Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Minden reggel sír ha viszem...

Minden reggel sír ha viszem az oviba, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha hazaér az oviból akkor boldogan meséli mi történt, mivel játszottak, miket ettek és örül neki hogy jár. De reggel ha felébred már nyűgös és sír hogy nem akar menni. A saját szememmel láttam hogy amint bemegy a csoportba, azonnal el kezd járszani és minden rendben. Az óvónőkkel is beszéltem, hogy nem-e bántotta bárki de szerencsére jó a csoport és soha nem fordul ilyen elő. Persze szokatlan neki hogy nem vagyok ott vele, de napközben mégsem szokott sírni. Kipihenten kel fel, szépen alszik tehát nem emiatt nyűgös. Ha kérdezem azt mondja nem akar az oviban aludni, mondtam neki hogy nem kell aludnia, de egyébként mindig szokott. A valódi ok nem ez a sírásra. Nagyon tehetetlen vagyok már, pedig amint bemegy megnyugszik mégis. Mi lehet a gond?
2022. szept. 20. 11:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%

A 2,5 éves kislányom bölcsis, imádja, a férjem viszi reggelente (én hozom ki délutánonként), szokta mesélni, hogy szinte berepül a csoportba. Ha nagy ritkán én viszem, óriási sírást rendez, egyértelműen nekem szól a reggeli "műsor".

Tudom, nagyon rossz, engem is rosszul érint, amikor látom a krokodilkönnyeit, pedig Ő a harmadik közösségbe szoktatott gyerekem, elvileg edzett vagyok💪

2022. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is hasonlóképpen viselkedik. Menet közben nincs semmi baja, de amikor odaérük, rossz kedve lesz, mindent csinál, csak hogy ne kelljen bemenni a csoport szobába, húzza az időt. Aztán vmikor sír, hisztizik. De aztán ez elmúlik, amikor bemegy, játszik, jól érzi magát. Amikor megyek érte, vidáman meséli, mi történt az nap. Szerintem csak az elválás nehéz nekik.
2022. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A lányom rajtam kívül a bölcsiben, óvodában érzi jól magát.

Ha más miatt megyek el otthonról szomorú míg haza nem érek...de sose sírt bölcsibe és óviba menet.

Szóval lehet írni, hogy az anyukának szól...de vannak kivételek.

2022. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
39%
Ez ilyen, neked szól noncs mit tenni, vagy elmúlik vagy nem, de nagyobb esélyel elmúlik, ne is törődj vele, ha látja hogy boldog vagy nem stresszelsz rajta rá is át ragad és abba hagyja. Ne is legyen téma.
2022. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nálunk egész kiscsoportban sírt reggel. Kb. a felénél kipróbáltuk férjem viszi, annyira behergelte magát, hogy még hányt is. Nem is vitte többször.
2022. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Csak megjegyzem, hogy a kérdező azt sem írta le, milyen csoportba jár a gyereke.

Nem mindegy, hogy most, két hete kezdte az óvodát vagy pl. már nagycsoportos.

2022. szept. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem leszek népszerű, mert itt az dívik, hogy a gyereket meg kell törni. Komolyan, még mindig itt tartunk, hogy "csak neked szól, de ne is törődj vele"??

Legtöbb gyerek csak az anyjával éli meg azt a biztonságot, hogy kieressze az érzéseit. Ezért "szól neki". Viszont ez nem azt jelenti, hogy emiatt ignorálni kéne, úristen, pont az ellenkezőjét jelenti. A gyerek kapcsolódni szeretne. Például egy reggeli rutinba iktatott dedikált gyerekidő segíthet. (A gyerekidőnek megvannak a szabályai, de a legfontosabb, hogy akkor semmi mással nem foglalkozhatsz, csak a gyerekkel. Lehet ez 2 perc, 5 perc, 10 perc, fél óra. Te határozod meg.) Illetve az is, ha néha időt szakítototok (az ovival egyeztetve) egy sírás meghallgatásra. Amivel ki tudja adni a benne lévő feszültséget.


Felnőttként se éreznénk jól magunkat, ha mindennap elmondanánk, hogy nem szeretnénk bemenni a munkahelyre, mert *valami*. És ezt a párunk minden áldott nap a szőnyeg alá söpörné és tudomást sem venne róla. És ilyet szeretnénk elvárni a gyerekünktől...

2022. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Derjaderja ***** válasza:
49%
16. "Szokatlan neki, hogy nem vagyok ott", főleg ez, meg hogy újdonságként írja le a problémát. Ha már nagycsoportos lenne, csak írná, hogy "már három éve sìr" vagy hogy "nem értem, két évig nem volt gond, de idén..."
2022. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is most kezdte az ovit, az első hét után beteg lett, úgyhogy következő hetet itthon töltötte, hétfőn ment újra, volt sírás. Az óvónő elmondta6, hogy napközben is néha sírdogál, ő még ráadásul nem is játszik a többi gyerekkel, inkább csak az óvónénivel, nem könnyű, remélem idővel megszereti
2022. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Na akkor hogy érthető legyen néhány ember számára. 3 éves elmúlt most kezdte az ovit. Előtte jártunk gyakran közösségbe és gyerekekhez is, de akkor én ott voltam vele mégsem érdekelte, csak a tudat hogy ott vagyok ha kellek. Apuka nem tudja elvinni mert ő hajnalba jár dolgozni ezért sajnos ez sem megoldható. El szokta mondani mi a baja, leginkább azt mondja nem akar aludni, átbeszéltük hogy akkor nem kell és elég ha a többieket hagyja aludni ő meg csendben el nézelődik. Megérti, elfogadja ezt és okos is szerencsére. Nekem csak az az érdekes hogy imád az oviban lenni és amikor belép az oviba mintha elvágnák ezt nála. Ezért nem értem. Itthol harmónia van, nyugalom és ki is piheni magát. Ritka itthon a hiszti, de ha viszem akkor nyöszörög. Pedig az óvónő is megdícséri mindig. Csak szeretném ha nem hisztizne reggelente. Mi is gyakran dícsérjük ha ügyes és akkor ez motiválja, de reggelente hiába. Megérti csendbe marad de ez 1 percig tart csak.
2022. szept. 22. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!