Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kitilthatja az intézményvezető...

Kitilthatja az intézményvezető a szülőket az óvodából?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk nagyon próbálják a gyerekeket elzárni a szülőktől. Alig kommunikálnak, soha nincs a gyerekekről ertekeles, beszámoló, de az nagyon fontos, hogy mielőbb elhagyjuk az óvoda területét, nem nézhetjük meg a kertben, amit ültettek, nem engedik a gyerekeket a kerítéshez, amikor kint játszanak, és nem szeretik, ha bekukkantunk az udvarra vagy a terembe.

Első évben ugye vittük a gyerekeket, öltöztettük stb. Második évben alig voltak a járvány miatt, amikor meg igen, akkor nem léphettunk be az épületbe.

Az igazgatónőnek annyira megtetszett ez, hogy kijelentette: sokkal egyszerűbb minden úgy, ha a szülők az ajtóban leadják a gyereket, de nem mennek be, ezért ezt továbbra is érvényben tartják. Mivel azért volt igény a szülők részéről, hetente egyszer engedélyezi, hogy betegyük a lábunkat.

Baromi elkeserítőnek tartom, hogy ennyire próbálják a szülőket kizárni mindenből, de a kérdésem most inkább jogi természetű:

Kitilthatják a szülőket az épületből?

(Még egy példa: kiállítást rendeztek a gyerekek képeiből, és azt találták ki, hogy majd csinálnak fényképeket, és azt nézhetik meg a szülők. Azért ebből már balhé lett, úgyhogy valószínűleg be fognak engedni minket.)



2021. szept. 29. 13:43
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Azért bizonytalankodom, mert van más olyan ismerős is, aki azt mondja, hogy ő is a kapuban adja le a gyereket és ez nem olyan ritka.

Igazából azt nem értem, miért ilyen “szülőellenesek” ezek az intézmények. Mintha a szülő csak valami zavaró körülmény lenne, aki rosszat tesz a gyereknek, ha a közelében van.

2021. szept. 29. 14:42
 12/39 anonim ***** válasza:
66%

#9 nem volt. Ugyanis így kint gyülekezett az összes szülő. Megadták mikor hozzák ki a gyerekeket és mindenki ott tömörült az ajtónál.


Amikor bemegyünk az épületbe szétoszlik és akkor ugye nem egy időpontban megyünk.

2021. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
81%

11-re:

Az előző tanévben gyakorlatilag végig így volt nálunk is. Idén szeptembertől be lehet menni.

2021. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyházán most se lehet bemenni. Sőt! Ismeretlen pedasszisztens veszi át reggel, és hozza le délután a gyereket. Kérdezni abszolút nem lehet.


Nagyon rossz ez így!

2021. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
67%

" járvány idején azért volt ebben ráció. De nyilván most fenntartani értelmetlen,"


Lemaradtam? Vége van? Pont most nőnek az esetszámok megint az égig. Többen vannak lélegeztetőn, mint tavaly ilyenkor.

Nálunk most szigorítottak megint.

Egyébként erősen kétlem, hogy kényelemből hozták ezt az intézkedést, max. ezt pletykálták neked a többiek, hisz nem voltál szülőin.

DE ez abszurd, ugyanis egyáltalán nem könnyebb ez az óvónőknek, se a dajkának. Rengeteg feladatot levesznek a vállukról reggel a szülők. Minden kicsit öltöztetni reggel is, kiadáskor is, gondoskodni hogy a bevitt cuccok maradéktalanul hazakerüljenek, számon tartani, hogy kinek mennyi váltóruhája maradt...stb. sokkal nehezebb. Ezt jelezték is, amikor legutóbb ez ment.

99 %, hogy más okból szigorítottak.

2021. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
37%

Olyankor mi van, ha "én márpedig bemegyek anyám"?Átléped a küszöböt, félretolod az óvónőt. Akkor mi van? Rendőrt hívnak? Elvitetnek?

Mi az írásban adott következménye?

2021. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
32%
16-os: ezt mondtam én is, fogom magam és bemegyek. Aztán hívjon rám valakit, ha szerinte ezt meg lehet tenni jogszerűen. Oltva vagyok, maszkot-kesztyűt veszek, ha kell zubbonyt, de kikérem magamnak, hogy nem mehetek be a pár éves gyerekemért, és nem tarthatom korrektül a kapcsolatot a nevelőkkel, ez nonszensz.
2021. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
32%
#16 vagyok. Emberek ezen mit pontoztok? Feltettem egy kérdést... Már azt is pontozni kell??
2021. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

15: de, tudom, mégpedig onnan, hogy szmk-s is vagyok, és a korábbi gyűlésen már említette, hogy ezen gondolkodik. Azt meg nem feltételezem, hogy a másik társam rosszul vezette a jegyzőkönyvet.

Ezt mondta: úgy vették észre, hogy így nyugodtabbak a gyerekek, könnyebb az elválás stb.

(Én nem pontoztam senkit.)

2021. szept. 29. 17:51
 20/39 anonim ***** válasza:
68%

Megkérdezhetem, hogy miért leszel attól dühös, ha nem mehetsz be minden nap? Mit akarsz bent csinálni? Nem mindegy, ki adja rá a gyerekre a cipőt?

Vagy mostantól az óvónő nem hajlandó hozzátok szólni, akkor sem, ha kérdeztek?

Komolyan csodálkozom néha, hogy felnőttek micsoda hisztit tudnak mindenen levágni. És ha a gyereknek tényleg könnyebb kint gyorsan elköszönni, mint odabent még húzni a dolgot negyedórán át?

Mivel jobb, ha behordja valaki a vírust a gyerekek közé, aztán majd ülhettek otthon karanténban? Tényleg érdemes hisztizni.

2021. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!