Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyikkel járnánk jobban?

Melyikkel járnánk jobban?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van. A Kicsi lassan 2,5 éves, a nagy lassan 5.

A nagy a kiscsoportot a helyi oviban járta. Ő szerette, de én nem egészen voltam megelégedve. Semmi foglalkozás, csak játszanak és ennyi. 2db vegyes csoport van. Én csak megőrzőnek mondanám, mert semmi pluszt nem adnak nekik.


Szeptembertől a kicsit bölcsibe kellett adnom. Mivel a mi településünkön nincs, ezért a szomszéd településen, ahol dolgozom, oda irattuk be.

Ezzel egyidőben a fiam is átvittük abba az oviba.


Az ovival 100%ra megvagyok elégedve. Fiam jobban is szereti mint a helyit.

Viszont a bölcsi katasztrófa. Szeptember óta tegnap elött volt a 10.alkalom, hogy hazaküldték a gyereket, mert lázas. 10 perc alatt ott voltunk érte mindig, természetesen addigra csoda folytán meggyógyult. Tegnap elegem lett, bevittem reggel a gyereket, mert semmi baja az ég egyadta világon. Nekemesett a nevelő, mert benne a házirendbe, hogy betegen nem vihetem, azonnal vigyem orvoshoz.

Ma felkerestem a vezetőóvónőt (ovi, bölcsi egyben), aki közölte, hogy mindenki helyi, mi vagyunk bevándorlók, alkalmazkodjunk a szokásokhoz. Hozzáteszem nem 1 gyerek volt ma is úgy benn, hogy taknya nyála egybe... az nem baj.


Elgondolkodtunk, hogy kivesszük, átiratjuk a helyi oviba. Vissza. Áprilisban tölti a 2,5-et a kicsi, bevennék őket. De akkor menne a nagy is, mert 2 helyen nem szeretném őket.


Viszont a nagynak látom, hogy jót tesz az új ovi. A kicsi szeptembertől lesz ovis ha maradunk. Szóval nem tudom mi tévő legyek. Ti melyiket választanátok?

Maradnátok, ahol nyiltan utálnak minket, vagy visszamenni, ahol meg nem fejlődik a gyerek annyit.


febr. 7. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnék ugyanott, bár nehéz helyzet mert mindkét gyermekednek a legjobbat szeretnéd és most nem tudsz dönteni úgymond melyik kezedet válaszd. És ha elviszed orvoshoz megmutatni és ha tényleg semmi baja akkor kiállít egy igazolást és viszed a bölcsibe.
febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Az nem jutott eszedbe, hogy elvidd a gyereket orvoshoz aki ad igazolást, hogy nem beteg, majd másnap a gondozó kezébe nyomd?

Ha újra telefonál, viszed a rendes lázmérőt, megméred előtte. Ha homlok mérővel mérnek, közöld vele dobja a francba. 38 fok alatt hőemelkedés, 38,5 alatt lázat amúgy se csillapítunk. Gyógyszert pedig az engedélyed nélkül nem adhat.


Velem 1* játszották ezt el oviban, a gyerek nem volt lázas, ott is hagytam őket a francba, és megmondtam nekik nem viszem haza gyereket aki kicsattan.

febr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 babyboom567 ***** válasza:
86%

Egészen biztosan nem rángatnám vissza a nagyot a régi"rossz" oviba. Akkor sem ha a kicsit teljesen máshova a világ végére kell hordani kellene hordani.

De különben szerintem valamit nagyon benéztél, mert a kiscsoportosoknak sehol sincs "kötelező" foglalkozás,szóval a régi ovival sem volt elvileg semmi baj.

febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2!

Minden alkalommal vihettem orvoshoz, vinni az igazolást, különben be se engedték volna. Így amelyik nap elvittem, plusz a dokis nap ( ha szerencsénk volt és rendelt másnap) minimum 2 szabi/hazaküldés.


3!

Kiscsoportos volt igen... Kora szerint. De vegyes csoportok vannak, mint írtam.

Az összes odajáró gyerek 2,5től 6 évesig ketté van osztva, az 1 csoport.

csoporton belül pedig mindenki ugyan azt csinálja. Ha kiscsoportos, ha nagy

febr. 7. 10:24
 5/13 Bogica0616 ***** válasza:
79%
3 lehetőséged van. Vissza viszed őket a helyi intézménybe, de ott nem vagy elégedett az ovival. Minden marad úgy ahogy most van és nem vagy elégedett a bölcsődével. Viszed 2 külön helyre őket és talán elégedett leszel, ja de azzal az a baj, hogy macerás. Neked kell dönteni, hogy mi a fontos
febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész érte,ott leméred a "lázát" és közlöd,hogy menjenek a fenébe. Aztán ott hagyod őket,ha hívnak akkor épp dolgozol. Ennyit tudnak tenni. Pár próbálkozás után feladják.
febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bogica0616 ***** válasza:
Ja és ha lázas beteg nem viheted igazolás nélkül bölcsibe, sem oviba sem iskolába. Lehet a gyermeked tényleg lázas mert nem szeret a bölcsibe járni, hallottam már ilyet.
febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bogica0616 ***** válasza:
Ja kedves 6. Válaszoló. A vége az ha tényleg beteg, feljelentik a gyámügynél gondatlanság és elhanyagolás miatt. Arról nem beszélve, ha tényleg baj van, nem fog tudni róla.
febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kihúznám valahogy ezt a pár hónapot, aztán mindkettő járhatna a jó oviba. Közben befognám apukát is egy-egy ilyen "lázas a gyerek" telefonnál. Lehet, ő amúgy is jobban tudna hatni rájuk férfiként.
febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8, akkor vegye videóra ahogy méri a "lázát",mindent rendezzen e-mailen(mert írott szó megmarad), aztán ezeket mutathatja a gyámügynek,párszor szerezzen orvosi papírt arról hogy nem beteg. Amúgy ha nincs igazolás arra hogy beteg akkor a gyamugy semmit sem tehet,ennél durvább dolognal sem szoktak lépni.
febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!