Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Pedagógiai asszisztens vagyok,...

Pedagógiai asszisztens vagyok, nem tudom mit tegyek, elvárhatják ezt tőlem?

Figyelt kérdés
Sima állami óvodában dolgozom. Az történt, hogy felvettek két súlyos fogyatékos gyermeket az oviba, erről tudtunk a kolléganőkkel, de arról volt szó, hogy nem súlyos az állapotuk. Sajnos nem így van, mindkét gyermek teljesen magatehetetlen, beszédképtelen, önállóan nem tudnak mozogni, csak a kezüket, lábukat lóbálják. Pelenkázni, etetni kell őket, öltöztetni, mozgatni. Nagyon sajnálom őket, de én erre képtelen vagyok. Nem tudok 5 éves, elhízott méretekkel rendelkező gyereket felemelni, nem tudok pelenkázni, azt hittem elsírom magam. Nekem lett a feladatom ellátni az egyiküket, de én ezt nem tudom vállalni. Annyira szerettem itt dolgozni, most egy rémálom az egész. Hogy lehet ilyet megengedni, a többi gyerekre nem gondolnak? Nem vagyok erre "kiképezve"😔
2023. szept. 4. 20:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Eleve a szobatisztaságot azért várják el egy óvodában, mert ott nincs pelenkázás. Innentől teljesen abszurd ez az elvárásuk.

Olvasd el a munkaköri leírásodat (ha nem adtak, az eleve nagy baj), valamint én a helyedben állásfoglalást kérnék az önkormányzattól (az óvodákat ui. ők felügyelik, nem a tankerületek). Érzésem szerint ez nagyon irreális, ilyen nem várhatnak el. És ne is kezdj neki, mert ha két hónapig összeszorított foggal megcsinálod, utána mindenki azt fogja mondani: lám, ha akarod, meg tudod csinálni.

2023. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

Egyszer nekem is kellett 17, 5 évesként a gyerek osztályon egy ilyen kis beteg kisfiú furdetésében segédkeznem, lelkileg megviselt, én sem vagyok erre képes, miközben a testvérem tanult sérült gyermekek gondozását is. Nem vagyunk egyformák.


E felettesednek tudod ezt jelezni

2023. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
100%
hát nagyon sajnálom ,nem tudom hogy, mit tehetne de ilyenkor a legjobb meg oldás a felmondás ha tényleg ennyire nem bírja vagy az lenne a legjobb ha máshol kezdene dolgozni ez tényleg megterhelő lehet de nem értem az ilyen gyerekeket csak kis létszámú vagy. speciális óvodába tehetik be nem?
2023. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A pedagógiai asszisztens nem kisgyerekgondozó. Ez nem pedagógiai feladat, hanem egészségügyi. Írásban utasítsd el. Ha erőltetik, mondj fel. Mire kiteszed a pontot a felmondásodon, lesz másik munkahelyed. Az óvodavezetőnek át kell őket irányítania egy nekik megfelelő intézménybe, az óvoda nem erre való.
2023. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
19%
Kamu.
2023. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
46%
Ez a múltkori down szindrómás az integrált oviban kérdés folytatása, mert nem érte el a kívánt hatást?
2023. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

kamu

Sima oviba nem vehetnek fel súlyosan sérült gyermekeket.

2023. szept. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%

Ez nekem is erősen kamu gyanús.

Óvoda nem egészségügyi intézmény, nem is vesznek fel senkit, ha nem szobatiszta. A pelenkázásra külön szabályok vannak, nem lehet ott pelenkázni, ahol a többiek vannak, hiszen ott is fognak enni, stb.

2023. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de nem kamu. Bár az lenne.
2023. szept. 4. 21:22
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is furcsa, hogy ilyen sérült gyerekek mit keresnek egy sima óvodában. Nálunk volt egy autista kisfiú, de inkább az anyuka átiratta egy speciális óvodába, mert nehezen volt kezelhető és pelenkázni is kellett. Legalább a szülőben kellene lenni annyinak, hogy felismerje, mi a legjobb a gyermekének. Az ilyen sérült gyerekeknek speciális fejlesztésre van szükségük, amit egy sima óvoda nem tud megadni, nincsenek állandó gyógypedagógus sem.
2023. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!