Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kitilthatja az intézményvezető...

Kitilthatja az intézményvezető a szülőket az óvodából?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk nagyon próbálják a gyerekeket elzárni a szülőktől. Alig kommunikálnak, soha nincs a gyerekekről ertekeles, beszámoló, de az nagyon fontos, hogy mielőbb elhagyjuk az óvoda területét, nem nézhetjük meg a kertben, amit ültettek, nem engedik a gyerekeket a kerítéshez, amikor kint játszanak, és nem szeretik, ha bekukkantunk az udvarra vagy a terembe.

Első évben ugye vittük a gyerekeket, öltöztettük stb. Második évben alig voltak a járvány miatt, amikor meg igen, akkor nem léphettunk be az épületbe.

Az igazgatónőnek annyira megtetszett ez, hogy kijelentette: sokkal egyszerűbb minden úgy, ha a szülők az ajtóban leadják a gyereket, de nem mennek be, ezért ezt továbbra is érvényben tartják. Mivel azért volt igény a szülők részéről, hetente egyszer engedélyezi, hogy betegyük a lábunkat.

Baromi elkeserítőnek tartom, hogy ennyire próbálják a szülőket kizárni mindenből, de a kérdésem most inkább jogi természetű:

Kitilthatják a szülőket az épületből?

(Még egy példa: kiállítást rendeztek a gyerekek képeiből, és azt találták ki, hogy majd csinálnak fényképeket, és azt nézhetik meg a szülők. Azért ebből már balhé lett, úgyhogy valószínűleg be fognak engedni minket.)



2021. szept. 29. 13:43
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
3%

20-as vagyok megint (le lehet megint pontozni, mert nem úgy gondolom, mint ti ... fura, a kérdező az előbb még ezt kifogásolta nálam).

Szóval fura ez nekem, hogy folyton azt szajkózza itt a gyk-n mindenki, hogy neveljük önállóságra a gyereket, de ugyanakkor egy 5-6 éves gyerek nem tud egyedül bemenni az óvoda ajtajából szülői kíséret nélkük, egy 6-7 éves gyerekre nem lehet annyit rábízni, hogy adjon oda a tanárnak egy papírt. Érdekes ez.

Nekem pont az a fura, hogy ennyit nem akarunk/tudunk rábízni egy ekkora gyerekre. Mi két éve nem mehetünk be az iskolába, de furcsa módon egyszer sem kellett pulóver meg akármi után rohangálnom. Valahogy semmilyen téren nem merült fel bennem, hogy be kellene mennem. Minek is? Hogy én keresgéljem a pulóverjét? Nem lehet inkább neki azt mondani, hogy keresse meg másnap? Ha meg elhagyta, így járt.

A gyereket meg lehet kérdezni, hogy mi volt az iskolában, óvodában. Miért kell ehhez tanári beszámoló? Nem tudja elmondani, hogy evett-e vagy sem?

Továbbra sem hiszem, hogy a gyerek életének minden pillanatába bele kellene folyni. Az óvoda-iskola az ő terepük, miért kell erről beszámolni, hogy ki kivel játszott, hányszor volt vécén, stb. Hacsak nincs valami tényleges gond, amire oda kell figyelni.

Ebből még nem következik, hogy engem nem érdekel a gyerek. De most gondoljatok vissza... nektek gyerekként volt igényetek arra, hogy anyu az iskola minden percéről tudjon? Megkérdezték, mi volt a suliban... semmi. Este úgyis mesél, amikor megyünk aludni.

2021. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
60%
Jól van, szuperanyu. De azért engedd már meg a kiscsoportosok anyukáinak, hogy rosszul érintse őket a dolog. Meg úgy alapból az olyan 6 évesek anyukája is szeretheti, hogy tud felnőtt emberrel kommunikálni a gyereke intézményben töltött idejéről. Meg, hát na. Van, aki megengedi a gyerekének, hogy gyerek legyen.
2021. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
45%

31: "Hogy én keresgéljem a pulóverjét? Nem lehet inkább neki azt mondani, hogy keresse meg másnap? Ha meg elhagyta, így járt."


És akkor onnantól nem lesz neki pulóverje a tél hátralevő részére? Vagy nem lesz melegítőnadrágja, amit minden dzsúdó-órán (hetente többször) használnia kéne?

Normális vagy te?

2021. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Nem olvastál figyelmesen 20-as. Nem azt írtam, hogy minden percről tudni akarok.

