Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodás gyereketek sokat...

Óvodás gyereketek sokat beteg? Hogy oldjátok meg hogy ne legyetek állandóan táppénzen?Kislányom most kezdte az ovit. 1 hétig járt majd 2 hétig itthon volt betegen. Mondták hogy ez így fog menni egész évben.

Figyelt kérdés
Ezzel persze nem nyugtattak meg. Félek hogy kirúgnak ha sokszor megyek a gyerek miatt táppénzre és úgy látom nála nem 2- 3 nap a gyógyulás hanem 2 hét.
2021. szept. 30. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Nekem addig ment így míg nem adtam neki az immuno tabs immunerősítőt utána jó ha egy évben 2 x lett beteg de az is enyhe volt.

Előtte én is így jártam 1 hét ovi,2 otthon. Mondjuk én otthon voltam nem okozott gondot,de most már nem tudnám megtenni pedig toleráns a munkahelyem.

2021. szept. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Inkább rengeteget, most is itthon van, eddig 9 napot volt oviban. A nagyobbnak a 4ből 1 olyan év volt, amikor nem volt folyton itthon.

Nem találtam munkát, így ilyen szempontból nem gáz.

Az apuka is otthon lehet vele táppénzen, így nem lesz olyan sok hiányzásod

2021. szept. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 1 év bölcsőde és 1,5 év óvoda után MOST jutott el odáig, hogy egy egész hónapot volt oviban betegség nélkül (ma már mintha orrhangú lenne, de nem egyértelmű).

Én meg tudtam tenni hogy homeoffice-oljak, de ha nem tehetném meg, akkor a férjemmel felváltva lennénk otthon, hogy ne csak egyikünk essen ki. Ez persze függ a munkahelytől, az anyagiaktól, a férj hozzáállásától vagy hogy meg tudja-e oldani az ápolást (nem mindenki tudja, valaki nem érzi biztonságban a helyzetet).

A fiammal most mi a propoliszt kezdtük el szedni, méhészettől vettük, repce mézzel van keverve. Nem tudom hogy ez segített-e vagy sem, de örülök ennek az egy hónapnak.


Én azt látom, hogy ha egy adott közösségbe már beszokott, akkor a következő év már jobb a betegségek alapján. Az én fiam 3x váltott csoportot, szerintem nem tudott egyszer sem hozzá szokni a csoporttársak “bacijaihoz” és emiatt volt ennyi időn keresztül beteges.


Szóval igen, felváltott táppénz vagy nagymama segítség. Nagyon más lehetőség nincs.

2021. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Korántsem biztos, hogy ilyen lesz az év, lányom az oviban évente össz 2-3 hetet volt beteg. Ahogy bejött a rossz idő, onnantól vitamint adtam neki.
2021. szept. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy alkati kérdés, vagy ez segített, de augusztustól adtam neki cebion cseppet és béres cseppet. Ősztől tavaszig minden évben így teszek. 5. éve jár közösségbe és ösdzesen volt 1 hónapot beteg talán. Táppénzen még sose voltam vele, mindig pár nap szabit vettem ki. Lehet, hogy csak szerencsém van, de ezt a kúrát azóta is tartom.
2021. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is marha beteges volt mindig a lányom. Két hetet dolgoztam egy hetet voltam táppénzen vele.

A béres csepp bevált nálunk.

2021. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, mi már rengeteg mindent próbáltunk, de semmi nem javított a helyzeten :/

Mondjuk a béres cseppet nem tudtuk tesztelni, mert (még szerintem is) olyan borzalmas íze van, hogy egyből visszaköpték amint megérezték :S

2021. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Igen, baromi rossz a béres, egy deci gyümölcslébe teszek 10 cseppet reggel-este, így viszont megissza, alig érződik rajta. Van hogy 2 decibe teszem, szerintem nem számít, mert úgyis egy helyre megy. Ha magában kapja be, akkor is megiszik rá egy pohár valamit. Nekünk nagyon bevállt.
2021. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lekopogom, de mi egyelőre úgy tűnik, megússzuk ezt. Most kezdte az ovit a nagylányom, egyszer volt beteg az elején 3 napig, most már 3. hete jár rendesen. 😊
2021. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekunk vegig igy maradt az oviban is. Sot. Tavaly volt elsos. Havonta volt lazas beteg,hordta haza es mindenkin vegigment. Utaljuk ezt a sok leprat. Katasztrofa.
2021. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!