Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki óvónő is, és roma csoporttal dolgozik?

Figyelt kérdés

Mivel lehet ezeket a gyerekeket együttműködésre bírni?

Rokonom kezdett olyan helyen dolgozni, ahol minden gyerek cigány.

De a neveletlenebb fajta. Egy szóra se hallgatnak, rohannak 100felé,le se tojják az óvónénit.

A rokonnak van rengeteg tapasztalata, magyar gyerekekkel, és kifejezetten jó óvónőnek számít. De ilyet még ő se látott.

Alvásidőben mászkálnak az asztalok alatt,csúnyán beszélnek, verekednek, mikor mihez van kedvük....


Kifejezetten olyan válasz érdekelne, akinek van tapasztalata.


Aki még soha 1 percet se dolgozott romákkal, csak a púderhabos politikusi beszédeket ismeri, az kérem, hanyagolja a kérdést! Azzal nem leszünk előrébb.


Nem, nem hallgatnak a szép szóra, se a hangosra. Semmire. A szocmunkás szerint teljesen szocializálatlanok..


2021. nov. 8. 21:17
 1/7 A kérdező kommentje:

Régebben láttam olyan kezdeményezést, hogy iskolában reggel 1 órát csak akklimatizálódással töltenek. Megetetik, megmossák őket, mesélnek nekik, stb.

De ez olyan ritka, mint a fehér holló, és ez alapítványi szegregált roma iskola volt.

2021. nov. 8. 21:19
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Dajka vagyok,roma gyerekekkel dolgozom. Néha legszivesebben fejjel mennék a falnak úgy felbosszantanak,mert az igaz hogy neveletlenek és szemtelenek is. És igen büdösek és koszosak is,aki azt mondja hogy nem,az menjen a búsba. De szeretnék hogy szeressék őket és kétségbe esetten vágynak a figyelmedre és a törődésre. Nem nem fürdetünk senkit,viszont kötelező jelleggel tízóraiznak,nem öbkéntes alapon etetünk. Alvás időben pedig alusznak mint a bunda,ha az asztal alatt vannak ott az óvónénivel van a probléma. Mire vagy még kiváncsi?
2021. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyjából erre. A rokon most került oda 2 hete, ezek az állapotok fogadták. Megteszi, amit lehet, de ilyet még ő se látott.


Mondtam, neki, hogy egyesével próbálja megismerni őket. Talán akkor kiépítheti a bizalmat.


Vannak olyanok is, akiknek már van papírja innen-onnan vuselkedészavarról, meg egyebekről.


Én is pedagógus vagyok amúgy, de én tanár. Dolgoztam romákkal, írni-olvasni nem tudó 16 évesekkel is.

De az ovi más.


Szerintem csak idő kell, hogy megismerjék. Legalább is remélem, hogy az eddigi tapasztalatai elegek lesznek.

2021. nov. 8. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Családból való kiemelés kéne, tudom, hogy drasztikus, dr az ismerősöd fog tönkremenni. Nevelje őket a saját fajtája, ha van hozzá indíttatása. Általános iskolában volt egy barátnőm tanító, ahol többségében cigány gyerekek voltak Budapesten. Az tette be a kaput nála, mikor beírta a gyerek ellenörzőjébe, hogy bekakilt órán, a szülők pedig erre lelökték a lépcsőn. Sok sikert az ismerősödnek, de csak ő fog kiégni.
2021. nov. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Arról, hogy honnan milyen családból, milyen körülményekből jön egy gyerek, arról sosem ő tehet.

Egy hátrányos helyzetű gyereknek az óvóda az első ami lehetőséget ad az integrálásra.

2021. nov. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Én első körben beszereznék saját költségen valamit, amire a többség vágyik, ők majd helyreutasítják a többieket, azok meg engednek a nyomásnak.


Nem dolgoztam soha romákkal, de az én gyerekem extrém nehéz eset.


