Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Minden reggel sír ha viszem...

Minden reggel sír ha viszem az oviba, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha hazaér az oviból akkor boldogan meséli mi történt, mivel játszottak, miket ettek és örül neki hogy jár. De reggel ha felébred már nyűgös és sír hogy nem akar menni. A saját szememmel láttam hogy amint bemegy a csoportba, azonnal el kezd járszani és minden rendben. Az óvónőkkel is beszéltem, hogy nem-e bántotta bárki de szerencsére jó a csoport és soha nem fordul ilyen elő. Persze szokatlan neki hogy nem vagyok ott vele, de napközben mégsem szokott sírni. Kipihenten kel fel, szépen alszik tehát nem emiatt nyűgös. Ha kérdezem azt mondja nem akar az oviban aludni, mondtam neki hogy nem kell aludnia, de egyébként mindig szokott. A valódi ok nem ez a sírásra. Nagyon tehetetlen vagyok már, pedig amint bemegy megnyugszik mégis. Mi lehet a gond?
2022. szept. 20. 11:21
1 2 3
 21/22 Derjaderja ***** válasza:

Szerintem ne ilyen behaviorista módon állj ehhez, hogy ha "nem hisztizik", akkor ügyes, hanem állj hozzá empátiával, öleld meg, fogalmazd meg, mit érezhet, pl "szereted az óvit is, de nehéz is elszakadni anyától"? Minden egyes alkalommal biztosítsd, hogy mesz érte.

Az a pozitív, ha meg tudjátok beszelni az érzéseket és a bizalmával Hozzád fordul, tud Neked nyöszörögni, nem pedig az, ha egy későbbi szorongó és elfojtó személyiségvonásd növesztesz ki az érzései elfojtásának díjazásával. Szerintem legalabbis.

2022. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Empatikus vagyok nagyon egyébként és mindig el is mondom neki, hogy megyek érte, de ezt tudja is. Monsogatom neki hogy nekem is nehéz de mennem kell a dolgomra és neki meg az oviban a helye, mint a többieknek. Valamelyik nap már könnyebben ment.
2022. szept. 24. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!