Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Minden reggel sír ha viszem...

Minden reggel sír ha viszem az oviba, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha hazaér az oviból akkor boldogan meséli mi történt, mivel játszottak, miket ettek és örül neki hogy jár. De reggel ha felébred már nyűgös és sír hogy nem akar menni. A saját szememmel láttam hogy amint bemegy a csoportba, azonnal el kezd járszani és minden rendben. Az óvónőkkel is beszéltem, hogy nem-e bántotta bárki de szerencsére jó a csoport és soha nem fordul ilyen elő. Persze szokatlan neki hogy nem vagyok ott vele, de napközben mégsem szokott sírni. Kipihenten kel fel, szépen alszik tehát nem emiatt nyűgös. Ha kérdezem azt mondja nem akar az oviban aludni, mondtam neki hogy nem kell aludnia, de egyébként mindig szokott. A valódi ok nem ez a sírásra. Nagyon tehetetlen vagyok már, pedig amint bemegy megnyugszik mégis. Mi lehet a gond?
2022. szept. 20. 11:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Ki tudja, az én lányom is végigbőgte a reggeleket 4 évig, aztán 2 év iskola, mostmár csak a hiszti megy...

Ő is teljesen jól elvan/volt, csak a reggel volt nehéz

2022. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs semmi gond. Szimplán kicsit nehéz anya mellől reggel egy más közegbe menni. Szerintem teljesen érthető. Gondoljunk bele, munkába is hányan mennek néha nyűgösebben felnőtt emberek is. Hiába minden szuper a munkahelyen, van hogy nekem sincs kedvem. Minden érzésnek helye van, pici gyermeknél meg főleg. Szerintem saját példákat hoznál fel neki együtt játszás közben, pl szerepjáték a plüssökkel, és el meséled, hogy a nyuszikának is nagyon rossz felkelni reggelente, mert nagyon álmos és hiányzik az mamikája, de amikor oda ér és találkozik a macikával, sokkal jobb kedve lesz, stb. Akár a saját erzelmeid is kifejezheted, hogy neked is rossz néha elindulni de aztán jobban érzed magad.
2022. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%

Ilyenkor kéne kipróbálni, hogy reggel korán (a gyerek ébresztése után negyedórával) elmegy anya otthonról, mondván, hogy aznap korán kell mennie dolgozni. Aztán apuka készítse össze a gyereket és vigye óvodába.

Nagy összegben merek fogadni arra, hogy vele semmiféle sírás ill. hiszti nem lesz. Vagyis ez kizárólag neked, anyának szól.

2022. szept. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy az anyának szól, de ha ő tudja vinni reggelente akkor mit csináljon az ember?
2022. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Derjaderja ***** válasza:
52%

Szerintem ha amúgy is az anyja hiányzik, az nem old meg semmit, ha meg korábban is elmegy. Legfeljebb sírás nem lesz, de ez a cél?

Inkább korábban kellene kelni es vmi rítust beszervezni, akar egy 15 percre, olvasás gyertyafenynél vagy vmi játék v mesenézés. Az úton nincs vmi játék ami leköti?

Pl stop ha lát vki madarat, piros autót ilyesmi.

2022. szept. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A mi fiunk is ezt csinálja. Eleinte én vittem, sírt. Most az apja viszi, most is sír... szóval ez a nagy összegbrn fogadás átgondolandó 😅
2022. szept. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%
Neked szól a műsor! :) Játszmázik.
2022. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
U.a
2022. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
29%
Kérdezd meg tőle mi a baja ilyenkor. 3 év körüli nem? Ilyenkor már meg tudja fogalmazni. Próbáld reggelente felkészíteni: megyünk az oviba, ott lesznek a barátok, játszhatsz egész nap. És te pedig mindig érte fogsz menni. Jutalmazd ha sikerül, mondd neki, (pl: egy mesével otthon többet nézhet, játszótérre mentek stb.).
2022. szept. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Derjaderja ***** válasza:
68%

De én nem értem: azt díjazzuk, hogy egy kisgyerek nem sír? Nem inkabb az a jó, ha kisírja magát? Megfogalmazni valóban jó ötlet segíteni, mert az a két agyfélteke együttműködését is segíti.

Mért lenne az játszma, ha szeptember végén, egy pár hete óvis kisgyereknek szorongást okoz elmenni egész napra az óviba?

Azért ne mondjátok már h annyira szuper, 2 felnőtt kb 20-30 gyerekre. Nagyon fárasztó, stresszelő, nehéz nekik amellett, hogy vonzza is őket a közösségi lét.

Ki vannak szolgáltatva más gyerekeknek, megy már a közösségi dinamika, megvédeni még nemigen tudják magukat. Idegen törli a fenekét, ha kakil. A szülő elmegy, örökkevalóság újra látni. Nem tudja felhívni, elérni.

Hát még én is megérzem, amikor olyan munkája van a páromnak, hogy nem tudom elérni telefonon egész nap, pedig 36 éves vagyok.

A kislányom is most kezdte az óvit, ő átlagon felül szociábilis és jól kommunikál, mindenhol népszerű, azonnal beszokott, de látom, hogy megterhelő, és most itthon van vìrusmegelőzés miatt egy hetet, és nagyon örül. El is mondja hogy sokan vannak, kevés a figyelem, nem minden dajkát kedvel. Teljesen érthető.

2022. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!