Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Másképp viselkedik a gyerekem,...

Másképp viselkedik a gyerekem, szóljak, ne szóljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 éves a gyerekem, most fog valamilyen kódot kapni, ovit szeptemberben kezdi, integrált óvoda, szóval egészségestől az autistákig mindenki megfordulhat ott. Van egy hatalmas félelmem, rettegek, hogy a többi gyerek csúfolni fogja vagy kinevetni az enyémet. Sok furcsa szokása van, de egy nagyon szembetűnő, ha összekerül más gyerekekkel utánozza őket. De úgy, hogy minden szavukat, mozdulatukat, tényleg mint egy gép. Ilyenkor önállóan nem is igazán nyilvánul meg, pedig meg tud. Beszélni még nem úgy beszél mint kéne, de mindent ért. Nagyon félek, hogy a gyerekek nem fogják érteni, hogy másképp fejlődik , és nem poénból meg heccelésből utánozza őket. És mivel szegénykém érti a beszólást, csúfolást, nagyon tartok tőle, hogy megfogják bántani. Gondolom az óvónőknek nem lesz erre kapacitása, hogy ezt mindig kivédjék. Nem is tudom szóljak-e nekik a félelmemről.. szerintetek? Tudom, nem védhetem meg mindig, ez az élet rendje, de ez azért mégis más, hisz nem azért csúfolnák, mert épp göndör a haja vagy ilyesmi.

2023. jún. 11. 07:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan elmesélheted a gyermeked egyedi szokásait, vagy viselkedését. Az én fiam egészséges, nincsen kirívó viselkedése, de óvodába kerüléskor volt egy olyan szokása éppen, hogy ha nem kért már több ételt, akkor is bevette az utolsó falatot a szájába, csak éppen képes volt 10-20-30 percekig a szájában tartogatni. Az első 1-2 nap után amikor már tízóraira és ebédre is maradt a beszoktatás alatt, akkor felhívtam az óvónő figyelmét erre, és hogy ilyenkor én szólni szoktam neki, hogy köpje ki az ételt ha nem nyeli le vagy nem kéri, főleg hogy a későbbiekben nehogy baleset is legyen ebből, ha tízórai vagy uzsonna után mennének ki az udvarra, de a fiam szájában még étel van, vagy ebéd utáni alváshoz nehogy úgy kerüljön az ágyba. Pozitív volt a visszajelzés, hogy köszönik hogy szóltam, és természetesen figyelni fognak rá, aztán 1-2 hét alatt el is nőtte ezt a kis szokását szerencsére, igaz ő még csak 2,5 éves volt ekkor.

Én úgy vettem észre, hogy még örülnek is a pedagógusok ha esetleg plusz dolgot tudnak meg a gyermekről, vagy nekik segítség lehet hogyan kezeljék a felmerülő problémákat/gondokat, vagy fel tudnak rá készülni.

2023. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!