Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kitilthatja az intézményvezető...

Kitilthatja az intézményvezető a szülőket az óvodából?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk nagyon próbálják a gyerekeket elzárni a szülőktől. Alig kommunikálnak, soha nincs a gyerekekről ertekeles, beszámoló, de az nagyon fontos, hogy mielőbb elhagyjuk az óvoda területét, nem nézhetjük meg a kertben, amit ültettek, nem engedik a gyerekeket a kerítéshez, amikor kint játszanak, és nem szeretik, ha bekukkantunk az udvarra vagy a terembe.

Első évben ugye vittük a gyerekeket, öltöztettük stb. Második évben alig voltak a járvány miatt, amikor meg igen, akkor nem léphettunk be az épületbe.

Az igazgatónőnek annyira megtetszett ez, hogy kijelentette: sokkal egyszerűbb minden úgy, ha a szülők az ajtóban leadják a gyereket, de nem mennek be, ezért ezt továbbra is érvényben tartják. Mivel azért volt igény a szülők részéről, hetente egyszer engedélyezi, hogy betegyük a lábunkat.

Baromi elkeserítőnek tartom, hogy ennyire próbálják a szülőket kizárni mindenből, de a kérdésem most inkább jogi természetű:

Kitilthatják a szülőket az épületből?

(Még egy példa: kiállítást rendeztek a gyerekek képeiből, és azt találták ki, hogy majd csinálnak fényképeket, és azt nézhetik meg a szülők. Azért ebből már balhé lett, úgyhogy valószínűleg be fognak engedni minket.)



2021. szept. 29. 13:43
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%
Már nem járnánk ide...
2021. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%
Ez már azért is gáz, mert így ha valamit normálisan meg akarsz beszélni az óvónénivel, esélytelen. Az is, hogy csak annyit kérdezz, hogy jól viselkedett-e, volt-e valami konfliktusa, mit alkotott, milyen állapotban, és egyáltalán mennyi benti ruhája van, ragad-e a kinti cipője a sártól, meg úgy alapból, milyen állapotban van a kinti ruházata. Abban a pár perben is belelátsz kicsit, hogy hogyan viselkedik a gyereked abban a közegben, magabiztos-e, jól érzi-e magát, vannak-e kispajtások... Még tudnám sorolni. És még az udvarra sem, pedig olyan büszkék, amikor ültethetnek a kis részükön. Ez jogilag sincs rendben, a központi ovit, fenntartót kérdezd.
2021. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
70%
Ez jogilag biztos nincs így rendben, már rég a fenntartót kellett volna felkeresnie a szülőknek.
2021. szept. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Minden hétfőn mehetünk be a ruhájukat átnézni stb. Csongetni kell, és az óvónők hozzák az ajtóhoz a gyerekeket.

Az volt az érv, hogy a gyerekek sírósabbak, ha a szülők viszik be őket (én amúgy ilyet nem nagyon tapasztaltam), meg milyen rossz az, ha valaki már előbb bent van, és akkor látja, hogy más gyerek később jön az anyukájával - szerintem ez baromság. Mikor kint állok és várok, akkor mindig olyan dühös leszek attól, hogy nem lehet bemenni. Nagyon frusztralo, hogy ennyire ki akarnak rekeszteni.

Sajnos beteg voltam a szülői értekezlet idején, amikor ez szóba került, mert tuti tiltakoztam volna ellene.

2021. szept. 29. 14:11
 5/39 anonim ***** válasza:
35%

Meg sem hallgatnám az érveiket, kikérném magamnak!

Akármikor bemegyek a gyerekemért, akkor is, ha nekik nem tetszik.

Aztán hívják a rendőrséget és megbeszéljük a problémájukat.

Én ezt a szabályt nem tartanám be, egy napig sem. Lenne velem bajuk bőven!

2021. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
48%
Az a gáz hogy betartjátok.
2021. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
57%

Amikor belobbant a Covid hiszti, akkor nálunk is így csinálták, de a szülők méltatlankodása győzött. Utána bekísérhettük őket, de gyorsan el is kellett menni és meghatározták, hogy melyik intervallumukban lehet bemenni. Persze maszk és kézfertőtlenítő kötelező volt.

Most kb. semmi intézkedés nincs. A gyerekeknek hőmérőzés van csak.

2021. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
79%

#7 vagyok.

Kimaradt hogy ti szülők fogjatok össze.

2021. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%

A járvány idején azért volt ebben ráció. De nyilván most fenntartani értelmetlen, az intézményvezető érvei hülyeségek, ellenben az általad felvetett érvek (különösen, hogy lásd a holmijait, ruháit) az pedig teljesen jogos.

Én is azt javaslom, hogy ti, szülők fogjatok össze. Keressétek meg az önkormányzati képviselőtöket is, ui. az önkormányzatok tartják fenn az óvodákat.

2021. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
41%
Fogod magad és bemész. És akkor mi van? Jelentsen fel, ha akar! Soha egy percig sem tartottam volna ezt be, Covid esetén is beöltöztem akármibe, ha kellett, de ahova a gyerekem jár, oda ÉN is BEMEGYEK.
2021. szept. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!