Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvódai gondok! Jól tettem?

Óvódai gondok! Jól tettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4,5 éves kislányom szeptemberben kezdte az ovit,eleinte nagyon szeretett menni. Van egy csoportortársa aki nagyon gonoszan viselkedik a többi gyerekkel(bántja őket,csúfolja ) az én kislányommal még rosszabb. Az ovónénik szerint rá féltékeny mert a barátnője az én kislányom barátnője is. Azt mondta a lányomnak,hogy amaddig ő oviban van én és az apukája megfogunk halni és,hogy nem szeretjük őt azért hagyjuk az oviban. Akkor a kislányom nagyon kivolt borulva,nem akart enni,aludni.Beszéltünk az óvónőkkel próbálták megoldani. Minden reggel remegve és zokogva ment oviba. Egy kicsit jobb lett a helyzet,de még mindig sírva megy reggel. Azóta borzasztó anyás lett,nem mehetek sehova nem marad senkivel. Ma volt egy eset amikor időpontom volt a fodrászhoz és pont úgy jött ki,hogy már otthon volt. Zokogott és szorította a nyakamat,nem bírtam ott hagyni és elhoztam magammal. Az apukája szerint otthon kellett volna hagynom a nagyival,(ő vigyázott volna rá) majd megnyugodott volna. Szerinte így eléri,hogy mindig az legyen amit ő akar. Lehet igaza van de nem tudtam otthagyni.


Valaki esetleg nem volt hasonló helyzetben? Szerintetek mi lenne a megoldás? Rosszul tettem,hogy magammal vittem?


Köszönöm előre is


2022. ápr. 26. 15:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
9%

20!


A kis "szörnyetegtől" nem azzal lehet védeni q gyereket, hogy te magad szörnyeteg leszel, bakker.


A gyerek mondhatna bármit, ha otthon a szülők képesek lennének a gyerekekben megerositeni a bizalmat. Ha anyuka nem vitte volna magával a fodrászhoz a gyereket, hanem otthon hagyja a nagyvállalatok és megmutatja neki, hogy nincs mitől félnie.

2022. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Derjaderja ***** válasza:
83%

Szerintem ha a közösségben bàntják az embert, azon nem segít, ha otthon szeretik vagy maximum picit.

Egy bántalmazó közeg az ott ès akkor árt, amikor szerencsétlen ott áll remegve ès nem tudja magát megvèdeni.

Mondatnak utána otthon bármit is.

A gyereket meg kell védeni bármi áron a bántalmazástól, a csúfolásnak, fizikai fenyegetèsnek attól a szintjéről, ami ellen ő védtelen (ez egyénileg változó) ès már bènìtó szorongás okoz.

Az már nem egy kihívás amiből tanul mint pl egy összeszólalkozás a barátnőjével.

A bántalmazott áldozati szerepet és megalázottságot, tehetetlenség tanulnak, amit a szülő igenis késlekedés nélkül számítson meg, ezt nem lehet hagyni ès verekedni a vállát a gyereknek, hogy na majd így erősödik meg.

A szülő egyik alap feladata hogy ne engedje bántalmazott szerepbe a gyereket, sem a saját jelenlétében sem a távollétében. Ha ilyen kialakul mégis, gyorsan lépjen közbe ès mutasson példát a gyereknek, tanítsa meg neki, hogy sosem köteles rettegés én èlni más gátlástalansága miatt.

Ha a szülő ezt a feladatot nem látja el sőt még tetèzi a bajt azzal, hogy a gyerek gyógyìtásèrt könyörgő kezét elnöki, az bizalomvesztèst ès lelki sebet okoz, akármilyen jó esetleg minden egyéb is otthon.

2022. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Derjaderja ***** válasza:
100%
Számoljon fel. Bocs mèg sose volt ilyen szóátíros tesóm....
2022. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehogymár nekem kelljen versengenem egy hülyegyerek hazugságával. Szerintem meg keményen oda kell csapni a bántalmazónak, mert abból ért. Én baromira nem a másik lelkével fogok foglalkozni hasonló esetben. Mégis ki a franc turné mosolyogva, hogy valaki ezt tegye a gyerekével? Le kell ülni a gyerek anyjával és szembesíteni. Ha nem tesz semmit, akkor meg magadnak cselekedni. Jó, hogy nem majd hagyom. Valamiért ő ezt csinálja, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ezt bárkinek el kell viselni tőle. Tudom, hogy csak gyerek. De magától nem fogja tudni, hogy hogyan kell viselkedni, meg kell neki tanítani. Jobb lenne, ha az anyjának sikerülne, mert az ilyen kis agresszor sajnos ilyen is marad. És akkor vagy ő marad az, akit mindenki utál, de fél tőle, vagy majd egy erősebb jól elintézi. Csodaszép kilátások. Nem kell minden esetben meghunyászkodni, meg a kis lelke, meg a kiskutya füle. Nem a személyzete vagyunk a gyerekeinknek, hanem a szülei és nekünk kell őket megtanítani az olyan dolgokra is, amik ellen ők lázadnak. Nem értem ezt a mentalitást, hogy jaj, akkor utálni fog. Nem, nem fog. De a többi őt bizony fogja utálni. Mint ezt a kislányt itt. Tudom, pc mindenki, nem szabad semmire rámutatni, de itt meg lehetne mondani, hogy a gyereked terrorizálja a gyerekemet és ha nem hagyja abba, akkor annak rossz vége lesz. Vagy az egyiknek buksisimi jár majdhogynem, mert bántja a másikat, a másik oldja meg maga, de ja ki mer állni magáért és visszaadja az agressziót, akkor az már a világon a legnagyobb bűn? Szép kis kettős mérce. Nekem 4 fiú unokatesóm van. Tudod, ez úgy működik, hogy ha bántanak, akkor védd meg magad, különben csicska vagy. Üss vissza, de kétszer akkorát, mint ők, hogy eszükbe se jusson mégegyszer genyózni veled. Üdv s való világban.
2022. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
92%
Ez a baj a pc világgal , a kis agresszív pocok lelkét jobban féltik mint azét akit bántanak. Ha anyuka nem lép simán ráijesztenék a gyerekre, nem szép dolog,de egy ilyen gonosz gyerek szép szóra nem fog változni.
2022. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!