Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Így vinnétek a gyereketek...

Így vinnétek a gyereketek oviba?Ma úgy adták ki, hogy beteg?

Figyelt kérdés
Nagyon beteg!Hazajöttünk,lázmérés 36.3.Szóval láza nincs.3x köhentett és kb ugyanennyiszer tüsszentett tény, hogy egy kis takony is jött tüsszentéskor.

2022. febr. 7. 21:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

10

Nyilván.😂😂

2022. febr. 7. 22:10
 12/23 anonim ***** válasza:
65%
Azt hitted, hogy mindenki melletted fog állni, pedig nem. Hát ciki.
2022. febr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

12

Nem hittem semmit.Feltettem egy kérdést, vártam a válaszokat és ennyi.Előrébb írtam, hogy természetes meg fogom kérdezni az orvost.Mi ebben a ciki?Ne vedd olyan komolyan magad.Jó éjszakát!😊

2022. febr. 7. 22:19
 14/23 anonim ***** válasza:
67%

De, én a Kérdező mellett állok🙂 nálunk is ugyanez van. Gyerekorvosunk azt mondta, hogy már tele a töke az óvónői túlkapásokkal. Szó szerint.

Munkából rohanok érte, mert állítólag hasmenése van. Közben kiderül, a nagy hasmenés az, hogy a gyerek 2szer kéredzkedett ki wcre kakilni. Rohanok megint, mert naaagyon taknyos. Hazaértünk, takony semmi, de még csak egy tüsszentés se. Hívnak, hogy fáj a gyereknek a szája, biztosan kéz láb száj vírus, vigyem haza. Orvosunk a legutóbbinál már felhívta volna az óvónőt. Oké, hogy covid meg minden, de túlzásba nem kellene esni..

2022. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

10-es válaszoló vagyok. Őszintén érdekelne, hogy akkor szerinted mégis mi miatt küldték haza a gyereket, szerinted mi az ok?

2022. febr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%

Úgy írtad le (és a válaszokat is úgy reagáltad le..) mintha vérig sértettek volna téged azzal az óvónők és a kommentelők is,hogy beteg a gyereked és ne vidd a többi gyerek közé.

3 tüsszentés és 3 köhögés épp elég,10-20 másik gyerek esetében ha mindenki csak ennyit tüsszent és köhög az már egy csúnya gócpontja mindenféle megfázásos vacaknak,ha pedig nem volt még csak hőemelkedése sem akkor jó.

(Bár hiába mérted otthon annyinak,ha bent esetleg valóban magasabb volt..)


Koronavírussal biztos,hogy nem járhatott be a másik gyermek az óvodába.Legfeljebb akkor nem tudták,hogy az koronavírus és azóta komolyabban veszik a legkisebb náthát is,mert nem akarnak egy egész csoportnyi fertőzött gyereket.Az ovi ilyen.

2022. febr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk is mindig ez van. Az igazság az, hogy a lányom nem beteges. Évente egyszer vagy kétszer valami átmegy rajta, ami 2-3 napig tart. Ennél többet még nem volt beteg, még oviban sem. Most 8 éves. De az oviban/suliban beparáznak, hogy köhintett egyet, menjek érte. Ok. Ha már így fogadnak valahol, akkor el kell vinni dokihoz, és csak igazolással mehet közösségbe. Ami ilyenkor történni szokott: másnap elmegyünk dokihoz, megvizsgálja, majd közli, hogy nem lát semmit, “otthon tudna maradni a héten?”. Ja, persze! A gyerek jól van, de nem mehet se suliba, se edzésre. Szóval nálunk a hiányzások nagy rész pánik. De kell hozzá orvosi igazolás 🤷🏼‍♀️ Beletörődtem. Ilyen világot élünk.
2022. febr. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
9%

Őszintén nem értem az itteni szülőket de komolyan...

Oké, végülis csak picit köhög a gyerek, csak párat tüsszög, semmi extra. De ez minek is a jele? Annak, hogy az immunrendszere le van gyengülve. Ameddig nem találkozik egy nagyobb vírussal vagy baktériummal addig nem is lesz semmi komolyabb baja. Viszont itt vagyunk a covid kellős közepén. Bárhol találkozhatnak a gyerekek a vírussal, pláne oviba meg suliba.

Testvérem kislánya 3 hetet töltött gyerek covid osztályon, mondanom sem kell milyen aggódás volt.

Én inkább otthontartom a gyereket arra az 1 hétre, mintsem hogy komolyabb baja legyen. Minek akarná az orvos hogy ne menjen oviba a gyereketek, mi előnye származik neki abból? Gondolkozzatok már ti mintaszülők....

2022. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, melletted vagyok. A kisfiam kiscsoportos, január elején covidos volt az egész család, 18 napot voltunk itthon. 6 napja semmi baja, tegnap óta újra ovi, ma szóltak mikor mentem érte, hogy a gyerek sokat tüsszentett. Én széttártam a karomat. Amíg azt nem mondják, hogy ne vigyem, én viszem. Most komolyan itt tartunk, hogy a gyerek hetekig, hónapokig legyen itthon mert tüsszentget? Ja, és tudod mi a vicces? Itthon se reggel, se délután semmi. Most is itt játszik, futkározik, egyszer nem tüsszentett. Úgyhogy én holnap viszem ugyanígy. Teljesen meg van hülyülve a világ már.
2022. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%
19 vagyok, hozzá teszem, hogy az elmúlt egy hónapban végig ment a covid az egész csoportok és az összes gondozón.
2022. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!