Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagyon félénk, anyás, nehezen...

Nagyon félénk, anyás, nehezen barátkozó kisgyereknek melyik csoport a jobb? Vegyes vagy külön korosztályos?

Figyelt kérdés

Kisfiam ősszel fogja kezdeni az ovit, 3.5 évesen.

Jelenleg bölcsis, és nagyon nehezen viseli, bár már tavaly május óta jár.

Van, akiket kedvel, de nem játszik együtt a többi gyerekkel. Nagyon csendes, visszahúzódó a bölcsiben, és kb minden nap elmondja, hogy nem akar menni, itthon akar maradni velem, vagy maradjak én is a bölcsiben.

Vajon ősztől mi lenne jobb megoldás? Mehetne a körzeti oviba, ahol 2 kb 20-22 fős vegyes csoport van. Vagy magánoviba, ahol van 3 csoport, kis, közép és nagycsoport, szintén kb 20 gyerekkel.

A magánoviban nyilván több a program, de a létszám ugyanakkora.


2023. jan. 21. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Vegyes. Kislányom is csak a kicsikkel barátkozik. Korosztályával nem.
2023. jan. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Óvónőként írom, a vegyes csoport senkinek nem jó hosszútávon. Én mindenkinek a tiszta korcsoportot javasolnám, a vegyes csoport a kisebb létszámú falvak miatt alakult ki kényszerből, és valaki nagy divatot csinált belőle. Nagyon nem jó!
2023. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
En fiam is hasonló, ő meg csak nagyobakkal szeret jatszani. A korosztalya nem tud rendesen beszélni vagy nem érthetően és ez nagyon zavarja.
2023. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem minden gyereknek a korosztályos csoport a jobb.
2023. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahová mennek a csoportjából többen, hogy legalább ismerős arcokkal legyen.

Még javulhat is a helyzet a bölcsibe fél év sok idő.

2023. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyik bölcsiben sem lesz ott mostani társa 🙁 Sajnos a bölcsi tőlünk messze van (kevés a bölcsi, így oda nagyobb körzetből vesznek fel, oviból több van, oda kisebb körzetek tartoznak).

Ő itthon sokat beszél, ügyesen kifejezi magát, viszont a bölcsiben nagyon csendes. Valamint azt vettem észre, hogy bizonyos hangokat még nem tud kiejteni, és ezért a bölcsis gondozók nem is értik, hogy mit mond, és szerintem ezért nem is mer ott beszélni 🙁

2023. jan. 21. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!