Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Boldogan kezdte az óvodát, de...

Boldogan kezdte az óvodát, de most egész nap sírt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lányom februárban kezdte az ovit, előtte nem járt bölcsibe. Beszoktatni kb nem is kellett, rögtön lett egy kis barátnője, rohant befele minden reggel oviba. Múlthéten azonban elkezdett sírni ebédnél, azt mondja, hogy mondogatják neki, hogy egyen, kóstolja meg, finom, stb. Sosem volt egy nagy evő, pár falatokkal elvan, gyümölcsöt nagyon szereti, de jó húsban van, nem vékony. Úgy érzem, hogy mivel ez egy új helyzet neki, ahol más szabályok vannak, jobban be kell tartani a szabályokat, úgy gondolja, hogy kényszer az evés, neki muszáj bent enni, ahogy pl muszáj neki a széket betolni, elpakolni mindig mindent, stb. Nyilván itthon is vannak szabályok, de az más. A gyerekek is mondogatják neki, hogy finom, kóstolja meg, meg a nevelők is, és hiába nem akarnak rosszat, ez így sok neki. Erre jött rá, hogy egy másik kisgyereknek mondták a nevelők hogy ha nem viselkedik visszaviszik a bölcsibe, de csak viccből, és ezt is magára vette, egész hétvégén ezen szomorkodott, hogy őt ne vigyék el bölcsibe. Előző héten az ebédet leszámítva nagyon jól elvolt játszott, na de ezen a héten mélyzuhanásba kezdtünk. Hétfőn már nem akart menni, pedig előtte úgy kelt, hogy kb kiugrott az ágyból, hogy mehet-e oviba. Hétfőn nem vittem, bementem beszélgetni a nevelőkkel, hogy mit kellene, hogy kellene, ne adjanak neki enni, ha nem kér, pár falatot sem, érjük el, hogy úgy érezze, nem kényszer, hanem van választása. Itthonra vettünk matricát, amit gyűjthet meglepiért ha ügyes bent. Plusz megbeszéltem velük ezt a bölcsis dolgot is. Tudja a lányom, hogy beszéltem az ovónőkkel, megbeszéltük, hogy kedden megy oviba. Reggel felkelt, el is indultunk, de amint leparkoltunk, elsírta magát, és onnantól konkrétan egész nap zokogott értem. Az öltözőből ment ki, rángatott engem is, hogy menjünk haza. Kint ültem, végig hallottam mi van bent, próbálták terelni, nyugtatni, puszi, ölelés, minden, a kis barátja is próbálta, de semmi nem használt. Végül ebéd előtt elhoztam, mert kb fél órával előtte sikerült megnyugodnia, és úgy látták a nevelők, hogy jobb, ha nem stresszeljük be még az ebéddel újra. Kijött mondta, hogy a végén jól erezte magát, picit sírt de kisírta magát es most jobb neki. Egész délután jókedvű volt, mintha mi sem történt volna, de most este alvásnál újra pityergett hogy nem akar menni.

A szívem szakad meg, nem tudom, mitévő legyek most. Az oké, hogy sírnak elválásnál,na de egész nap...?

Félek, hogy a bizalma is sérül felém.


márc. 12. 22:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez az anyáról leválás sajnos ilyen - én is olyan típus vagyok, mint Te, nagyon megviselt engem is a dolog anno. De 3 gyerekem már sulis/gimis és nem sérültek ebben semennyire. Persze ehhez fontos h a nevelők/óvónénik is aranyosak legyenek, ahogy látom ez nálatok is megvan.

Ha érzékenyebb típus a gyerkőc, akkor amíg lenyugszanak a kedélyek, én elhoznám ebéd előtt pár napig.

márc. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
84%
Ne erolkodjenek az evéssel, ezt jó, hogy megmondtad. Viszont nem kellene ilyen komolyan venned, hogy hisztizik. A 6 éves lányom is lenyomja reggel, hogy nem akar suliba minden hétfőn, aztán örömmel jön haza délután és másnap már akar menni. Egyébként ha nem rohanhatnal be érte 2 óra múlva, mert dolgoznal napi 10 órát és nem tudnád megtenni? Sok gyerek ilyen helyzetben van és kibírják az ovit. De azzal, hogy bemész érte csak annyit fog fel, érdemes bőgni, mert anya akkor hamarabb jön. Be fog szokni és jó helyen van, nem bántja senki, neked se kellene ezen dramazni.
márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos arra el kellett volna kezdeni szoktatni, hogy az oviban más szabályok lesznek. Tudom, hogy nehéz, de most úgy látom, hogy hagyod, hogy a lányod irányítson. Innentől kezdve ezt fogja játszani, hogy az otthoni lazáb környezetben maradhasson
márc. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló! Ez nem hiszti volt, ismerem a gyerekem. Nem 5 percig tartott, amíg látom, hanem egész nap. Nem tudta, hogy ott vagyok úgy köszöntem el, hogy ebéd után jövök. Kintről hallottam végig, mi zajlik bent, azt, hogy vigyem el ebéd előtt ma, a nevelők tanácsolták mert így is épp elég stresszes volt neki ez a nap.

Segíteni szeretnék a gyerekemnek, hogy újra boldogan járjon be, hiszen nyilvánvaló hogy bent érte egy olyan trauma, ami miatt nem akar menni. És nyilván nem fogom letojni ezt magasról azért, mert jelenleg megtehetem hogy elhozom előbb más viszont nem teheti meg, és mi lenne, ha...

