Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Pikkel ránk az óvónő?

Pikkel ránk az óvónő?

Figyelt kérdés
1 éve ovit váltottunk költözés miatt. Nagyon jó helye volt kisfiamnak barátokkal, jó ovónőkkel. Semmilyen panasz nem volt rá sose. Aztán jött az új ovi. 2 hetet se járt és azzal fogadott az óvónő hogy ha így viselkedik kisfiam nem lesznek baratai. Nem is tudtam rá reagálni, mondtam h otthon fogunk róla beszélni mindenképp. A másik óvónő mindig kedveseket mondott egyébként(ugye ketten voltak) ami innetől feltűnő hogy ha mentem érte akkor fel sem állt a székből, ott ül mindig a kis széken hátul és hajtogat vagy fest. Egy ideig mindig szóltam h elnézést szeretnék kérdezni, így kénytelen volt odajönni. De amilyen arccal felállt hogy most neki oda kell jönni...nekem ebből elegem lett. Reggel sem fogadják kisfiamat. Van h be kell néznem h van e egyáltalán felnőtt bent. Korábbi oviban reggel és du ott álltak az ajtóhoz közel vagy min odajött pár szót mondani kisfiamról. Most kértem fogadalmat amit 2x lemondott az óvónő. Remélem a 3-kat nem fogja...még azt tudni kell h júniusban 3 hónap után felajanlotta ez az óvónő h kisfiamat átraknák egy kisebb csoportba a születési dátuma miatt. Én német mondtam erre gondolkodás után mert úgy gondoltam még egy váltás sok lenne. Ja és a legjobb h bárkivel beszélek azt mondják h ez a legjobb óvónő az oviban. Tény h rengeteget kezműveskednek de én semmi más pozitívumot nem latok. Én reagálok túl? Jövőre valószínűleg a másik kisgyerekem ovonője lesz ugyanez akiről írtam. A nagyobbik pedig összevont nagycsoportba kerül
2023. márc. 3. 12:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat fogadóórát
2023. márc. 3. 12:53
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

A tesómnak volt egy olyan tanítónője, akit mindenki ajánlott, hogy “ő a legjobb”.


Eleinte nem volt baj, de aztán kiderült, hogy mindenki, aki dicsérte a tanárnőt, csókos volt. Ha be akartál vágódni, akkor kellett valami szívességet tenned neki, vagy hozzá járatni a gyerekedet hangos olvasásra, vagy matekra vagy bármire és dicsérni, hogy milyen jó tanár.


Volt olyan szülő, akik hívták nyaralni, meg odaadták neki egy-két hétre a nyaralójukat a Balatonnál, és mondták, hogy azért mert annyira jóban vannak.


Amúgy nem volt nagyon rossz tanár, de azért pl. másodikban első órán stopperrel mérte, hogy ki, hány karaktert tudott leírni egy szövegből, és nyilván, akik oviban már tudtak olvasni, írni, azoknak jobban sikerült és őket dicsérte agyon. Őket nyomta előre, hogy mennyire szorgalmasak, meg ügyesek, ami azért nem a pedagógia csúcsa, mert általában ezek a gyerekek ténylegesen kevesebbet tanultak és unatkoztak órán.


Szóval amit javasolnék, hogy vigyél valami ajándékot amikor eljön a gyereked, hátha nálatok is ez az undorító helyzet van, csak még nem látszik.

2023. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Mire mondta ezt az óvónő?

"ha így viselkedik kisfiam nem lesznek baratai."

Csak ez az egy óvőnő ilyen veletek? A másik egyáltalán nem panaszkodik a gyerekre?

2023. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg csak az ő köre tartja legjobbnak. Azok alapján, amiket írtál, átlagon aluli munkát végez. A mi óvónőnk eléggé érdekes, de alap nála, hogy ha egy gyerek megérkezik/elindul, akkor ölelés, elbúcsúzás, ha a szülő szól, vagy csak látszik rajta, hogy akar valamit, akkor jön is. Ezeknek nem kellene extráknak lenniük.
2023. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kergette őket vmilyen játékkal az udvaron. És ez nem tetszett a többieknél. De szerintem csak barátkozni próbált, szegénykém bekerült akkor egy másik közegbe. Azóta rengeteg barátja van ezzel nincs gond
2023. márc. 3. 13:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is több visszajelzést kellene adnia. Szülőket egyáltalán nem ismerem. 2 anyukáta írtam rá ha már tényleg infohiányban szenvedtem. Pl a logopédia felmérésből sem tudok semmit. Azt is fogadooran akarom megkerdezni. Elvileg 5 évesen volt
2023. márc. 3. 13:32
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Én is óvónő vagyok.

Jelenleg itthon gyes-en a kisfiammal.

Most, hogy így belegondolok, nekem is volt olyan, hogy épp benne voltam valamiben a gyerekekkel és távolról integettem a szülőnek. Nem azért, mert pikkeltem rá, hanem mert egyszerűen nem tartottam indokoltnak. Ha nincs semmi érdekes történés, mondanivaló, rendben volt a gyermek, akkor is lehetne annyit mondani, hogy minden szuper, de akkor valóban ott kellene strázsálni az ajtó előtt reggel 7-9 között és délután 15-17 között. Viszont ott vannak a gyerekek, akik foglalkozást igényelnek és ok nélkül miért is ugrálna ki az óvónő 5 percenként a tevékenységből?

Természetesen, ha történés van, akár rossz, akár valami kiemelkedően jó vagy a szülőnek lenne kérdése, mondanivalója, akkor természetesen álltam rendelkezésükre. Nem lehet, hogy nálatok is csak ennyi történt? Ha gond lenne a gyermekkel, biztosan jeleznék, mint ahogy ezt korábban is megtették. Egyébként ezt szóban nyugodtan közölheted az óvó nénivel, hogy szeretnél részletesebb tájékoztatást kapni a gyermekedről. Itt sajnos nem fogjuk tudni megoldani ezt a problémádat. Én nem gondolom, hogy pikkelne rád.

Mondok egy cifrábbat... Abban az oviban, ahová a kisfiam fog járni szeptembertől, a covid óta egyáltalán nem mehet be a szülő. A dajka néni veszi be és adja ki a gyermeket. Óvó nénivel telefonon, messengeren és fogadóórán van kontakt. Na ez már kicsit aggályosabb, de mégis elfogadtuk, nem tudunk mit csinálni.

2023. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ertem meg igazat is adok neked de du van foglalkozás? Akkor nem csak szabadjáték van? Meg persze aláirom hogy nem akar ugrálni de mindig ott ül rám se néz akkor se ha köszönök. Kisfiamnak mindig mondom h hangosan koszonj el (h tudjak h elmegy) mert tényleg van h oda se néz. Lehet h ő ilyen ;(
2023. márc. 3. 13:46
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon ráérsz ha állandóan bejársz amikor semmi nem történik. Apuka is ezt csinálja, vagy azért csak ki bírja valahogy a tényt hogy nem tudja Pistike hányszor vett levegőt aznap? Mi lenne ha dolgoznál? Face time minden szabad 3 percben amíg a wc-n ülsz?
2023. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elgurult a gyógyszer látom
2023. márc. 3. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!