Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nők és lányok, akiknek szintén...

Nők és lányok, akiknek szintén nem sikerült még teherbe esni: ti milyen frappáns választ szoktatok adni arra az állandóan ismétlődő, vájkálódó kérdésre, hogy miért nincs még gyereketek (részletek lent)?

Figyelt kérdés
Közel 4 éve vagyunk házasok, és azóta szeretnénk gyereket, de sajnos egyelőre még nem sikerült, jelenleg is meddőségi kezelés alatt állunk. Már a házasság előtt is lépten-nyomon feltette minden félismerős/kolléga/rokon stb. a fenti kérdést, akiknek szerintem semmi közül nincs a dologhoz. A házasság megkötése óta ez gyakorlatilag napi szintűvé vált, és már egyszerűen nem tudom, mi lenne a legjobb válasz, hogy ne kelljen állandóan minden jöttmentnek magyarázkodnom. Próbáltam már nagyon sokféle választ, kezdve a sejtelmes mosolygástól a dühös beszólásig, hogy semmi köze hozzá, sőt az utóbbi időben volt, hogy már kétséegbeesésemben elárultam, hogy kezelés alatt állunk (holott ehhez már végképp semmi köze), de egyszerűen nem találtam meg azt a választ, amire a kérdező elnémulna és elszégyellné magát, és talán nem tenné fel többé ezt a kérdést senkinek. Ti hogy viselitek ezt a dolgot? Van valami jól bevált válaszotok?
2014. okt. 1. 18:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi "csak" 2 éve várunk a babára, szintén mindenki várja már, csak nem akar jönni :( Én azt szoktam mondani, hogyha majd úgy gondolja, jönni fog, de sajnos frappáns választ nem tudok... De mindig, mintha kést döfnének belém, ugyanakkor tudom, hogy nem rájuk kéne mérgesnek lennem, hiszen ők csak érdeklődnek, még ha néha rámenős stílusban is...
2014. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Hú engem pár hónap alatt is az őrületbe kergettek, képzelem milyen ez nektek. Nekem az vált be legjobban, ha őszinte voltam, elmondtam, hogy sajnos elvetéltem, még pihenünk, majd próbálkozunk, de higgye el, szólni fogunk. Erre mindig elszégyellték magukat. Ha őszintén elmondod mi van, és azt is, hogy nagyon fáj ez neked akkor is ha nem feszegeti mindenki akkor tuti leszállnak rólad, és tedd hozzá, hogy nem kell tanácsot sem adni, nehogy jöjjön a "negörcsöljrá" szöveggel.
2014. okt. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz vissza

" mi újság a prosztatájával? "

"ó Kati néni él még nemi életet, "

kedvesen természetesen ...

2014. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
nekunk 6 eve nem volt gyerekunk!minket is mindig kerdeztek ,na mikor???na mikor???en mindig azt mondtam LESZ...MAJD HA ISTEN IS UGY AKARJA!!!foleg a baratnom allandoan ezt kerdezte s kozben ok is mar 5 eve hazasok es nincs gyerek!amiota nekunk megvan a draga kislanyunk azota nem is ir a baratnom,nem is erdeklodik h.hogy vagyunk!ilyenek az emberek sajnos!en is olyanokat mondtam h.majd ha jon a baba mindenki tudni fogja,mert bemondjak a radioban,meg a tvben!meg az ujsagban is irni fogjak!mit mondhattam?!nektek kitartast,turelmet kivanok!es hogy osszejojjon nektek minnel hamarabb egy gyonyoru baba!
2014. okt. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig sikerült azzal lerázni őket hogy fiatal vagyok ráérek.Utána csak akkor maradtak csendben amikor mondtam hogy kezelnek az ügyben,de részletesen be kellett számolni...Amikor végre teherbe estem rögtön jöttek a kérdések mikorra vagyok ki írva,mi lesz,és ami a legbosszantóbb volt:mikor lesz második?!ilyenkor kikeltem magamból hogy ba.ccák meg még az első sem született meg...
2014. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom a közvetlen családtagokat pl anyósom, leszámítva senkinek semmi köze hozzá mert magánügy. Aki kérdezi annak azt mondom hogy nem tervezünk gyereket. Erre persze jönnek a kérdések hogy miért nem. Mert csak. A betegségemről nem fogok minden jöttmentnek beszámolni mert kellemetlen és nem tartozik rájuk....


