Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviban éneklik/ tanítják még...

Oviban éneklik/ tanítják még mindig a „gólya, gólya, gilice“ meg a „katalinka, szállj el“ c. törökellenes dalokat?

Figyelt kérdés
Ezek a mai szemmel vaskos, nacionalista, rasszista, törökellenes dalok még mindig vannak? Csak kiváncsi vagyok

2022. febr. 26. 00:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%

#9 Tudja szösz, de én ovis fejjel sem utáltam a törököket. Sőt még az Egri csillagok elolvasása után sem.

Meg nem is ismerek senkit, aki ezért utálna bárkit is, mert régen volt a népével kapcsolatban egy gyerekdal.

Oké, olyat ismerek, aki Gárdonyit szidja a könyv miatt, hogy vastag lett nagyon, meg az oktatási minisztériumot is, mert minek kell ilyen régi könyveket olvasni, de bízom benne, hogy idővel fel fogja tudni dolgozni ezt a traumát.

2022. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

9-essel egyetértek. Nekem az oviban csak az maradt meg, hogy valami gonosz szörny népek lehetnek a törökök, egyik gyereket ezzel is cikizték késöbb. Hogy törökösen néz ki és sírt, mert ez csúfolódásnak számított.


Csak érdekelt, hogy senkinek nem jutott-e eszébe, hogy megint eltelt 20 év s talán ami akkor belefért, ma már nem kéne.

2022. febr. 28. 17:14
 13/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem szabad démonizálni mindent, mert ez nem vezet semmi jóra. Ez csak egy gyerekdal. Semmi több.

Nem kell az egyenlőséget és a pc viselkedést túltolni!

2022. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
#13 Egyet értek
2022. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem érzem rasszistának, se nacionalistának. Próbálj az akkori emberek szemével tekinteni erre. 150 évig török elnyomásban voltak, a szenvedéseiket, félelmeiket énekelték ki magukból.


Ha lehetek egy kicsit groteszk, akkor elmondok egy viccet.


Nyugatra költöző magyarok gyereke ottani oviba kerül. Az ottani óvónéni rémülten konzultál a szülőkkel:

- Kedves anyuka, nem tudom, mi folyik itt, a gyerekével nem volt semmi gond?!

- Dehogy, semmi különös, miért? :)

- Hát mert például lángoló csigát rajzolt! Gyanús jel, a lelkiállapotáról! Nem piromán a gyerek véletlenül??

- Dehogy, dehóóóógy. :D Ó az csak egy aranyos magyar gyerekdal: Csigabiga gyere ki, ég a házad ideki! :)

- Hm... hát értem, na de ez nem minden, kedves anyuka... Ugyanis egy megcsonkolt tehenet is rajzolt!!

- Jaj, hát az egy másik cuki magyar gyerekdaaaal! :) Boci boci tarka, se füle, se farka! :)

- Na jó, deee... Kétségbeejtenek ezek a rajzok... Egyáltalán... Tudna nekem mondani valami kellemes tartalmú magyar gyerekdalt is, kedves anyuka, vagy csak ilyenek vannak?? Olyat említene nekem, amely optimista...?

- Hogyneee! :D Süss fel Nap, fényes Nap, kertek a..... uff baszki... :/

2022. márc. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
15! Ismerem a viccet, nagyon nagy XD :)!
2022. márc. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%

"Nem érzem rasszistának, se nacionalistának. Próbálj az akkori emberek szemével tekinteni erre. 150 évig török elnyomásban voltak, a szenvedéseiket, félelmeiket énekelték ki magukból."


Igen, az akkori emberek, de nem a mai emberek. Egy mai magyar embernek semmi oka nincs hogy ilyen dalokat tanítson a gyerekének. Ahogy mondtam, ha a román óvodákban énekelnének magyarellenes rasszista dalokat akkor persze már egészen más lenne a véleményed. Akkor azt mondanád micsoda barbárok ezek a románok hogy már a 3 éves gyerekeket is magyargyűlöletre tanítják.

2022. márc. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%

Nem, mert aki nem szélsőségekben gondolkodik csak, az képes csak gyerekdalnak látni.

Másrészt viszont nagyobb probléma az, hogy sokszor a gyerekek hamarabb kezdik el a rap dalokat szajkózni, aminek szintén vitatható a szóhasználata, és a tartalma. Tiltsuk be?

2022. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%
Az óvodás gyerek nem gondolkodik szélsőségekben, de ilyen dalokat hallva simán lehet hogy felnőttként szélsőséges lesz mert ez közrejátszik. Nyilván rap dalokat sem kellene óvodás korú gyerekekkel hallgattatni.
2022. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
45%

Az óvodásnak nem igazán megy át az értelme a daloknak, a ritmusa dominál. Kérdezzetek meg egy gyermekpszichológust. Rokon szakmám van.


"Igen, az akkori emberek, de nem a mai emberek. Egy mai magyar embernek semmi oka nincs hogy ilyen dalokat tanítson a gyerekének. Ahogy mondtam, ha a román óvodákban énekelnének magyarellenes rasszista dalokat akkor persze már egészen más lenne a véleményed. Akkor azt mondanád micsoda barbárok ezek a románok hogy már a 3 éves gyerekeket is magyargyűlöletre tanítják."


Ácsi, ez eléggé kettős mérce, ahogyan írsz, és alaptalan.


Ugyanis, gondolj csak bele, mégis mikor bántottuk mi a románokat, mi magyarok? Vagy bárkit is? Sose. A történelmet viszont hamisítjha a germán, a zsidó, meg Vatikán, részben a magyarok rovására alaptalanul.


A románok viszont elvették Erdélyt tőlünk. Viszont a törökös dalaink nemcsak, hogy jogosak (hiszen a törökök is ártottak nekünk, ezt mindenki tudja),

de még csak nem is rasszisták, hanem az egykori félelmek vannak benne kiénekelve ("Katalinka szálj el, jönnek a törökök, mély kútba tesznek" satöbbi.)


Ezek tények, semmi szubjektív nincs abban, amit írtam. Tehát elléggé alaptalan a felvetésed.


Szubjektív viszont az, hogy erről ki mit gondol.

2022. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!