Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Déli alvás oviba,hogy lesz?

Déli alvás oviba,hogy lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elkezdtük az ovis beszoktatást! Most ezen a héten 1-1 órát kellett ott töltenünk.Hétfőn kezdünk élesbe amikor reggel már megyünk és fél3-ig.Kisfiam már nem alszik ebéd után vagy ha igen nagy kinlódások árán.Mi lesz az oviba?Már most izgulok,hogy fogja bírni...Igaz mondtuk az óvónéninek,hogy bármi van hívjon minket.

Tapasztalatokra lenne szükségem,kinél,hogy volt? Volt akinek otthon már nem aludt a gyerkőce de oviban igen?

Ismerősöm mondta,hogy van ilyen ,de az hogy? Köszönöm🥰


2023. szept. 1. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat vagy elalszik vagy vegig fekszi csendben az egeszet. Vagy hazaviszed ebed utan. Mas lehetoseg nem nagyon van.
2023. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Hidd el az óvónők nem analfabéták, és ne gondold azt, hogy az első gyerek a tied, aki nem szeret aludni ebéd után. Szépen hozzá fog szokni, ahogy látja a többit, vagy megtanulja mi az a csendes pihenő. Nem muszáj aludni, de csendben kell lenni, és hagyni a többit. Nem fogják az ágyba szíjazni, hidd el meg vannak a módszerek.
2023. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Vagy alszik.

Vagy végigszenvedi az alvásidőt.

Vagy elhozod alvás előtt.

2023. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Annál több szenvedés ne legyen neki sosem minthogy, puha ágyikóban félhomályban pihennie kell egy órát. Amikor lecsendesedik és pihen az agya a napi pörgéstől,attól hogy huszonnégy gyerek zsivajog körülötte.
2023. szept. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

2-es, neked mi bajod van? Nem is a kérdésre válaszoltál. Na meg a stílus.


Nálunk úgy volt, hogy sem itthon, sem az óvodában nem aludt a gyerek. Egy ideig kinlodtunk, mert még oda is ültek mellé, hogy csukva van-e a szeme (!).

És állandóan panaszkodtak rá, fogalmam sincs, mit tudtam volna a távolból tenni.

Végül úgy voltam vele, hogy mivel egy gyerekem van, kibírom vele otthon úgy, hogy ebéd után hazaviszem. (És otthonról dolgoztam nagyreszt.)

4 évet járt oviba, az utolsó évben már nem volt kötelező aludni. (Hivatalosan amúgy sem lenne az.)

2023. szept. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Az én lányom nem alszik otthon soha délután. Az oviban viszont minden nap aludt. Szerintem az a titok, hogy ott nem kelhet fel, mindenki alszik, otthon meg simán szorakozhat velem, hogy ő nem akar aludni, kimegy a szobából, stb.
2023. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

4


Egy 3 éves ovisnak nem olyan igényei vannak, mint egy megkeseredett és kiégett felnőttnek, akinek az egyetlen "hobbija" az alvás. Engem most is szétvetne az ideg, ha délben kussban kéne feküdnöm az ágyban, mikor annyi minden más, értelmes vagy szórakoztató dolgot is csinálhatnék.

2023. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekem ovijában aki nem tudott aludni annak is mozdulatlanul csukott szemmel kellett végig feküdnie az alvásidőt, ha szerencséje volt elaludt egy idő után
2023. szept. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A fiam már a bölcsiben is ritkán aludt el, itthon meg pikk-pakk horkolt.

Oviba mégritkábban 3 havonta 1x. Fekszik, nézelődik.

2023. szept. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fiam nem aludt már délután,de aki nem álmos,annak is feküdnie kell és csendben maradni.Így elálmosodnak.Szegény fiam mindig akkor aludt el,mire mentem érte.Szoval nem sokáig volt ott alvós.
2023. szept. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!