Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen szülinapi tortát...

Milyen szülinapi tortát vittetek az oviba?

Figyelt kérdés
Cukrászdából alaphangon 10.000 forintért tudnék rendelni egy sima csokitortát. Multinál pl. Tesco 5000Ft egy torta. Vagy marad a házi, amit én sütök, de abban nem bízok 100%-osan.. Nagyon gáz lenne Tescoból tortát vinni?

márc. 13. 15:34
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
20%

A mi ovink nem ilyen szigorú, családi napokon saját készítésű sütiket is lehet vinni.


Egyébként mi a garancia hogy a bolti egészségesebb? Az is lehet pl szalmonellás.

márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

22!


A hivatal válaszából kiderült, hogy jogszabály nem tiltja a házi készítésű sütemények közintézményekbe, gyermekintézményekbe való bevitelét, azonban fontos szem előtt tartani, hogy azért, hogy a gyermekek biztonságos élelmiszereket fogyasszanak, az óvoda vagy iskola felel.

márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
47%

#31

De ott van felelős..az akinek a neve áll a cetlin.

De ha házi akkor ki?

Mondhatom hogy hát nem én sütöttem hanem a szomszéd testvérének a lányának a barátnője.

márc. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
29%

33

A felelős az óvoda fenntartója, nem az aki beviszi az otthon készült süteményt.

márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Ezért sem engedik ;)
márc. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Cukrászdában kb 1.000 Ft egy szelet, tehát ahány szeletes a torta, annyiba kerül x1000

Házi olcsóbb nyilván, csak kérdés, hogy meg tudod-e sütni. Sok anyuka nem mer, nem tud vagy nincs ideje sütni.

Sok óvodában nem engedik a házi készítésű dolgokat, csak cukrász terméket fogadnak el, blokkal igazolva.

Nálunk az oviba be lehet vinni otthonit is, ennek ellenére sokan veszik a legolcsóbb gyümölcstortát a közeli cukrászdából (piskóta, vaníliapuding, eper)

16 szeletes 16ezer Ft.

márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
67%

Eleg jol sutok szoval vettem torta bodozt es beletettem a sajat tortam 😁


Senki meg nem mondta h hazi vagy bolti. Nem fogok vagyonokat kiadni egy torta miatt. Mikor 10ed annyibol megvan ha en sutom.

márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

#37

Gondolom nem foglalkoztak vele. Oké, hogy valósághű lett a fehér papírdobozzal, de vajon mit mondtál volna, ha kérik az összetevőkről a cukrászda által kiadott listát? :)

Még akkor is lehet buktató, ha bolti (Tescos) tortás dobozokat használsz újra, hiszen ott a címke adja magát, és akkor meg az tűnik fel, hogy Sacher-tortás dobozban mit tudom én epres túrótorta van. :D

márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
67%

38.

Soha nem kertek, a bokkot sem. Nem csinaltak nagy kalandot ebbol plane h 2 eve a menzas ebedtol volt rosszul a fel ovi. Ev elejen megszavaztuk h barmilyen suti torta johet. Probaltak akadekoskodni de csak annyit mondtunk eperleves 😁 vettek az adast!

márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Szerintem pl a Marlenka jó ötlet, a legtöbben szeretni szokták, míg pl azért a tescos, auchanos nagyon krémes, gyümölcsös darabok, túrótorta megosztó lehet. Vagy csokitorta, azt is szeretik a gyerekek általában. Ha finom (ezt előtte azért érdemes tesztelni, vegyél egy kis szeletet), miért lenne ciki, honnan van? A lényeg, hogy ha kérik, akkor tudd igazolni a származását, összetevők listáját.

Ha aktuális még a kérdés, akkor azért szerintem kérdezz rá az oviban, mit lehet, mert tudok olyan helyről is, ahova semmit nem engednek be. Egyrészt azért, mert volt már cukrászdai tortától is hányás, másrészt manapság már szinte minden csoportba jut akár több ételallergiás gyerek is. Nyilván nem elvárható, hogy valaki néhány ember miatt horror áron szerezzen be spéci mindenmentes sütit, ami az átlagos gyerekeknek úgysem ízlik, de az érintetteknek meg rossz érzés, hogy még ünnepségen sem ehetnek abból, amiből mindenki más. Illetve olyan ovit is ismerek, ahol azért döntöttek így, mert már egymásra licitálás ment a pénzes szülőknél, esküvőre való tortákkal állítottak be, hasonlítgattak, sokan mások meg nem engedhettek meg maguknak egyszerűbbet sem.

ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!