Volt aki már addig nyaggatott amíg megmondtam az igazat, de pár hét múlva megint rákérdezett nyilvánosan közösségi oldalon. Na ott szó nélkül visszatöröltem a kommentjeit a 3 gyerekes anyukának.


Amúgy tök érdekes, hogy akinek nincs gyereke azok nem kérdezgetik....csak azok akiknek van.


A múltkor a férjem azt mondta hogy mondjuk azt hogy elvetéltem, és akkor nem cseszegetnek, de én ezt azért durvának tartom...

2014. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani hogy a mai világban a semmire nem lehet gyereket vállalni. Erre általában bólogatnak :) Pedig 9 éve vagyunk házasok és 14 éve vagyunk együtt. ) éve szeretnék babát. Jelenleg a 4. dik lombik előtt állunk amiről persze senki nem tudod mert senkinek semmi köze hozzá. Még a családba sem tudja senki mert az agyamra mennének a folytonos kérdéseikkel.
2014. okt. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
5 év próbálkozás után se akart jönni a babóca. Már a falra tudtam volna mászni a kérdéstől. Mikor már nagyon eldurrant az agyam akkor mindig azt válaszoltam, hogy két esélyes miért nem jön: az első az, hogy nem akarunk, a másik az, hogy nem jön össze. Akinek ezt válaszoltam, az többé nem kérdezte. Nem tudom miért kell ezzel nyüstölni az embert, mikor tényleg ez a két válasz lehet rá. Azóta van egy 5 hónapos bébim és kezdődik a mikor lesz kistesó.......wááááááááá.....
2014. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat és a jókívánságokat! Sok mondatban magamra ismertem! Többet közülük már én is próbáltam egyébként, hangulatomtól függően mondom, hogy majd lesz baba, ha jönni akar, vagy ha Isten is úgy akarja... Erre az szokott lenni a következő kérdés, hogy "de ugye nem szedsz tablettát?" "de ugye nem védekeztek?" Jézusom, kinek mi köze hozzá!!! Sajnos igaza van annak, aki a poénos beszólogatós válaszokat ajánlotta: erre biztos elképedne az illető, ha nagyon felhúznak, esküszöm, hogy kipróbálom! :)

Tényleg akkor szoktak legjobban megnyugodni, ha megmondom, hogy orvoshoz járok, ekkor viszont valóban jön a "negörcsöljrá!!!", "tudokegyjóorvost", és a részletes kérdések, hogy "és a férjed spermája..."?

Kedves utolsó: képzeld el, kétségbeesésemben egyszer már nekem is megfordult a fejemben ez a borzalmas ötlet, hogy azt mondom, volt gyerekem, csak meghalt! De persze sose tennék ilyet... :(

Sokan tényleg nem rosszindulatból kérdezik, de sokan viszont igen. Örülnek, hogy valamiben jobbak lehetnek, felülkerekedhetnek az emberen. Én is úgy vettem észre, hogy csak a gyerekesek cseszegetnek ilyennel, és a legborzalmasabb, mikor vigyorogva hozzáteszik: "A gyerekhez dugni is kell ám! Hahaha!" Meg tudnám őket fojtani!!!

2014. okt. 1. 21:25
 10/24 A kérdező kommentje:

"Kedves utolsó" alatt persze nem azt értettem, aki közben írt, miközben éppen én is gépeltem, hanem aki a vetélést említette...

Ez tényleg nem rossz ötlet, hogy "két okból nem lehet, vagy nem akarunk, vagy nem jön össze", ezt a választ még nem próbáltam. Legközelebb kipróbálom. :)

Azt, hogy a semmire nem tudunk vállalni, szerencsére nem mondhatom, mert (legalább) az anyagi helyzetünk OK.

2014. okt. 1. 21:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!