomához kötve, egyéb tanfolyamot kellett elvégezni.
2021. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebbeknek is meg kellett szerezni a diplomát kb 10 éve, nem dolgozhatnak nélküle. Az óvónő ugyanaz, mint az óvodapedagógus, a ped. asszisztens, aki okj-s és a dajkánál feljebb van, a pedagógusoknál meg lejjebb, ha nagyon rangsorolni akarjuk.
2021. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Akkor a pedagógiai aszisztenssel keverem, köszönöm a javítast.


Akkor mégegyszer. A nagyoknak/középsősöknek van egy főiskolás óvónénijük és egy ped.aszisztensük. ő van velük 7től 4ig.


A kicsiknek pedig egy ped.aszisztens és egy dadus. 8tól fél4ig.

2021. szept. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16-os. Azért a 10 éve diplomát szerzett 30-32 éves óvónők még nem az idősebb kategória... Én a nyugdíjközeli óvónőkre gondoltam. Nekik még biztos nem egyetemi diplomára volt szükségük
2021. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 30-32 korosztály és a fele csoporttársam 50-60 közt volt a főiskolán, mert nem dolgozhatnak már okj-vel…
2021. szept. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nálunk 22 fős a csoport. Ebből 17 kiscsoportos és 5 évhalasztó nagycsoportos (egyébként nem vegyes csoportos az óvoda, de ezt most így sikerült megoldani).

Kettő óvónő van velük és egy dadus.

Viszont nálunk nincs mesenézés és télen-nyáron kimennek az udvarra. Vannak szánkók, hódeszkák, szánkódomb. Ha esik az eső, csak akkor nem mennek ki.

Enha magánoviba vinném a gyerekeket, akkor pont a kisebb létszám motiválna. Így viszont biztos nem vinném, ahányan nálatok vannak.

2021. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!