Látom, más gyerekeknél hogyan zajlik a beszoktatás, anyánaj zokognak aztán bent elmúlik pikkpakk. Ha így lenne vele is, nem izgulnék.

márc. 12. 23:28
 5/36 anonim ***** válasza:
81%
A 2 -es vagyok. Pár hete jár oviba és már olyan traumák érték, hogy pl. azt mondták neki finom az ebéd. Meg egy másik gyereknek viccesen azt mondták visszamehet a bölcsibe. Ezek nem traumák, hanem ilyen az élet, hogy más emberek beszélnek körülöttünk. Lesz még ennél ezerszer durvább, amikor elveszik tőle a homokozó formát. Akkor majd nem viszed egy hónapot? Túlzás amit csinálsz. Most szokott be, persze, hogy bőg. Egyébként meg azt a szülőt fogják berangatni, akit be lehet, hogy vigye innen a bőgő gyereket. Nyilván aki 8-tol fél 6-ig fel se tudja venni a telefont azt hiába hívják. Én tudom, mert egész ovis időszak alatt nem dolgoztam, próbálkoztak is rendesen, hogy vigyem már haza.
márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

5-ös sajnos nem érted meg, amit írtam. 🙂 Nem próbálkozom tovább. Remélem a saját gyereked érzelmeit ennél komolyabban veszed 🙂

Egyébként végig bent voltam ma, nem berángattak, és a saját döntésem volt, hogy ott maradok, az Ovónő mondta, hogy menjek nyugodtan, megoldják, de nem tudtam ott hagyni így.

márc. 13. 00:35
 7/36 anonim ***** válasza:
83%
Jaj ne, megnehezíted a gyerek dolgát, ha rohangálsz érte akkor ezt szokja meg, bőgök = hazavisznek. Pont rosszat teszel neki ezekkel. Ott hagyod, pont. Sír panaszkodik délután? Beszélgetsz vele. Az nem trauma, hogy evésre biztatják.
márc. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező! A lehető legrosszabb amit csinálsz, nekem anno a nevelők is mondták, hogy sírás miatt ne menjek érte, mert akkor azt tanulja meg, hogy a sírásra jön anya.....


Az óvónőknek ezt tudni kell kezelni! (Nem azzal, hogy érte mész!)


Nekem középsős a lányom, 2 évet volt bölcsis, most 2. éve ovis, ha betegség miatt otthon van utána ő is képes drámázni napokig, mikor újra mennie kell. Szóval jobb ha már most elengeded ezt hogy te is drámázol.

márc. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
86%

Egyet kell értenem a többiekkel. Senki nem szereti, ha sír a gyereke, de ezzel azt tanítod meg sír akkor jössz érte. Ez nem jó írány.

A sírást a szülönek produkálják. Persze, hogy sírt míg ott voltál és fog is még. Mi lenne, ha olyan lenne mint az unokahúgom aki kapszkodott tesóm lábába nem akar menni. 10 perc múlva meg az oviscsoportba a képek ahogy tele szájjal vigyorogva játszik. Mindig vannak hullámvölgyek, de ha folyton te "kimented a traumák" elől sosem tanulja meg kezelni a rossz érzéseket és a csalódottságot. Pont, hogy sok sírással és nehézséggel jár a beszoktatás. Az a ritka aki mindig örömmel menni akar.

márc. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon fontos, hogy a gyerek érzelmeit ne vegyük félvállról, ebben abszolút egyetértünk, kérdező. Viszont a gyerek érzelmei ebben a korban még nagyon, de nagyon függnek a szülőétől. Most ezt te gerjeszted a leírásod alapján. Annyira aggodsz, oviban bent toporogsz, sajnalod otthon is, hogy a gyerek ezt megérzi, csak nyűgösebb lesz, és elindul a lefele tartó spirál. Le kell lazulnod, kicsit engedned, hogy az oviban történjenek a dolgok. Rosszul gondolod azt is, hogy nen kellett beszokás, ugyanis ez itt most maga a beszokás. Az en gyerekemmel is ugy volt, hogy az első pár nap eufória, imádta, aztán amikor rájött, hogy az oviban szabályok is vannak, meg hogy ez minden nap lesz, akkor jött egy hullámvölgy. De bíztam a gyerekemben, hogy veszi az akadályt, és úgy is lett. Próbálj meg te is bízni benne. Igenis nagyon jót tud tenni a gyerekeknek, ha kicsit kibillennek a komfortzonából, nem baj, ha a rossz evőt biztatják, hogy kóstolja meg a kaját. Az első két nap erzékenykedik, aztan majd felbátorodik. Te ott követted el a hibát, hogy egyből rettentően komolyan vetted, otthon tartottad a gyereked és raportra hivtad az óvónőket, miközben összesen annyi történt, hogy biztatták, hogy egyen. Ha te nem drámáznál ezen, már rég túl lenne rajta. Ugyanez a bölcsis beszólással. Ezen átmegy minden gyerek, ilyenkor még nem értik az átvitt értelmű dolgokat, megbeszelitek, ahányszor kell, de most nehogy már emiatt ne menjen oviba. Röviden: a gyerekednek arra van szüksége, hogy te derűsen, stabilan, magabiztosan azt kommunikáld felé, hogy az ovi jó hely, és a nehézsegeket meg lehet oldani, alapvetően minden rendben van. Pillanatnyilag egyáltalán nem ezt kommunikálod felé, ezért bizonytalan, kétségbeesett.
márc. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!