Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Speciális óvoda felzárkoztatás...

Speciális óvoda felzárkoztatásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Fiamat aki Áprilisban lesz 3 éves és idén kezdi majd az óvodát ( aki jelenleg bölcsödés még) a mai napon behívták és engem is hogy átkonzultáljuk a jövőt. Maga a probléma a következő:


Még nem beszél a fiam, igazából 1 szót sem szólt még érthetően, viszont lanadzsanyelven beszél folyamatosan.


A gyógypedagógus azt javasolta hogy egy speciális óvodát kellene keresni majd ahol van az óvónőknek képesítése erre a felzárkóztatásra.


A fiam nagyon kedves és aranyos szóval nem agresszív másokkal és nagyon mozgékony , játékos és ha megkéred valamire akkor azt meg is csinálja szóval érti a dolgokat.


Hallásával sincs gond ezért ez fel sem merült bent hogy ezért lehetne.


Volt vagy van valaki hasonló helyzetben? Mire számítsak?

Tsmt re is elfogjuk vinni ezen kívül de speciális óvoda is kell mert emiatt le van maradva és ezt most kell korrigálni.


2022. jan. 20. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem küldtek benneteket már 2.5 évesen fejlesztésre?
2022. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szakértői bizottság előtt voltatok már? mert tudtommal speciális oviba csak szakvéleménnyel mehet a gyerek. a gyógypedagógus hogy került képbe?
2022. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt ilyen gyerek oviban, akinek nagyon nem lehetett érteni a beszédét - és valószínűleg ezért szégyellte is magát, elég zárkózott volt, halkan keveset beszélt, ha nem a szüleivel. (Pl. ha játszótéren láttam a többiekkel.) Nem speciális óvóda, szóval bevállalták. De persze rendesen hordták a szülők fejlesztésre, tsmt-re, logopédiára és úszásra biztosan tudom. Talán nagycsoportra zárkózott fel és nyílt ki látványosan, de addig biztos nehezebb volt neki, gyanítom, nem tudott úgy kapcsolatot teremteni, bandázni a kortársaival - pedig tényleg nagyon elfogadó, jó kis közösség volt az (egyházi) óvóda, kifejezetten empátiára nevelték a gyerekeket és ez látszott/látszik is a gyerekem barátain is.
2022. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy a beszéd hiánya miatt kellene speciális óvoda. Az én lányom sem beszélt, több helyen is voltunk és minden gyógypedagógus a normál bölcsődét javasolta, hogy majd gyerektársaságban elkezd beszélni, soha nem küldték speciális óvodába, 3 éves kora után sem. Valószínűleg a fiad esetében valamilyen más zavarnak a következménye az, hogy nem beszél. A helyedben megnézném, hogy hol van ilyen ovi és felvenném velük a kapcsolatot, gondolom ők is ránéznek a fiadra. Egyébként az óvodában nem is feltétel, hogy beszéljen, az enyém sem beszélt, de szobatisztának kell lennie. A tsmt indította be nálunk a beszédet, szerintem érdemes otthon csinálni a gyakorlatsort, mert akkor kétnaponta meg tudjátok csinálni és sehová nem kell elvinni. Nekünk online írta ki a gyakorlatokat, skype-on nézte hogyan csináljuk, nagyon jó volt. Az is lehet, hogy akihez vitted gyógypedagógushoz, nem volt a helyzet magaslatán, mert a nem beszélés miatt, ha tényleg csak az van, nem kell speciális óvoda.
2022. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
4. Szobatisztaság sem feltétel már, csak ha még nem töltötte be a hármat szeptemberi kezdésnél. Nálunk meg ilyen gondok voltak, onnan tudom :)
2022. jan. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb normál oviba nem jut normális logopédus - nálunk pont van, ráadásul fantasztikus, de ez a ritka.

Én elvinném szakemberekhez felmérni, pontosan mi a helyzet és a véleményük alapján döntenék.

2022. jan. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Keressetek beszédindítást a környéken Bián van a pestmegyei
2022. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem késő felzárkóztatni.

Az ismerősöm kislánya 4 évesen kezdett el beszélni.

Logopédushoz kellett vinnie.

Fél év alatt nagyon jó eredményt ért el.

A tsmt is jó de magában nem elég.

2022. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!