Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviban éneklik/ tanítják még...

Oviban éneklik/ tanítják még mindig a „gólya, gólya, gilice“ meg a „katalinka, szállj el“ c. törökellenes dalokat?

Figyelt kérdés
Ezek a mai szemmel vaskos, nacionalista, rasszista, törökellenes dalok még mindig vannak? Csak kiváncsi vagyok

2022. febr. 26. 00:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Sőt
2022. febr. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sose volt ovis a gyerekem, de igen, ènekeljük. A 150 èvnyi török megszàllàs nyomai a folklòrban. Ha nem tetszik nekik, akkor minek tàmadtak :D
2022. febr. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Még török ülésben is kellett ülnünk, és ezt a gyalázatot még általánosban is erőltették!

Értem én, hogy PC, de túlzásokba ne essünk kérem szépen! :)

2022. febr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Jézusom. Ez a kérdés annyira gáz...

Igen, énekelik, és otthon is énekeljük.

Miért, talán valami kifogásod van ellene?

2022. febr. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nah eddig le sem esett, hogy török ellenesek..

Csak énekeltem..


Amúgy az oviból még nem hozta a lányom…

Jellemzőbben olyanokat tanulnak, amihez vannak kèzmozdulatok.

“Töröm-töröm a mákot”

“ Szita-szita sűrű szita”


Ilyesmiket, de ő kezdő minicsoportos.

(2,5-3,5 èvesek)

2022. febr. 26. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%
2-es képzeld el hogy Romániában a román gyerekeknek ugyanilyen magyarellenes dalokat tanítanának. Akkor gondolom nem ez lenne a véleményed.
2022. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

#6 szerinted melyik gyerek kapcsolja össze a gyerekdalokat a történelemmel?

Oviban még azt sem tudtam, hogy voltak nálunk törökök. A török népről is csak azért hallottam, mert rákérdeztünk, hogy mi az a török basa, akitől a kis kakas vissza akarta szerezni a gyémánt félkrajcárt.

Oké, ma már nem pc-k, de akkor is csak gyerek dalok, és nagyobb hangsúly van a pöttyös bogáron, mint a törökökön.

Legalábbis láttam már törököt, de sosem éreztem késztetést hogy énekeljek neki. A katicának már volt rá példa, de én még a napnak is énekeltem, hogy süssön már fel, mert megpusztulok a szobában, hogy napokig nem lehetett kint játszani rendesen, mert esett és borult. (3-as voltam)

2022. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
6-os a romànok foglaltàk el Erdèlyt...
2022. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%
7-es, Nyilván egy óvodás nem tudja kik azok a törökök de az marad meg benne hogy rosszak és így nő fel. Felnőtt korában alapból utálni fogja a törököket vagy legalább is rossz véleménnyel lesz róluk úgy hogy nem is látott még törököket.
2022. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8-as, románok szerint Erdély alapból a románoké volt.
2022. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!