Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda kezdés előtti családláto...

Óvoda kezdés előtti családlátogatáskor miért kérdezik meg, hogy tervezett baba volt-e a gyerek?

Figyelt kérdés
Van valami jelentősége?

2022. okt. 12. 21:14
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
49%

Igen, van jelentősége. Nem is kicsi!

Az én lányom autista. 6 év alatt megfordultunk rengeteg szakembernél.

Szinte az első kérdés mindig.


A gyerekhez való hozzáállásról rengeteget elárul. A szülők megfontoltságáról..stb.


Nem mindegy hogy tervezett vagy becsúszott.

2022. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
76%
11 vagyok. Nálunk pl tervezett volt, vártunk is rá majd' 2 évet.
2022. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
37%
És? Aki nem vár rá, az nem jó anya? :D Nem, nem számit semmit sem.
2022. okt. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
74%

13!


Lehet jo es rossz is, ahogy az is, aki tervezte a gyereket. De az átlag, aki tervezi, az lélekben még a gyermekvallalas előtt felkészül rá, hogy mit hogyan fog megoldani, tisztában van vele, hogy kb mi vár rá. Ezzel szemben egy becsúszott gyereknél hirtelen alakul minden, terv nélkül.

2022. okt. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
33%

Pontosan 14. Aki éveket vár rá, olyan szinten belefasul es idealizalja, hogy utána jönnek a pofonok és közülük kerül ki a legtöbb türelmetlen, hiányzik a régi életem szülő.

Akinek meg nem volt ideje ráfüggni a témára és nem ezzel kelt és fekudt, az alkalmazkodik az új helyzethez.

2022. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
86%

15!


Valóban, az első eset is gyakori. A második meg a sima tervezett, gyorsan bekovetkezett terhessegre áll inkább. A nem tervezett gyerek általában nem stabil párkapcsolatba érkezik, sokszor az anyagiak is nehezebbek és mivel nem tervezték a gyereket, a nevelési stílus se biztos hoyg passzol. De ahogy írtam, lehet jo is meg rossz is.

2022. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
66%

11 vagyok. Hiába pontoztok le..Nem én hozom a szabályokat.


Én csak leírtam, hogy miért kérdezik meg.

2022. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

A gyerekhez való hozzállást ilyenről képesek megítélni?

A szülők megfontoltsága sem kérdőjelezhető meg, igenis megfontolt döntés volt, hogy nem az abortuszt választottuk, hanem őt.

2022. okt. 13. 12:24
 19/44 anonim ***** válasza:
93%

"nem volt tervezett a kislányunk, így őszintén azt a választ is adtam, hogy nem, de ettől nem függ semmi, úgyanolyan szeretetben neveljük, mint azok, akik valószínűleg tervezték. Kicsit ilyen előítéletre hajazó számomra ez."


"A gyerekhez való hozzállást ilyenről képesek megítélni?"


Mondta vmelyik pedagógus, hogy a szülőnek a gyerekhez való hozzállása miatt tették fel ezt a kérdést? Nem tartom valószínűnek.


Tervezett / nem tervezett, szoptatás ideje stb kérdések:

annyiból lehet hasznos infó, hogy ezek a tényezők valamilyen szinten befolyásolhatják a gyermek pszichés érését, reagálásmódját, viselkedését, érését, általában negatívan fordulHAT elő mint befolyásoló tényező még akkor is, ha a szülő szeretetben, elfogadással neveli csemetéjét.


Nem gondolnám, hogy titeket, szülőket szeretne megítélni ilyesmi miatt egy pedagógus. Ha mégis, akkor az nem hozzáértő óvodapedagógus.


Ezen kérdések olyan jellegáek, mint pl, hogy hiába vigyáz a szülő gyerekekre, ettől még megijedhet a gyermek valamitől, pl az utcán lát valamit, ami számára ijesztő, vagy pl egy nagyi halála stb traumatizálhatja a gyereket, ami NEM a szülő hibája, mégis kihathat a gyermek majdani viselkedésére, reagálásmódjára, érésére.

Nem feltétlenül hat ki, de kihathat valamelyest.

2022. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Nem mondta, ezt a 11es válaszra írtam.
2022. okt. 13. 22:24
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!