Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is kiviszik esőben a...

Nálatok is kiviszik esőben a gyerekeket az udvarra játszani?

Figyelt kérdés
A héten majdnem minden nap esett, mégis minden nap kint játszottak az udvaron. Az hagyján, hogy minden tiszta sár lett, és hiába volt sapkája és kapucnija is, moshattam a haját minden este, de már tegnap mondogatta, hogy a fáj a torka, mára pedig be is lázasodott. Nem állítom, hogy ha bent maradnak nem így alakul, de azért mégis bosszant a dolog.
2017. szept. 23. 20:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos ez nalunk is megszokott dolog az oviban. Egesz heten kint vannak 2x is egy nap. 2 napja tusszog a kislany meg folyik az orra. A masik pedig a ruha,cipo mindennap tiszta sar,homok. Nem hiszem el hogy ilyen idoben nem tudnak a gyerekeknek valamilyen benti elfoglaltsagot talalni.
2017. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

De örülnék, ha nálunk is kivinnék őket. Az eső nem harap, megfelelő öltözékben semmi bajuk és szabad levegőn kevésbé terjednek a vírusok, mint a túlfűtött, levegőtlen csoportszobában.


Cseréljünk ovit!

2017. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Esőben nem. De eső után igen. Persze nem harap az eső, de huszonx gyerekre nem tudnak figyelni, hogy ne csússzon le a sapka, ne ázzon stb és 10 fok körüli hőmérsékletben plusz szélben (Nálunk egész héten erős szél volt) azért nem vicces, ha csuromvíz lesz a gyerek. Más egy nyári zápor és más egy hideg őszi eső.
2017. szept. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk nem viszik ki őket ilyen időben, még sárban sem, nemhogy amikor esik az eső.Sőt ha sár van, akkor csak a betonon játszhatnak. Kell a levegőzés, de esőben szerintem nem lenne muszáj. Az meg, hogy még a haja is sáros legyen.. nem örülnék neki, az biztos.
2017. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Nem.

Ekkora zuhèban nem.Csütörtökön meg 9 fok volt szél és hideg..

2017. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk meg októbertől májusig egyszer sem vitték ki őket. Esőben... felejtsd el. Most pl udvarfelújításra volt pénz. Szerintetek raktak akár egyetlen új játékot, mászókát is az udvarra? 6 csoportnak? Nem. Saját maguknak csináltattak padokat, hogy szép új padon ülve nyomkodhassák a telefont. Persze csak májustól szeptemberig.
2017. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem.
2017. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Óvópedagógiából diplomáztam. A gyerekek egészséges fejlődéséhez hozzátartozik az is, hogy a kint játszanak az esőben. Eleinte én is bolondságnak tartottam, de miután a több, mint 35 éve óvónőként dolgozó tanárunk is megerősítette, már nem tűnt hülyeségnek.
2017. szept. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én Kanadában élek és egy általános iskolában dolgoztam. A gyerekeket minden nap kivittük télen is 2X15 és 1X30 percre -25 C fokig. -25 és -30 között csak 15 percre. Nem igazán volt beteg gyerek az iskolában.
2017. szept. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon nagy esőnek kell lennie ahhoz, hogy ne vigyék ki őket. Maximum nem kint rohangálnak, hanem a nagy fedett udvari zsibongó, vagy a tornác alatt játszanak valamit a friss levegőn.

Ha meg túlságosan sáros az udvar, sétálnak egy nagyot a faluban, beintegetnek a boltba, postára, közben tanulnak közlekedni, köszönni, megismerik a települést.

Ehhez persze kell a bélelt gumicsizma, esőkabát, tartalék ruha baleset esetére.

Ha belegondolok, elég nagy többletteher ez az óvónénik, dadusok számára. Nem elég ennyi gyereket útra készre varázsolni, a vizes holmik is szépen kiteregetve várják a kövtkező alkalmat.

Szakadó esőben, vagy extrém hidegben pedig napi kétszer gondoskodnak az alapos szellőztetésről.

2017. szept. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!