Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fejezed ki az állapotod?

Hogyan fejezed ki az állapotod?

Figyelt kérdés
Mit mondasz/mondtál magadra?

2021. febr. 20. 18:26
A kérdező szavazást indított:
Várandós vagyok
Állapotos vagyok
Áldott állapotban vagyok
Kismama vagyok
Terhes vagyok
Babát/gyermeket várok
Egyéb (hozzászólásban)
197 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Mostanában akkora divat lett, hogy jajj az nem terhesség.
2021. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Amikor elkeztem időpontot kérni nőgyógyászhoz, endokrinoligushoz, stb, az asszisztenst mindig hallottam mondani a dokinak, hogy xy az, kismama és időpontot kér blabla la, szóval én is így kezdtem felhivni az üzemorvost, stb.
2021. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de nekem ez változó volt.

Az elején még erős volt a rózsaszín köd, ami a terhesség előrehaladtával egyre jobban oszlott. Konkrétan a terhesség 37. hetétől Alien-feeling...

Szóval a várandós kifejezés kivételével mind előfordult.

2021. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy a terhes szó a "tereh"= gyönyörűségből származik, szóval nem kell sznobkodni a várandós szóval 😂
2021. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Hat en terhes szoktam lenni. Ugy is erzem magam. Full nem erdekel, hogy mas hogy hívja, én konkretan borzalmasan terhes vagyok ha terhes vagyok. De imadtam amugy minden pillanatat.
2021. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
A kismamától a falra tudnék mászni, jobb szeretem, ha az orvos a várandós szót használja. A gravida kifejezetten vicces, de a leleteken kívül sajnos nem működik valami jól.
2021. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
81%
Nekem a kismama tetszett a legjobban. Olyan kis kedves! De a férjemnek úgy mondtam el, hogy terhes vagyok.
2021. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Itthon mindig terhességként emlegetjük, de ha úgy érzem, hogy valahol "kultúráltabban" kéne kidejeznem magam, akkor inkább babát várok/várunk.
2021. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

4-es, sajnos nem jól tudod:


"A teher sokáig csak fizikai terhet jelentett, a ’lelki teher, életbeli nehézség’ jelentések csak később rakódtak rá. A magzat növekedése valóban testi terhet jelent az édesanya számára. A szó a német tragen ’visz, hord’ és Trach ’viselet; az a teher, amelyet valaki visz’ alakokból került át a bajor–osztrák nyelvjárásba trächtként ’teher, terhesség’ jelentéssel. A magyar nyelvben a mássalhangzó-torlódás feloldásával és a tévesen tárgyragnak felfogott szó végi t hang elhagyásával született meg a tereh szavunk. Ez pedig a viszonylag ritka hangátvetéssel váltott teher alakra. Ebben a formában az 1466-os Müncheni kódexben találhatjuk meg először."


[link]

2021. márc. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Én terhesnek szoktam hívni magam, az olyan semleges beszelgeteskor.

Szerintem idétlen, hogy a kórházban is "várandós"gondozás van meg "várandós"vitamin.

Nekem ez a szó nem tetszik.

2021. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!