Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda kezdés előtti családláto...

Óvoda kezdés előtti családlátogatáskor miért kérdezik meg, hogy tervezett baba volt-e a gyerek?

Figyelt kérdés
Van valami jelentősége?

2022. okt. 12. 21:14
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy szempont a sokhoz. Árnyalja a képet. 11 és 12 vagyok.
2022. okt. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy csak én gondolom, hogy ehhez az égvilágon semmi köze nincs SENKINEK? Amennyiben a gyerek gondozva, szeretve, ápolva, stb. van, kit érdekel, hogy abban a néhány percben vagy órában mi volt, mikor kiderült, hogy terhes az anyuka?! Amúgy meg mindenki azt mond, amit akar. Tervezve volt, persze.
2022. okt. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
75%

22!


Valóban, senkinek semmihez nincs köze és mindenki azt mond, amit akar. Tehát ha a gyereked beteg lesz, ahhoz sincs senkinek koze, orvoshoz se vidd, hiszen ez csak rád tartozik, tappenzre se menj, mert a munkahelyednek sincs köze hozzá. Igen, sarkitok.

Ezeket a kérdéseket nem ve,ellenük teszik fel és nem is azért, mert a magánéletedben akarnak vajkalni. Oka van. Hazudni is lehet, természetesen. Értelme mondjuk nincs, mert te se szeretnéd, hogy bárki hazudjon neked, plusz valódi segítséget is csak akkor lehet elvarni, ha az ember őszinte. De mindegy, a te dolgod.

Nekem nem esett nehezemre anno elmondani, hogy igen, tervezett terhesség volt, igen, apuka meggondolta magát a 11. héten, igen akkor elmentem utána nézni, megoldhato e még az abortusz, nem, akkor már kicsusztam belőle, igen, nehze volt feldolgozni hogy egyedülálló anya leszek, igen, amikor elfogadtam a helyzetet szeretettel vártam.

2022. okt. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
65%

Mert azért nem mindegy hogy tudott a szülő készülni a gyerekre, tényleg akarta is, vagy alig volt 9 hónapja rá. Főleg első terhességnél. Arról nem is beszélve, hogy sajnos még mindig vannak olyanok, akik külső nyomásra tartják meg a gyereket, mert "mit mond a falu", s ha nem csúszik be talán sose lesz, mert nem érzi magát alkalmasnak a gyerekvállalásra.

De ha pl már van 2, s becsúszott egy harmadik, akkor az egy már eléggé kiforrott jövőképet is átír.

2022. okt. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
32%
Nyugi hogy csak téged bacogatnak ilyen kérdéssel. A 25 éves 10 gyerekes Orsós Lakatos Zsaklin Eszmeralda Ejsanhoz nem intéznének ilyen kérdést mert fel is koncolnák. Ott még az se számít hogy nincs fűtés, fürdőszoba, a gyerekek pedig a létminimum határán egyensúlyoznak,testi és lelki elhanyagolásban.
2022. okt. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
61%
Jó, azért nem tervezés és nem tervezés között is van különbség. Esetünkben biztos több éves házasságba jött egy kicsivel előbb a baba, mint eredetileg tervezve volt. Tehát mindenképp jött volna, csak előbb lepett meg minket. Mindenünk megvolt, és minden biztosítva van neki. Ilyen esetben tényleg nem számít a kérdés. És igen, azt mondom, hogy tervezett volt.
2022. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
72%
25. Most minek kellett ez a szükségtelen rasszizmus? A kérdés szempontjából irreleváns, csak szimpla mocskolódás
2022. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
51%
Mert ez az igazság sajnos, lehet homokba dugni a fejünket és azt mondani hogy minden szuper, de akkor is ez az igazság. Nap mint nap szembesülök vele.
2022. okt. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
44%
Ja, csak ne itt mocskodolódj, ahol nincs helye.
2022. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
19%

Nálunk nem jöttek ki, augusztus második felében kaptunk időpontot, amikor a gyerekkel bemehettünk az oviba ismerkedni.

Kitöltettek egy hosszú kérdőívet, abban is szerepelt ez a kérdés, hogy terveztük-e és a házasság hanyadik évében született, hogy szültem stb, tervezünk-e további gyereket.

Persze apa-anya munkahelye, beosztása, a lakás tulajdoni jellege (bér vagy saját) is nagyon fontos kérdések az óvodaérettség szempontjából :/

2022. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!