Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Boldogan kezdte az óvodát, de...

Boldogan kezdte az óvodát, de most egész nap sírt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lányom februárban kezdte az ovit, előtte nem járt bölcsibe. Beszoktatni kb nem is kellett, rögtön lett egy kis barátnője, rohant befele minden reggel oviba. Múlthéten azonban elkezdett sírni ebédnél, azt mondja, hogy mondogatják neki, hogy egyen, kóstolja meg, finom, stb. Sosem volt egy nagy evő, pár falatokkal elvan, gyümölcsöt nagyon szereti, de jó húsban van, nem vékony. Úgy érzem, hogy mivel ez egy új helyzet neki, ahol más szabályok vannak, jobban be kell tartani a szabályokat, úgy gondolja, hogy kényszer az evés, neki muszáj bent enni, ahogy pl muszáj neki a széket betolni, elpakolni mindig mindent, stb. Nyilván itthon is vannak szabályok, de az más. A gyerekek is mondogatják neki, hogy finom, kóstolja meg, meg a nevelők is, és hiába nem akarnak rosszat, ez így sok neki. Erre jött rá, hogy egy másik kisgyereknek mondták a nevelők hogy ha nem viselkedik visszaviszik a bölcsibe, de csak viccből, és ezt is magára vette, egész hétvégén ezen szomorkodott, hogy őt ne vigyék el bölcsibe. Előző héten az ebédet leszámítva nagyon jól elvolt játszott, na de ezen a héten mélyzuhanásba kezdtünk. Hétfőn már nem akart menni, pedig előtte úgy kelt, hogy kb kiugrott az ágyból, hogy mehet-e oviba. Hétfőn nem vittem, bementem beszélgetni a nevelőkkel, hogy mit kellene, hogy kellene, ne adjanak neki enni, ha nem kér, pár falatot sem, érjük el, hogy úgy érezze, nem kényszer, hanem van választása. Itthonra vettünk matricát, amit gyűjthet meglepiért ha ügyes bent. Plusz megbeszéltem velük ezt a bölcsis dolgot is. Tudja a lányom, hogy beszéltem az ovónőkkel, megbeszéltük, hogy kedden megy oviba. Reggel felkelt, el is indultunk, de amint leparkoltunk, elsírta magát, és onnantól konkrétan egész nap zokogott értem. Az öltözőből ment ki, rángatott engem is, hogy menjünk haza. Kint ültem, végig hallottam mi van bent, próbálták terelni, nyugtatni, puszi, ölelés, minden, a kis barátja is próbálta, de semmi nem használt. Végül ebéd előtt elhoztam, mert kb fél órával előtte sikerült megnyugodnia, és úgy látták a nevelők, hogy jobb, ha nem stresszeljük be még az ebéddel újra. Kijött mondta, hogy a végén jól erezte magát, picit sírt de kisírta magát es most jobb neki. Egész délután jókedvű volt, mintha mi sem történt volna, de most este alvásnál újra pityergett hogy nem akar menni.

A szívem szakad meg, nem tudom, mitévő legyek most. Az oké, hogy sírnak elválásnál,na de egész nap...?

Félek, hogy a bizalma is sérül felém.


márc. 12. 22:35
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Akkor újra : a gyerekem nem tudta, hogy ott vagyok. Nem sírva hoztam el, nem rohantam be hozzá, csak figyeltem, mi történik, de úgy tudta, nem vagyok ott. Azt vártam, hogy mikor nyugszik meg bent, nekem szól-e a sírás, hiszen ha elmúlik 5-10 perc alatt, akkor nyilván nekem szól, de itt EGÉSZ NAP tartott. NEM HOZTAM EL AZÉRT, MERT SÍRT. Hiába mondta ma reggel is sírva, hogy nem akar jönni, hiába sírt elalvásnál is, hogy nem akar jönni ma, hoztam mondtam neki hogy jönni kell, az ovi jó hely, várják a gyerekek, meg a nevelők is.

Sejtettem, hogy lesz melypont, az, ami aggaszt csak az hogy egész nap tartott a sírás és nem tudják megnyugtatni, bármit próbálnak.

Látom a többi gyereket, a héten is elkezdtek beszoktatni egyet, hallanina sírásán, hogy az hiszti, el is múlik kb egyből, ahogy beviszik a csoportszobába. De ez más. Ismerem, tudom milyen, ha tényleg a lelkéből sír.

márc. 13. 09:13
 12/36 anonim ***** válasza:
87%
Közösségbe járásnál amúgy folyamat vannak hullámvölgyek, azt mondják fél év után is jön egy kb, mikor rájön, hogy ide már "örökké" kell járni, ez nem csak valami átmeneti dolog, hogy már nem otthon vagyunk. Neked szülőként kellene ezeket normálisan kezelni, ha te nem, akkor egy kicsi gyerektől hogy várod?
márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

#11 válaszodra reflektálva

Nem fog örökké sírni, ne is foglalkozz az egész témával, majd elmúlik. Ennyi a megoldás.