Szóval első körben valami, amire vágynak, és egy síp. Idomítanám őket elsőre kis vicces feladatokkal, hogy szokják a helyzetet, mittudomén egy síp, üljön le mindenki a földre, akkor lehet játszani ezzel a játékkal, beraknám az időzítőt és 5 perc játék, lássák mikor jár le, nagy homokóra mondjuk, és minden egyes alkalommal következetesen elvenni. Szépen lassan beszélve, keveset mondva, feladat nélküli helyzetben meg sok szeretgetés, és persze rengeteg dicséret, ha jól csinálják. Később sípra sorakozó, székre ülni étkezéshez, meg ilyenek.


Mivel rossz körülmények közül jönnek, úgy tippelem könnyű jutalmat találni nekik és talán attól sem lesznek kibukva a szülők, ha a jutalom édes, mondjuk van ilyen óriás zacskó mini pillecukor 200 ftért van benne vagy 200 darab.


Megpróbálnám előbb kisebb csoportokban csináltatni velük, amit elvárok, mondjuk udvaron trenírozni őket, amíg a többinél szabad játék van(gondolom majd figyelnek, ha 3 gyerek sípszóra sorba áll és kap egy pillecukrot), aztán váltom a gyerekeket, végül növelem a csoportlétszámot, megint váltás, majd egész csoporttal egy egy feladatot betanítani. Lehet ez éneklés is, meg ilyenek, én inkább idomítás szeretgetés váltásával oldanám meg, s ha három közül egy ront, akkor ugyan nem fair, de senki ne kapjon, tanuljanak meg csoportban dolgozni, felkarolni, segíteni a gyengébbet, figyelni rá, hogy ő is sorakozzon, hogy ne bukjon a csoport, de bántani mert elrontja, azt nem lehet. Szépen bevezetni a sorba, azt igen. Kis létszámmal ha megy, növelni nagyobbra.


Amikor nagyobbak, az értelmükre is lehet hatni, beszélgetni velük, de ilyen kis nudliknál nem fog menni, nem mind ura a tetteinek 3-4 évesen.


Én mini pillecukorral próbálkoznék, abban nem fulladnak meg, mert puha és kb fél centis és rendkívül olcsó. Továbbá ezt csak tippelem, de ahol sok a gyerek, erős a versenyszellem, a kitűnni akarás, romáéknál meg sok a gyerek, azt tippelem versenyhelyzetbe hozva jobban teljesítenek, még ha romboló is a dolog. Szereznék nagy giccses koronát is, lehetőleg arany színben, amit a legjobban viselkedő gyerekek fejére tennék étkezéseknél, ezt nem vihetik haza, hanem csak bent lehetne rajtuk, ha ülnek a helyükön étkezéseknél(enni nem muszáj), vagy fekszenek az ágyban alvásidőben(aludni nem muszáj).


Fontos a jutalmazás, a helyes viselkedés megerősítése olyan dolgokkal, amire vágynak, és agyondicsérni és szeretgetni mindet a feladatmentes időben.. szerintem nem óvónő kell nekik, hanem második anya. Mondjuk szerintem minden korukbeli gyereknek az kell..

2021. nov. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Ú vagy tudod mi lenne még? Szereznék egy nagy átlátszó perselyt és rengeteg nagy korongot. Minden jótettre dobnának bele a gyerekek egy korongot, és ha a persely megtelik, csinálnék "kincskereső" játékot nekik az udvaron, cukrokat eldugva helyekre, vagy akár a csoportban, mert ugye tél jön. Vagy egy nagy tálban turkálhatnának az édességért rizs vagy búza között. Jó nagy legyen a befőttesüveg, hogy sok jócselekedet érme férhessen bele, amikor megtelik, mehet a játék.


Jó hangos dicséretek, gyerek egyből kiemelése, ha megcsinálta a dolgokat, mehet bele a papírérme nagy tapsolás közben, hogy a többiek is vágyjanak ennyi figyelemre

2021. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!