Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvódai gondok! Jól tettem?

Óvódai gondok! Jól tettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4,5 éves kislányom szeptemberben kezdte az ovit,eleinte nagyon szeretett menni. Van egy csoportortársa aki nagyon gonoszan viselkedik a többi gyerekkel(bántja őket,csúfolja ) az én kislányommal még rosszabb. Az ovónénik szerint rá féltékeny mert a barátnője az én kislányom barátnője is. Azt mondta a lányomnak,hogy amaddig ő oviban van én és az apukája megfogunk halni és,hogy nem szeretjük őt azért hagyjuk az oviban. Akkor a kislányom nagyon kivolt borulva,nem akart enni,aludni.Beszéltünk az óvónőkkel próbálták megoldani. Minden reggel remegve és zokogva ment oviba. Egy kicsit jobb lett a helyzet,de még mindig sírva megy reggel. Azóta borzasztó anyás lett,nem mehetek sehova nem marad senkivel. Ma volt egy eset amikor időpontom volt a fodrászhoz és pont úgy jött ki,hogy már otthon volt. Zokogott és szorította a nyakamat,nem bírtam ott hagyni és elhoztam magammal. Az apukája szerint otthon kellett volna hagynom a nagyival,(ő vigyázott volna rá) majd megnyugodott volna. Szerinte így eléri,hogy mindig az legyen amit ő akar. Lehet igaza van de nem tudtam otthagyni.


Valaki esetleg nem volt hasonló helyzetben? Szerintetek mi lenne a megoldás? Rosszul tettem,hogy magammal vittem?


Köszönöm előre is


2022. ápr. 26. 15:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Ovit váltottam volna...
2022. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Vagy legalábbis más csoportba kértem volna.
2022. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Apukanak igaza van, otthon kellett volna hagyni a nagyival. Megmutathattad volna neki az órán, hogy mikor érsz haza, vihette volna neki valami apróság amiért ügyes okos nagylány volt.

Amugy nem ultetek le a gyerekkel beszelni? El kell neki mondani, hogy nem szabad mindent elhinni, amit mondanak neki. Látja, hogy mindennap mentek érte, hogy semmi baj nem történik.

2022. ápr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem ez a fő kérdés, hogy otthon kellett volna e hagyni, hanem hogy miként oldódjon meg ez a helyzet hosszútávon.

Beszélni kell az óvodavezetővel, ha az óvónők nem tudnak érdemben segíteni. Ilyen nincs, hogy egy gyerek megfélemlíti a többieket.

Nem szabad hagyni.

A gyereked reakciója teljesen érthető. Jól tetted, hogy magaddal vitted. Miért is ne vihetted volna magaddal a fodrászhoz?

Mondd meg a férjednek, hogy ne téged cseszegessen, hanem menjen be az óvodavezetőhöz ès intézkedjen, hogy a gyerekének meglegyen a lelki békéje!!!

2022. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

4!


Azért, mert a gyereknek meg kell tanítani, hogy bízhat a szuleiben, semmi bajuk nem esik, ha nincsenek együtt. Anya elmegy, ő addig a mamaval van, vagy oviban, vagy akárhol, aztán anya jön és újra együtt lesznek.

2022. ápr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Óvóda váltás nem opció sajnos,egy ovi van a környéken ez. 30 km a másik,és nem veszik fel mert nagyon sok ott is a gyerek.

Alapból szeret járni,ha már ott van nem sír és jástszik. A kislányomnak az is rosszul esik,hogy a többi gyereket bántja. Nagyon sokat beszéltünk az óvónőkkel,a vezető az egyik óvónő a csoportban. Nem tudnak mit tenni többször beszéltek a szülőkkel szerintük a gyerekük tökéletes. A többi szülő leszarja és nem tesz úgy mond panaszt,pedig volt akit úgy megcsípett napokig kék volt a helye,volt akinek elvette a játékát és kidobta a kukába. Az óvónők megszídják,2 napig nyugi van aztán kezdődik előről. Ha szólnak a szűlőnek megsértődnek. Azt mondják egy igazi agresszív, zsarnok a szüleivel is,és csicskásztatja őket. Ezt próbálja a többi gyerekkel is,csak az én lányom nem hódolt be neki,ez is a baja.

Szinte minden nap mondjuk neki ne hidjen a másik gyereknek,nekünk hidjen,ovónéni szintén mindig mondja neki. A férjem már beszélni akart az apjával,de szerintem nincs értelme...

Én nem tudom,hogy lehet egy 4 éves ennyire gonosz!?

Nem tudom mi lehet a megoldás

2022. ápr. 26. 18:19
 7/25 anonim ***** válasza:
29%

5! Ezt nem meg kell tanítani, hanem alapvetően így van, hogy a gyerek bízik a szüleiben. Ez egy patt helyzet, nem mindennapi dolog, amit meg kell oldani. Ha a másik gyerek befejezi a terrorizálást, akkor automatikusan meg fog nyugodni a gyermek.

De amíg nem rendezik a helyzetet az óvodában, hiába akarják nyugtatni a gyereket, hogy bízzon a szüleiben, ne féljen, mert másnap megint megijesztik az oviba és kezdődik elölről.

2022. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha az óvodavezető sem segít, akkor még fentebb kell menni, a fenntartóhoz. Ha önkormányzati óvoda, akkor a jegyzőhöz.

Ha van óvodapszichológus, akkor őt is felkeresném.

2022. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

8. MEG AZ ENSZ-iG.

Az óvodavezető átteszi másik csoportba, ha úgy látja jónak a helyzet megoldását, szerintem nem ez a jó megoldás.

A szülőknek kell olyan bizalmi helyzetet kialakítani a gyerekkel, hogy megértse, a távollétükben nem történik semmi rossz.

2022. ápr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

"az óvónők megszídják,

2 napig nyugi van aztán kezdődik előről."


Nyilván, hiszen nem teljesen kompetensek azok az óvónők, ezek szerint. Ha így áll a helyzet, átvinnám más oviba a gyermeked.


Az agresszív gyerek, aki bántja a többit, szintén lelki sérült!


Büntetéssel semmit nem lehet megoldani. Foglalkozni kell az agresszívvel is, figyelni a játékát és következtetni belőle, valamint terelni a játrékát olyan irányba, hogy kellő pszichés képet kaphassunk róla (játékdiagnózis, játékterápia), ölelgetni, puszilgatni, beszélgetni vele is, és mindenkivel egyformán!


Ha büntetik, mitől javulna meg?? Tudom, sokan még a kőkorszakban élnek és büntetéstől javulást várnak, csakhogy az nem pedagógia, pláne nem hatékony megoldás.


Megértés kell és feldolgozni segíteni a lelki sérülteket, és attól javulnak meg. Ha pedig megjavul, már az átlaghoz hasonlóan nem fog különösebben ártani másoknak.


Az óvodások képesek az elaborációra ösztönösen, tehát kijátszani saját magukból pl a szorongásaikat. Csakhogy halmozottan káros hatások esetén egyedül nem képes erre teljesen, valamint magatartás zavaros gyermek se teljesen.


A kérdező gyermekét meg egy másik, TARTÓSAN lelki sérült gyermek tette átmenetileg "lelki sérültté". Ha a pedgógusok nem végzik rendesen a munkájukat, javaslom, vidd másik oviba.

2022. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!