Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit kell tudnia egy 5 évesnek?

Mit kell tudnia egy 5 évesnek?

Figyelt kérdés

El vagyok ájulva a gyerekemtől, 20ig számol, ha segítek akkor 100 ig is, 200ig is, angolul 10ig.kisebb összeadásokat is megold, Választékosan beszél.

Nagyon nyitott személyiség, és akaratos.

Most meg az oviban volt egy felmérés, állítólag minden gyereket teszteltek és nem tudja követni a logikát az 500ig való számolásban.

Most az én gyerekem van elmaradva, vagy az óvoda vár el túl sokat?



2022. jún. 21. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ugyan el van maradva, de azt tudom, hogy 10-ig kell tudni számolni, dehogy 500-ig (!).
2022. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Óvónő vagyok.

Nem lehet, hogy valamit férlreértettél? 500-ig való számolásról szó sincs óvodában!

2022. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Egy átlag gyerek ezt mind tudja🤣nem különleges a te gyereked és hidd el eg Óvónő jobban tudja ,hogy miben van elmaradva a gyereked!
2022. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a "logikát" arra értették, hogy a "váltásokat" nem érti. Számfogalom szempontjából ugyanis van különbség aközött, hogy "el tudja mantrázni" a számokat, mint egy mondókát, vagy azt mondják, hogy "én most elkezdek számolni, te pedig folytasd: 16,17,18...". Ilyenkor ugye azt nézik, hogy valós számfogalom van e a "számolás mögött", és annyit várnak el, hogy mondja, hogy 19, 20, 21, 22, itt már meg is állítjàk, mert, ahogy fogalmaztak neked az oviban, érti a logikát. Az persze szuper, ha tudja sorolni a számokat, de a fontos az lenne, hogy így random folytatni is tudja, mert ez a számfogalom alapja. Persze öt évesen ez még nem kell 500-ig, meg egyébként is szakaszokban vizsgálják, tehát megnézik 10-nél, 20-nál, 50-nél, 100-nál, 500-nál és 1000-nél, de ez a kör majd az idő előrehaladtával fog bővülni, majd talán 8 éves korra kell eljutni az 1000-ig, de az még akkor is csak annyit jelent, hogy addig fog neki menni ez az ugrás, nem azt, hogy leültetik, és 1-1000-ig elmantrálja a számokat.

Szóval ha meg akarod tudni, te is megkérheted így, hogy folytassa, 16, 17... vagy 46, 47..., vagy amelyik körben kíváncsi vagy rá, és akkor látni fogod, hogy valójában meddig tud számolni, ami mögött valós számfogalom van. Aztán az ovis foglalkozáson majd tornázzák szépen felfelé.

2022. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 éves lányom is tudja ezeket, általános jellemzést írtál a gyerekek többségéről.
2022. jún. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3as. Nincs elmaradva a gyerekem!
2022. jún. 21. 15:23
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Még jó ,hogy csak ennyit értettél a válaszból!

Sokat ne várj a gyerktől ha neked se megy🤣

És hidd el azok a gyerekek akiknek a szülei azt hiszik ,hogy mennyire tökéletes,okos....ott mindig baj van!reálisan kéne látni a gyerekedet!

Ha szól egy Óvónő ,hogy nem megy neki akkor ott van egy pici elmaradás! Nyilván azt fogja az Óvónő fejleszteni neki! De te csak mantrázd a gyerekbe a számokat mint egy papagájnak!

2022. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A te gyereked verset mond, nincsen számfogalma. Egyébként nem is kell még, oviban nincsen semmi művelet, max egy kis halmazozás és a relációk. 😊 A gyerek érdekében kellene kívülről is látni őt, mert ha elhiteted vele, hogy tökéletes és mégsem az, akkor nagyon nagyot fog koppanni.
2022. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hetes kezeltesd magad. 🤣🤣🤣 ezek a szmájlik leginkább tinik szellemi szintjén van. Gondolom te nem egy diplomás óvónő vagy.....
2022. jún. 21. 18:05
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Szar lehet így élned az életed úgy,hogy még azt is megtudtad nem tökéletes és jobb a gyereked mint a többi!

Örülök ,hogy a te szellemi szinted a toppon van!

😉

2022. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!