Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor visszamentél dolgozni,...

Mikor visszamentél dolgozni, elotte a gyerkőc apjával mit beszéltetek meg,hogy pld hány órát dolgoz,hánytól hányig, ha beteg ki marad otthon? Ezek szóba kerültek vagy tudtad magadtól, mert ehhez nem kell egyeztetni, hogy ki mit gondol, ki mit tervez?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 9. 22:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Mi megbeszèltük, hogy először 4 òràban megyek vissza dolgozni, nyugosabb lesz ìgy az èletünk.
2022. ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megbeszéltük, hogy nekem új munkahely kell, olyat keresek, aminek korán van vége, mert a férjem sokáig dolgozik, tehát mindenképp enyém a délutáni gyerek-felvevős program.

Azt is megbeszéltük, hogy ő lesz táppénzen eleinte (vagy 1 évig kb), hogy minimum a próbaidő alatt ne szúrjak szemet a gyerekek miatt.

Jelenleg munkakeresésben vagyok.


Kitartást kívánok, sok vitátok lesz még, mindenképp át kellene gondolnod, hogy:

1: hogyan tudnál te is irányítani.

2: a családra nézve milyen hatással lesz a férjed.

3: milyen opciók vannak az életedben, ha kiderülne, hogy így nem tudtok normálisan együtt élni. (A “nem normális életbe” az is beletartozik, hogy a gyerek milyen környezetben nő fel és milyen példát fog látni.)

2022. ápr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, a kozos gyerekrol irtam, hoztam masik kettot a kacsolatba es 2 evig nem talaltam munkat elotte (ennyit arrol h jo anyuka rogton talal), es mivel a ferjem volt az egyetlen kereso a csaladban mindketten ugy ereztuk h abban a helyzetben az o allasa fontos igy a szuloire, betegsegekkel en maradtam. Amikor vegre talaltam, en hajnalban elmentem dolgozni, o vitte a reggelt, igy delutan en tudtam felvenni a lanyokat 8oras munka es utazas utan, tehat ha nincs nagymama igy tudjatok h az egyik leadja a masik felveszi. A szuloit jelenleg o oldja meg mert leginkabb homeofficeban van en pedig egy masik varosban dolgozok, a suli a lakohelyunkon, atugrik 10perc alatt.

Ha betegek a nagyok, o oldja meg homeoffice-szal, a kicsivel en vagyok homeofficeban, ilyenkor hajnalban, alvasidoben es ejjel dolgozom le, napkozben bejelentkezgetek de erdemi munka nyilvan nincs, jah es lementem 6oraba mert 2-3ora a napi ingazas.

Regen ha beteg volt a gyerek, mondjuk 4eves koraban, ejjel elvittem ugyeletre,kiirtak, reggel jott a bebiszitter, amikor hazaertem nyomtam a kezebe az aznapi beremet, igy kb a semmiert dolgoztam aznap de a munkahelyem nem azt latta h nonstop otthon vagyok (ez meg covid elott volt amikor nem volt homeoffice opcio).


Szoval minimalis segitseget muszaj elvarnod a ferjedtol akkor is ha fasirtban vagytok v igy all a dolgokhoz de alapvetoen most allaskereses mellett nagyon kellene javitani az o hozzaallasan.


Oneletrajz irasban szivesen segitek, irj privatban.

2022. ápr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Es meg valami mert ez kikivankozik belolem. A gyerek immunrendszere edzodik es kb 5-6eves koratol relative kevesebbet kell betegszabira menni vele, az ez elotti idot kell tulelni es jo ha van melod, barmi eshetosegre. Akarmilyen melo h lassak h munkakepes vagy. H nem ultel otthon 8evig. En ugy mentem erre az allasinterjura h aznap belazasodott a gyerek es felhivtam mindenkit h ki tudna bevallalni az interju idejere, masik opcio h lemondom mondvan h beteg a gyerek. Nehezitett palya az eleje de megeri. Elottem mindig az lebegett h anyam baratnoje ket fosulit vegzett el ket gyerek mellett, ha o meg tudta csinalni, nekem is meg kell tudni oldani h legyen egy tisztesseges sajat jovedelmem es ne fuggjek anyagilag mastol. Elkezdtem 8oraban es most 3.gyerek utan boldogan engedtek h 6orazzak (biztos h nem vettek volna fel sehova 6oraba) es nagyon meg akarnak tartani.

Az allaskeresesben ha a ferjed nem segit, estenkent ulj le es ird egy excelbe h hova adtad be, mikor, ha x idon belul nem jon valasz, felhivod oket es erdeklodsz h nagyon erdekelne a munka. A nagy szamok torvenye alapjan lesz munkad csak kitartoan kuldozgesd es erdeklodj. Neha csak az kell h lassak h lelkes vagy.

2022. ápr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Katona Dius ***** válasza:
Mi férjemmel jövőre akarunk belekezdeni a gyermekvállalásba, de már előre le van beszélve minden.kinek mennyi házimunka lesz ha otthon leszek a gyerekkel,mikor vissza megyek dolgozni,ki marad otthon a gyerekkel ha beteg lesz de már ovis. A fonokommel is le van beszélve,hogy meddig tervezek gyesen maradni,bvagy homeofficeben dolgozok e a gyerek mellett,mig nem ovis korú,vagy délutánonként járok e be az irodába intézni a munkát,amikor apa már otthon van és tud figyelni a gyerekre.
2022. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nem volt mit megbeszélni ezen, tudta ő is, hogy 8.5 óra a munkaidőm, amennyi előtte is volt. Meg még ha mást is kerestem volna, itt akkor se nagyon van olyan, ami ennél kevesebb. A betegségeket meg alap volt, hogy közösen oldjuk meg, hiszen mindkettőnk munkája ugyanúgy fontos, nem hobbiból járok dolgozni, hogy mindig én essek ki belőle.
2022. ápr. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

20#

Te jó ég ezt akkor hogy kell érteni? :


"Találtam is. Csak mikor mentem be leszámolni, a főnök hivatott, hogy volna lehetőség a home office-ra. Na akkor,ott nem tudtam kivel megbeszélni. Döntöttem.


Most is keresek munkát... van, hogy mondja, hol látott... Ja közben még a régi helyen dolgozom... "


Tehát:

Egyezer talaltal munkat, maskor döntöttél , ugyanakkor keresel munkat, aztan ujra irod hogy a régi helyen dolgozol 🤦


Ilyen zagyvasagot eletembe nem olvastam.

nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Kedves 27-es.

A gyerek előtti munkahelyemen felmondtam.

Beadtam írásban az ügyv.igazgatónak. Elfogadta.

A fia volt az ügyvezető, ő hivatott, és megkérdezte, mit szólnék a home office- hoz.

Nekem akkor egy vadidegen új munkahely és a régi ( nem túl kellemes) munkahely közt kellett választanom.

A home office nagyon jó volt, a gyerek betegessége miatt is.

Viszont sajnos kollégám hónapokra"kiesett" műtét miatt, a másik pedig elhalálozott. Így feltették a kérdést, tudnék e bejárni minden nap. Megegyeztünk 8-16-ig időszakban tudok ott lenni.

8 órában vagyok elszámolva, így még megéri ingázni, csak nekem már nagyon megterhelő a napi 56 km vezetés.

Ezért is keresek munkát közelebb, városon belül a mai napig is.

Remélem így már nem katyvasz 😄

nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
UI. Munkát nem úgy keresünk, hogy az előző helyen már felmondtunk.... szerintem.
nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!