Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen időben viszik ki a...

Milyen időben viszik ki a gyereket az oviban az udvarra?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtük az ovit. Szélben, szmogban, esőben okés, hogy nem. De szerintem itt nálunk jó idő, szinte tavasz van mostanában, mégis bent vannak. Igaz, hogy volt beteg is a gyerek, de lassan 2 hónapja még nem volt udvaron. És amikor beteg volt, akkor is néztem az ovit, hogy alig vannak kint.

2022. febr. 23. 15:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez csoportonként változik.

Szerencsére a mi csoportunkban az óvónénik tényleg csak a legrosszabb időkben nem viszik ki a gyerekeket.

Van h elmegyek az ovi előtt, és csak a mi csoportunk van kint (fel van osztva az udvar)

Olyan gyorsan megtanult egyedül öltözni a lányom mikor kiscsopis volt. Most már ő a nagy, és segít a kicsiknek öltözni.

Nálunk így szokták tanítani nekik.

2022. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nálunk se viszik ki őket. Én délután lenn maradok mostmár vele a játszótéren, vagy csak szaladgálni.
2022. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Óvónő függő.

A nagycsoportosom délelőtt, délután viszik ki őket, hacsak nincs ítéletidő.

A kisebb középsős másik csoportban, ott az egyik óvónéni szinte sose viszi ki őket, mert nem szeret kint lenni 🤨

2022. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nálunk csak szakadó esőben nem.
2022. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
6! Leggingsre overál. A legjobb.
2022. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nálunk bölcsiben sajnos alig viszik ki őket, nekem is pont ez az egy bajom a bolcsivel. Idén 3x ha voltak kint, pedig annyira hideg sincs. Remélem tavasszal azert jobb lesz a helyzet.
2022. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam bölcsis, de azért leírom. Szakadó esőben és nagy szélben nem viszik ki őket, máskülönben minden nap kint vannak. Ha csak csöpörög az eső, de nincs vihar, akkor a fedett teraszon játszanak. Még az elején egy szülői értekezlet kapcsán valaki kérdezte, hogy hidegben kiviszik-e őket. Az volt a vezetőség válasza, hogy szeretnék, de nem mindenki visz meleg ruhát a gyerekének , nyilván azt a gyereket így nem vihetik ki, egyedül nem maradhat bent, így mindenki marad, úgyhogy nyomatékosan megkértek mindenkit, hogy vigyen meleg ruhát. Azóta ahogy írtam, nagyon sokat vannak kint.
2022. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Bölcsis a gyerekem, nyáron tavasszal gyakorlatilag egész nap kint vannak, 9-11ig, 14-17ig. Ilyenkor szellős ruhát, naptejet,kis kalapot kérnek nekik. Télen ősszel 9-11.20ig vannak kint, hidegben is általában, overall, sapka, kesztyű, sál. Ősszel esőnadrág, vékony sapka. Nagy esőzésben nem mennek ki,olyankor van az aulában kisbicikli, bobocar, csoportonként azzal lehet mozogni.

Nekem ez új, hogy valahol nem mennek ki, azt hittem ez mindenhol így van

2022. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sokszor volt probléma, hogy kimentünk volna, de mivel fele gyereknek nem megfelelő a ruházata (például hóban nincs kesztyű/sapka/overál), így nem tudtunk kimenni. Természetesen szólunk ilyenkor, és sajnos nem tudunk mindenkinek adni a "kincstári" ruhákból - pláne, hogyha adunk is a gyereknek, a szülők nem hozzák vissza. Nem pénz kérdése náluk, szimplán autóval hordják őket, ott pedig reggel nincs szükség ezekre a ruhadarabokra. Egyébként igyekszünk minél több időt kint tölteni, tél kivételével délelőtt és délután is az udvaron vagyunk, illetve esőben nem megyünk ki (kivéve nyáron).
2022. febr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!