Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mondhat nekem az óvónő ilyet,...

Mondhat nekem az óvónő ilyet, miután a gyerekem szerint ráütött?

Figyelt kérdés

Múlt héten a kislányom akivel általában nem szokott gond lenni, hogy az óvónőtől kapott egy kisebb maflást, miután a kislányom bohóckodott egy másik kislánnyal étkezés közben. Jó tudom evés közben nem csináljuk ezt meg azt, de az akkor is pofont ér??

Felhoztam az óvónőnek a témát, aki természetesen tagadott saját szavait keresztbevágva, végül hozzátettem, hogy a gyerekemnek hiszek és legyen szíves tartózkodni a fizikai fegyelmezéstől. Erre annyit mondott, hogy szülőként nem szólhatok bele a fegyelmezési módszereibe. Mit tehetnék? Hagyjam ennyibe? Tényleg nem szólhatok bele hogy neveli a gyereket?


2023. máj. 16. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt az óvodapedagógusnak nincs joga sem fizikálisan sem verbálisan bántalmazni a gyereket.

A nevelési módszereit ő választja meg, de a pofon nem nevelési módszer, hanem bántalmazás.

Úgyhogy neked van igazad.

Az óvodavezetőnek mindenképp jelentsd az esetet, hogy ne fordulhasson elő többet ilyen!

2023. máj. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Keszíts felvételt arról, mikor kijelenti, hogy a gyermekbantalmazás neki csak egy nevelési módszer, s jelentsd fel a dögöt.


Az ok, hogy kevés a pedagógus, de ha nincs senki még az is jobb annál, mikor tele van minden pedagógusnak csúfolt férgekkel.

2023. máj. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Még jó, hogy jogod van nem hagyni a gyereked fizikai bántalmazását! Nem tűrném az óvónő nevelési módszereit!
2023. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy mondhat. Kezet sem emelhet a gyerekre.


Lehet menni az óvóda igazgatóhoz,majd a fentartóhoz, és a rendőrségre.

2023. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha tényleg megütötte fel kell jelenteni
2023. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de hogy lehet ezt ennyivel lezárni, hogy "te a gyerekednek hiszel"?

Jelezném az óvoda vezetőjének, hogy a fenntartóhoz fordulok az ügyben, ez nem az a dolog, amit házon belül, egy kis ejnye-bejnyével lehet elintézni!

Nem annyi történt, hogy rászólt hangosabban a gyerekre, vagy hogy elvette a kedvenc játékát... MEGÜTÖTTE.

Ha te nem állsz ki a gyerekedért, senki nem fog.

2023. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
A családban volt olyan, hogy az snis gyereket megrángatta az óvónő a vállánál fogva. Olyan intézmény volt ahol befogadnak snis gyereket, de a szakkepzettségük nem volt meg hozzá, még egy gyógybed aszisztens sem volt. Az óvónő nem tudott mit kezdeni a gyerek viselkedésével és jól beránga a wcbe, hogy majd leönti vízzel (a tesójával meg is csinálta...leöntötte vízzel és otthagyta...). 8 napon túl gyógyuló véraláfutása, karmolása lett a gyereknek. Orvos látletezett, feljelentés megtörtént, meghallgatáson persze tagadta, ill elismerte, hogy csak az egyik oldalon szerzett sérüléseket okozta ö (????). A vége az lett, hogy az önkormányzattól megkapta az év óvónője címet.....ez a világ vicce. Remélem nálatok normálisan kezelik majd a dolkokat.
2023. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

A kolléganőm azért van meghurcolva az ovi által, mert megpofozta a gyereket, aki ezt elmesélte az oviban. Pszichológus, nevelési tanácsadó, óvodavezető, korábbi óvoda munkatársai előtt bizonygatja, hogy azért kapott a gyefek egy pofont, mert véresre harapta a kezét, és mem azért, mert bántalmazó.


Az óvónőnek semmi joga megütni a gyereket.

2023. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen írtatok!
2023. máj. 16. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:
38%
Biztos le fognak pontozni az ellenvéleményem miatt. Én is kaptam pofont az oviban, egész egyszerűen hiába mondták nekem 100-szor hogy hagyjam abba, soha nem hagytam abba, olykor egy pofon sokkal hatásosabb és itt nem arról van szó, hogy véresre verem a gyereket vagy olyan pofont adok neki ami maradandó és eltörik az állkapcsa. A szüleimtől is kaptam néha 1-2-őt és nem haltam bele.
2023. máj. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!