Korábban volt azért tőled külön? Pl mama akárki vigyázott rá?

márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
90%
Tehát egész nap álltál a folyosón (hogy ne lássanak az ovisok) és hallgattad ahogy sír? Soha az életben nem láttam ilyen szülőt az óvodában. Eléggé egyöntetűek a vélemények amúgy, ha úgysem fogadod el akkor mi a kérdés?
márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Feladom :) igazából értelmezni sem sikerül a legtöbb válaszolónak amit írtam. Én csak abban szeretnék segíteni a gyerekemnek, hogy újra boldogan járjon oviba, és ne kényszer, kötelező rossz legyen. Mert az ovi nem rossz...

Sok válaszolónak sajnálom a gyerekét.

márc. 13. 09:59
 16/36 anonim ***** válasza:
81%

Arra a megoldás az, hogy nem állsz a folyosón ott, nem viszed haza ebéd előtt, nem tartod otthon azért mert azt mondták neki, hogy egyen ebédet.

Nem is kell ezt kérdezgetni az óvónőtől sem hogy sírt e, ha valami gond van úgyis jeleznek. Hozod viszed a gyereket, nem kérdezgeted hogy sírt e tőle sem, úgy csinálsz mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.

Ezzel tudsz neki segíteni, érted???


Ha nem sikerül értelmezni neked se amit leírt kb 8 különböző ember, akkor tényleg feladjuk mi is.

márc. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Látod hogy te nehezíted meg a dolgát:


"saját döntésem volt, hogy ott maradok, az Ovónő mondta, hogy menjek nyugodtan, megoldják, de nem tudtam ott hagyni így."


Értjük hogy nem tudta hogy ott voltál, de valszeg ezt sugárzod magadból is folyamatosan, amit ott is produkálsz

márc. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
88%
9-es vagyok. Az én fiam köszöni nagyon jól van inkább téged kéne sajnálni, mert szerinted mindenki hülye csak te vagy a helikopter. Mindenki értelmezte amit leírtál. Te nem vagy hajlandó elfogadni más véleményét/tanácsát/iránymutatását. Olyan gyerek aki mindig imád oviba jarni olyan ritka mint a fehér holló. Mindig van kisebb rövidebb ideig síras. De nem magyarázok neked. Te már eldöntötted, hogy csak neked lehet igazad senki másnak. Akkor hajrá csináld ahogy akarod.
márc. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
87%
Rosszul kezeled a dolgot. Egyrészt az nem megoldás, hogy szólsz az óvónőnek, hogy ne adjon neki enni. Ezt nem tehetik meg. Az oviról való beszélgetés pedig a pozitív dolgokra térjen ki. Pl játszottál ma valami jót? Lett új barátod? Mit csináltál az xy-al? Ha lesz valami tényleg aggasztó arról úgy is szólnak
márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de az óvónők helyében finoman helyre tennélek, nálunk eleve nincs ilyen, hogy valaki toporog a folyosó egész nap, 8.30-kor bezárnak és csak 12.45-kor nyitnak ki. Nagycsoportos lányom van, és mai napig is szokott sírdogálni, főleg betegség vagy oviszünet után, nyilván rossz visszamenni neki is. De elmúlik, nem szoktunk ezen fennakadni. Ne sajnáld a gyerekemet, nem kell, arra nevelem szoktatom, hogy jelezze ha problémája van, de nem ragasztok rá semmiféle görcsös kínlódást és nem paráztatok egy kisgyereket be.

Lesznek ennél nehezebb dolgok is, nálunk pl a lányomat csúfolta egy másik sokáig, akkor sokat sírt, akkor elbeszélgettem az óvónővel (ezt se mondtam a gyereknek, semmi köze úgymond hozzá) aztán leállították azt a kislányt, azóta 1 éve barátnők is. Egyszer egy kisfiú meg megrúgta úgy hogy kék zöld véres volt a lába a lányomnak,ezt meg szóvá sem tettem,utána pár napig megint nem akart menni, elmondtam neki hogy ilyen van, csúnyán viselkedett a kisfiú, védje meg magát ilyen esetben meg azonnal szóljon az óvónéninek ha ilyen történik. Ok felfogta, pár nap múlva el is lett felejtve.


Minden egyes esetnél hogy mit mondtak a gyerekednek nem kell az óvónőhöz rohanni, pláne nem mondani a gyereknek.


Ha egy ilyenen képes napokig sírni meg egy egész hétvégét szomorkodni, hogy elviszik a bölcsibe akkor valami nem oké, nem tűnik fel? Nyilván görcsös szegény mint te. Az én lányom 4 évesen ilyeneken hogy elvisz a rendőr vagy javítóba adunk ha nem viselkedsz vagy akármi hatalmasakt nevetett.

Akkor kinek a gyerekét kell sajnálni?

márc. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!