30-as: mikor beviszem, sokszor nem is az óvónők jönnek ki érte, hanem egy dajka (?), aki be sem lett nekünk mutatva.

Az én fejemben amúgy az ideális intézmények, ahol gyerekek vannak, sokkal szorosabban együttműködnek a szülőkkel. Elismerem, sokkal több munka lenne vele.

2021. szept. 30. 21:36
 35/39 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de egy pulóverje van annak a gyereknek, hogy ha egyszer bent hagyja az iskolában, akkor egész télen nem lesz neki?

Meg kell tanítani neki, hogy ne dobálja szét a cuccait, akkor nem tűnik el a nadrágja meg a pulóvere. Szerintem ez 6-7 évesen nem olyan nehéz dolog.


Attól lesz gyerek a gyerek, hogy nulla elvárás van az irányába? Nem gyerek, mert be tud menni egyedül a folyosón? Nem értem az összefüggést. Akkor hadd legyen gyerek, etesd, öltöztesd és szaladgálj utána a cuccaival. Levegőt azért tud venni egyedül?


Egy kiscsoportosnál még megértem ezt az izgalmat, de egy 6-7 éves gyereknél? El tudja mesélni, hogy mi volt, evett-e, stb.


Ezek szerint biztos én nem vagyok normális, illetve csodagyerekem van, mert még sosem hagyta el sem a nadrágját, sem a pulóverét.

2021. szept. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
37%
Igen, így van. A te gyereked tökéletes.
2021. okt. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%
Na, ennyit a vitakultúráról. Érv semmi, csak a lepontozás. Lényeg, hogy megoldás helyett lehet puffogni.
2021. okt. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%

Én felnőtt vagyok, de az ősz folyamán már elvesztettem egy pulóvert. Gyerekként meg rengeteg cuccot, ruhákat, tankönyveket, könyvtári és saját könyveket, lakáskulcsot többször, a radír, toll és hasonló apróságokról nem is beszélve.

A szüleim alsós koromban se jöttek be az iskolába megkeresni a holmimat.

2021. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
74%

Vicces, hogy óvodáról van szó, aztán itt írogat az ember, hogy 5-6-7 éves miért nem képes. Nem azt írták, hogy nem képes, hanem azt, hogy MÉG ANNÁL A KOROSZTÁLYNÁL IS jó, ha a szülőnek mindennap rálátása van egyes dolgokra. Az óvodába meg 2.5 éves kortól járnak gyerekek. Nálunk nincsen ilyen őrület, nyugodtan be lehet menni stb.


Az én lányom 3 éves, és mikor bemegyünk reggel én elő szoktam készíteni neki az udvari vízálló ruháját úgy, hogy csak bele kelljen neki lépni, és ne kelljen az óvónőknek még ezzel is szenvedni, vagy neki. Egyedül pl. nem tudja a vízálló nadrág alján lévő gumírozást széthúzni és ráhúzni a gumicsizmára, viszont ha nem kívülről van rajta, akkor belemegy a sár, víz, homok minden a csizmába. A gyerek nem tudja egyedül megcsinálni, az óvónőt nem fogom ezzel terhelni 25 gyerek mellett, hogy nekem ilyen extra igényeim vannak, hogy nem mindegy hogyan van rajta a kinti cucc. Minden reggel megcsinálom, mikor bemegyünk. Ezen kívül mikor délután megyek, akkor meg tudom nézni, hogy milyen állapotban van az udvari cucc. Ha esőben vannak kint, akkor mindig kiakasztják száradni őket egy külön részen. Pl. volt, hogy nem tűnt fel időben, hogy aktuális lenne egy kör impregnálás, így átnedvesedett a esődzseki, de a gyerek nem lett vizes így akkor fel se tűnik, ha nem fogdosod a száradni kiakasztott dzsekit, hogy ez nem szárad, és meg se száradt volna másnapra, így már másnap át is engedte volna a vizet a gyerekig, szóval mikor adják rá, akkor ott álltak volna, hogy most mi legyen vele, ez a dzseki nedves. Miatta nem megy ki a csoport? Másikat kellett bevinni, vagy mikor nem jól volt rajta a nadrág, akkor felülről került víz a gumicsizmába és nedves volt a textil bélés benne, az se száradt volna ki másnapra, ha csak ott áll a szekrénye előtt.

2021. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!