Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindenhol ilyen keveset adnak...

Mindenhol ilyen keveset adnak enni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Fiunk a helyi oviba jár, 1 honapja kezdte.

Az uzsonnára minden nap vagy 1/2 kiflit vagy 1/3zsemlét kapnak valamivel. Már ezen fennakadtam, a 7honaposom is ennél többet eszik



Minden nap ebéd után jön haza a gyerek és az az első, hogy ebédel ujra.

Ma elöbb értem oda érte, mert mennünk kellett ügyet intézni. Láttam az ablakból (na jó, kilestem) mennyit esznek.

Petrezselymes krumpli, rantott hússal volt a második. Konkrétan 4-5 kocka krumplit kaptak és ugy 5x5cm húst saccolva.


Az egyik gyerek jelzett, hogy még kér, annyi volt a válasz, nem tudnak adni, mert elfogyott.


Szeptembertől délutánig lesz ovis. Előre félek, hogy éhen fog halni fél5ig ennyi kajától.


Nem olyan hajj de nagy étkü gyerek, de ez azert nagyon durva.

Ovistársak anyukaival beszélgettem, mindenki azt mondja, hazaviszi a gyereket és eteti.


3éves volt 4.én, 98cm és 15kg. Szoval tök atlag, nem egy folytonevő dagiról van szó.


2022. ápr. 27. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk ez úgy van, h9gy fél zsemlék és kuflik vannak megkenve és abból középről vesznek.

A fiam étel allergiás, neki nincs repeta mert külön kap. Meghízni nem az oviban fognak és valóban utána szokott is enni még. De főzelékből előbb jut repeta mint fejadagos rántott húsból. Ha finom nincs maradék ha nem kedvenc akkor a fele megy kukába. Sajnos elég kevés pénzből kell jó kajákat kihozni, ha finom akkor biztos6az adagból csípnek le.



Kár ezen kattogni, szerintem mindenkinél eszik otthon is egy uzsonnát pluszban

2022. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Óvónő vagyok.

Abszolút változó, hogy melyik nap mennyi étel érkezik be a konyháról. Általában a rántott szelet, rántott hal, raguk, krumplipüré, nem szokott sok lenni. Levesek, főzelékek, rakott ételek jutnak bőségesen. Sokszor ledöbbenünk mi is az adagon. Arról már nem is beszélve, hogy sok esetben nem is azt küldik, ami ki van írva, vagy legalábbis nagyon lebutított változatban. Illetve heti 3x ugyanaz a leves van minimális változtatással.

Döbbenetes és abszolút jogos a felháborodás, de sajnos ez sok helyen probléma.

2022. ápr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Mennyit fizetsz havonta neki kajára?
2022. ápr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3!

Nem fizetek, mert ingyenes mindenkinek.

De inkább fizetnék, csak lakjon jól a gyerekem. De nem is fizethetek...

2022. ápr. 27. 13:40
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Nem fog éhen halni...
2022. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az uzsonna volt mindig nagyon kevés, de ki is volt írva az étlap. Pl, egy körte vagy egy túr rudi. Ha hazaértünk mindig az volt az első, hogy enni kért. Az ebéddel nem volt gond. Reggel meg etesd meg mielőtt elindultok.
2022. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Én kérdeztem mennyit fizetsz, arra akartam kilyukadni ebből: egy gyerekre 550-600 forintból kell megoldani a napi 3szori étkezést te meg tudnád ebből bőségesen oldani? Kizárt dolog! Sajnos ez rendszerszintű probléma. Ha viszont több pénzt szednenek a szülőktől kajára, pl havi 25-30 körül ( abból már azért egészségesen is lehet bőven enni és gyümölcs is járna minden nap) , akkor jönnének az anyukák reklamálni hogy "de ő ezt nem tudja kifizetni".

Te ráadásul nem is fizetsz érte, de ha fizetnel is ennyi lenne a kaja.

2022. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
7-es, szóval ha az állam bevállalja, hogy fizeti az óvodai étkezést, akkor az rendben van, hogy nem adnak nekik rendesen enni?!
2022. ápr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos nem csak ott kapnak keveset ahol az önkormányzat, vagy állam fizeti. Ahol a szülő fizeti ott is ennyi sajnos, hiszem napi ,mint írtam 550-600 forintból ennyi kaja jön ki.
2022. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nálubk ki sincs irva mit kapnak...

Én pl 3500-4000ft-ból simán megfőzök egy nap 4 főnek. Ebben benne van a férjem is, aki fizikai munkát vegez (igaz az ő reggelije nincs benne)

Ez leosztva oké egy ezres, de 2x főétel.. akkor mondják azt, fizessünk ki napi 500ft-ot pluszba mi is, ez 10ezer havonta... es akkor tudom, nyugodt vagyok, hogy evett a gyerekem.


Egyébként a helyi suliban főznek. Mi a szomszédban lakunk. Akihez járok körmöshöz, ő az élelmezés vezetője az iskolának. Meséli, hogy mennyi húst, meg megmaradt kaját visznek a suliból haza...

Elvileg az ovinak is annyit küldenek.

2022. ápr. 27. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!