Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Másképp viselkedik a gyerekem,...

Másképp viselkedik a gyerekem, szóljak, ne szóljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 éves a gyerekem, most fog valamilyen kódot kapni, ovit szeptemberben kezdi, integrált óvoda, szóval egészségestől az autistákig mindenki megfordulhat ott. Van egy hatalmas félelmem, rettegek, hogy a többi gyerek csúfolni fogja vagy kinevetni az enyémet. Sok furcsa szokása van, de egy nagyon szembetűnő, ha összekerül más gyerekekkel utánozza őket. De úgy, hogy minden szavukat, mozdulatukat, tényleg mint egy gép. Ilyenkor önállóan nem is igazán nyilvánul meg, pedig meg tud. Beszélni még nem úgy beszél mint kéne, de mindent ért. Nagyon félek, hogy a gyerekek nem fogják érteni, hogy másképp fejlődik , és nem poénból meg heccelésből utánozza őket. És mivel szegénykém érti a beszólást, csúfolást, nagyon tartok tőle, hogy megfogják bántani. Gondolom az óvónőknek nem lesz erre kapacitása, hogy ezt mindig kivédjék. Nem is tudom szóljak-e nekik a félelmemről.. szerintetek? Tudom, nem védhetem meg mindig, ez az élet rendje, de ez azért mégis más, hisz nem azért csúfolnák, mert épp göndör a haja vagy ilyesmi.

2023. jún. 11. 07:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Túlgondolod. Normálisan fejlődő gyerekeknek is akad ilyen szokása.

Egyébként a kiscsoportosok nincsenek még általánosságban olyan szinten hogy ez bármennyire kitűnjön.

2023. jún. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem igazad lesz :)
2023. jún. 11. 07:36
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

A csúfolós gyerek a "normálisba" is bele tud kötni baromságok miatt. Nem ezen múlik.

De mókás a példád, pont nemrég találkoztunk egy hasonló fiúval a játszótéren, aki elkezdte utánozni a 2 éves fiamat. Kiváncsi voltam, mit reagál rá, mert ha megijedt volna tőle arrébb viszem, de csak elkezdett neki bohóckodni, hogy utánozza azt. Úgyhogy ott ugrabugráltak egymásnak. Nem is csodálkozott rajta, még csak meg se kérdezte tőlem miért csinálja, csak kuncogtak egymáson.

Szóval a gyerekekben alapvetően nincs annyi gyűlölet, csak idővel ránevelik őket.

2023. jún. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképp beszélj az óvónővel a fiad szokásairól, így ő is jól tudja majd kezelni. Ha tapasztalt és jó óvónőt kaptok nem lesz gond. A többi gyerek szintjén el fogja mondani nekik, hogy a te fiad miben más és az elfogadásra fogja nevelni őket. Óvónő vagyok, integrált óvodában, nagyon szépen bánnak a gyerekek az SNI-s társaikkal. Segítik őket, elnézőbbek velük, de sok függ az óvónőtől. Remélhetőleg ha integrált óvoda, akkor olyan kolléganők dolgoznak ott, akik értenek ehhez.
2023. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Kedves szülő, a gyermeked első közösségbevaló kerülésétől, az utolsó előtti közösségig Gimi) mindig a pedagógusokkal összedolgozva történik a gyermek fejlesztése, nevelése, ami az otthonon kivül történik. Ez a jó módszer a gyereknél, és ez fog a gyereknek az átlagnál gyorsabb fejlődést elérni.Ha pedig otthon is fejlesztésre szorul akkor otthon is még pluszban.
2023. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Erről én nem szolnek, felesleges. A többi gyerek is csinálja ezt az utanzast. A 3 éveseket meg egyáltalán nem érdekli, nem csufoljak egymást, ráadásul az oviban máshogy fog viselkedni a fiad, mint máshol.
2023. jún. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Majd, ha megkapta a gyerkőc a szakértői véleményt, azt kell mihamarabb eljuttatni az óvodavezetőnek és leülni beszélgetni vele, valamint az óvónénikkel. Ez azért fontos, hogy képbe kerüljenek a gyermek állapotával kapcsolatban és feltudjanak készülni az integrálásra. Ha eltérő fejlődésű gyermek érkezik a csoportba, minden esetben felkészítik az óvónénik a gyerekeket. Elmagyarázzák miben más az a kisgyermek. Ez a korosztály még rendkívül elfogadó. Kirekesztéstől a gyerekek részéről nem kell tartanod.

Viszont azt tudnod kell, hogy az óvónők egyáltalán nincsenek auti gyerkőc nevelésére kiképezve és kapacitás sem lesz külön foglalkozni vele egy nagy létszámú csoportban. Az is előfordulhat, hogy a gyerkőcöd nem fogja bírni a nagy tömeget, zajterhelést és a rengeteg ingert, valamint olyan helyzetekbe kényszerítik bele, amihez ő nem tud kellő rugalmassággal alkalmazkodni. Emiatt természetes reakcióként támadhat, üthet, haraphat vagy csak szimplán megmakacsolja magát és nem lesz hajlandó részt venni a foglalkozáson, esetleg rendszeresen zavarja azt. S mivel ezeket az óvodapedagógusoknak nem lesz kapacitása kezelni, ezért állandóan a te gyereked lesz a "rossz".

Én ezt sajnos tapasztalatból mondom. Egyrészt én is auti gyereket nevelek, másrészt óvodapedagógus vagyok, szemtanúja voltam a dolgoknak. A kisfiam szintén ép értelmű, enyhén érintett, de őszintén szólva a fentiek miatt, nem akartam, hogy lelkileg kicsinàljàk a gyerekemet, ezért inkább a szegregált óvodai nevelés mellett döntöttem, ahol szeretik, elfogadják és értéket látnak a gyerekben. Hozzàértő kezekben nevelődik és gyönyörűen fejlődik.

Kívánom, hogy nektek sikeres legyen az integrálás!

2023. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Jobb ha felkészülsz a legrosszabbra. Bántani fogják a gyerekedet és nemcsak oviban. Én is furcsán viselkedtem. Szinte minden nap megaláztak, szóban vagy fizikálisan bántalmaztak. Ovitól a gimi végéig. Pedig akkor még nem voltak ennyire primitívek és frusztráltak a magyarok, mint most.
2023. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy tiszta komolyan, kinek van szíve lepontozni a 8-ast?! Szívem megszakad, pedig nem is ismerem, de úgy megsajnáltam. Azért ezek durva dolgok, hogy néhány embernek min kellett átmennie élete során.


Én inkább egy ölelést küldök Neked.❤️

2023. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg fogják látni az óvónők is, de szólhatsz nyugodtan. Én nem szóltam külön, mert volt egy papír, amit ki kellett tölteni a gyerek tulajdonságaival, ott feltüntettem a sajátos viselkedését. De mint az 3 héttel kesőbb kiderült, el se olvassák ezeket, és jelezték nekem csodálkozva, ugyanazt, amit leírtam. 😀 Hát mondom tudom, írtam is. Na akkor jöttem rá, hogy szóban kellett volna jelezni inkább, bár mindegy is volt. Viszont így ők is jobban figyeltek erre, meg nekem is adtak tanácsot a kezelésére, és fél év alatt közös munkával megszűnt ez a dolog. (Lett több másik.)
2023. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!